1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68

Februar 2007

12.01.2007 21:46

matula

este ma napadlo, ide este rodit ku kochovi? tusim si to uz davnejsie spominala.. lebo som tu na babatku citala, ze sa rusi....

12.01.2007 22:35

Janka - rovnocenna

Pekny vecer :D v prvom rade vitam malu Dorotku na tomto svete a zelam jej, aby si v zdravi vychutnala chvile s maminou a tatinom, aby vyrastla do krasy a prezila nadherny plnohodnotny zivot Wink ...........ked uz nemame sudicky preco by sme si nepomohli navzajom Wink mamine zelam aby sa co najskor zregenerovala, chytila ten spravny rytmus a coskoro sa ozvala s prvymi skusenostami a tipmi, nech sa este stihneme pripravit Wink zo mna dnes tiez vysiel taky divny hnedo zlty hlien. Dufam ze je to iba nasledok vcerajsieho vysetrenia a ie ta zatka, ktora prdchadza porodu. Naozaj by som chcela porodit az vo februari... dnes sme boli so Si a Sol na druhej prednaske aj s oteckami. Celkom bola sranda, aspon sme sa blizsie spoznali aj s nasimi drahymi...ja osobne som sa az take novinky nedozvedela. Dufala som, ze tam budu aj nejake prakticke ukazky, kde by sme si nacvicili dychanie a pomoc oteckov. ale aspn teoreticky nam to bolo vysvetlene.... Tak co, ktora bude dalsia? Myslela som ze prve budu nase dvojicky a ajhla ake prekvapko Wink na jednej strane sa tesim na druhej strane - ty brdo uz sa to fakt blizi Shocked idem si pekne dopapat svoju makovu strudlu, nech sa trochu upokojim a zelam vsetkym dobru nocku pa J

13.01.2007 08:12

dolcenera

- blahozelam k malej Dorotke a prajem vela stastnych krockov na tomto svete a hlavne vela radosti rodicom..... Veronika- to je super, ze je vsetko ok..... BAmbulky davajte na seba pozor a drzte sa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

13.01.2007 08:27

GabKoKe

Caute baculky. Tak , dakujeme za fotecku, malinka je kraaaaaasnaaaaaa. Tesime sa aj na tvoje skusenosti, tak ked budes mat cas urcite popismenkuj. Len nas velmi nestras, haha.... , s tym balenim to mame podobne. Moj drahy sa tiez nikdy nezbali sam, minule ked som bola nanho nastvata som si do tasky zballa len svoje veci a jeho nie. To bola skuska, ci bude vediet a ci si niektore veci uvedomi. Si mala vidiet to prekvapko, ked zistil ze v taske nie su jeho veci a ze si ich ma chystat sam. Shocked Potom to vyvrcholilo do hadky, kedze neprisiel na dovody preco som to urobila. A ked uz bolo po burke, tak povedal ze doteraz som to robila vzdy ja a ze on ani nevie co take potrebuje zbalit. Ze naco ma ma? Super chlapi, len co je pravda. Ale z druhej strany, co by sme robili, keby sme ch nemali, ze??? Lubime ich aj s ich chybami a nedostatkami, ved my ich mame tiez plno. Krasny vikendik vsetkym a zatial sa nikam do porodnice neponahlajte....

13.01.2007 08:49

Veronika+Alex

Ahojte. Dorotka je krasna. Vobec nevyzera ze mala len 2kg. A ked uz sme sudicky tak aby vela spinkala nie ako Sipkova Ruzenka 100 rokov ale aspon par hodin cez den a hlavne v noci aby si aj maminka mohla oddychnut :D Matula postel nemame vraj bude az za tri tyzdne. Tak dufam, ze porodim na termin a muz ju zatial stihne kupit aj zmontovat. A chceme poschodovu. Alex je s nami v izbe a ked bude babo plakat bude si musiet zvyknut lebo inde ju dat nemozeme. Inu izbu nemame Rolling Eyes . A k tomu baleniu nic si z toho nerob. U nas je to rovnake. A nie preto, ze by nevedel ale naco ked to zanho niekto urobi. Aj teraz ked sme museli zostat s Alex v nemocnici tak aj doktorovi povedal, ze ja musim ist domov pre veci lebo on nevie kde co mame. Ako keby tu nebyval Twisted Evil

13.01.2007 09:00

GabKoKe

Tak Veronika, dalsia co sa pridava do klubu "chapov, co su bez svojej baby strateni...."

13.01.2007 09:03

GabKoKe

Mimochodom, hadajte co idem prave robit. Predsa balit tasku pre seba a pre draheho. Dnes ma este nenastval, tak tam zbalim aj jeho veci... Laughing Ideme na vikend k nasim, takze tak.

13.01.2007 17:50

suzann

Ahojte holky, par dni tu clovek nie je a lala ho...prve babetko. :D :D Marhula blahozelam, Dorotka je nadherna...a tie jej velike okale, musela sa velmi tesit na svoju maminu. Razz Pripajam sa k prianiam a zelam jej hlavne vela zdravicka a spokojnosti :D Citam, ze ste rozoberali prebalovacie pultiky. Mne tie, co dostat v obchodoch pripadajutiez labilne. Dobry typ mi dali znamy. Oni si prebalovaci pult vyrobili zo starsieho kuchynskeho stola. Kupili tu prebalovaciu podlozku, s troma mantinelmi, urobili policku , ktoru upevnili medzi nohy stola (maju tam plienky, zasypy.....) a okolo stola z obycajnej latky usili zaves, kam pridali par vreciek na ulozenie veci, ktore maju byt po ruke. Inak musim sa pochvalit, tasku do nemocnice mam zbalenu. To je asi jedina vec v mojom zivote, ktoru som urobila v predstihu Smile Smile Bezne vsetko robim na poslednu chvilu Rolling Eyes Rolling Eyes Tak teraz uz mozem v klude cakat, kedy sa drobec zacne pytat na svet. Joj len sa musime dovtedy dohodnut s drahym na mene. Shocked Embarassed Nejak sa nevieme na nnicom zhodnut Embarassed Embarassed Holky s problemami, drzim palceky, aby problemy pominuly a vsetko dopadlo OK. Ja idem na kontrolu v utorok, a podla vsetkeho mi bude doktor robit aj sono a tie prietoky. Tak dufam, ze bude vsetko v poriadku. Aj ked mi brucho tvrdne na kamen niekolkokrat denne , len si to uz prestavam vsimat Rolling Eyes Smile

14.01.2007 10:00

Elinka

Marhula, gratulujem k Dorotke. Zelam vsetko dobre, vela zdravia a nech sa Vam dari. Janka, vcera som si kupila ten vankus... uzasne nieco, cely vecer som sa z neho nepohla. Keby som co len tusila, aky je pohodlny, tak ho mam doma uz najmenej dva mesiace Wink . No a absolvovali sme dalsie kolo vyberu kocika... po dvoch hodinach vo Forbaby som skoro odisla rovno rodit Rolling Eyes . Najnovsi favorit: RCS SHOPnJOGG Disc II s naklikavaciou polohovatelnou autosedackou, farba Navy. Adulka, my mame ten "neroztahovaci"CAM s odklopnou podlozkou... no ale o velkej stabilite sa tiez hovorit neda. Ked sme ho doma postavili, bola som dost neprijemne prekvapena, aky je "rozhegany", tipujem to na pouzitie tak do pol roka... Pri dcere som mala podlozku na skrinke so zasuvkami, pacilo sa mi to ovela viac. Prasok: Zatial Lovela, na vsetky veci pre babetko vratane postelnej bielizne. Podprsenka: Uz som si jednu kupila, v Popoluske v Poluse... s miernou velkostnou rezervou a za celkom slusnu cenu. Dalej to budem riesit az po porode, ale chcela som mat doma aspon jednu pripravenu do porodnice. Prajem Vam peknu nedelu.

14.01.2007 14:42

moo

jej mame prve babenko to je suuper gratulujem :D tak baby a uz sa to zacalo kto bude dalsi Wink tak vsetky rychla zbalit aby nas to neprekvapilo Wink

14.01.2007 16:13

Si

ahojte, Marhula - pripajam sa ku gratulaciam k prvemu februarovemu babenku, hlavne nech ste zdrave.....nam sa v rodine tiez tento tyzden narodila mala Veronika, tak sme ju boli pozriet v nemocnici a straaasne je zlatucka, taky maly ksichtik.....za chvilu si uz aj my budeme obzerat tie nase babenka - tehoten podprsenky som si aj ja kupila v Sedmokraske na Medenej, stoja 330 Sk zhruba, len sa bojim, ci mi nebudu male, ked clovek nevie ako sa zvacsia prsia, take iste mali aj v tehot. obchode na Bajzovej a tusim tam boli asi o 30 Sk lacnejsie, takze to je jedno uvazovali ste o odbere pupocnikovej krvi? teraz ked sme boli na prednaske, tak sa to tam rozoberalo, len je to dost penazi tak naraz.....davate si to niektore?

14.01.2007 17:39

rozmicek

Matula - uz mi brali krv a moč - komplex všetky rozbory -skoro všetky výsledky mám zlé okrem bielych krviniek - tie sú v poriadku. Zajtra idem k internistovi - tam mi vraj spravia všetky komplex vyšetrenia a s výsledkami mám ísť na gynekológiu a k pôrodníkovi. Zajtra ti napíšem čo mi všetko robili. Už aj mňa začal bolievať podbrušok, ako keby som mala dostať menzes a stvrdnene mi pri tom bruško, ale pri mojej prvej som toto nemala. Ani žiadne tvrdnutie. Sťahy a tvrdnutie prišli dokonca na mňa v Tescu, musela som sa oprieť o vozík a pomaličky predýchavať. Manžel si už myslel, že to na mňa prišlo, ale o chvíľu to prešlo a bol celý rád. A ja s ním :D Už radšej nikde na nákupy nechodím, len ležkám. Prací prášok - kúpila som si Lovelu, je menej aromatickejší a mám ho vyskúšaný. Si - o odbere pupočníkovej krvi sme už rozmýšľali, ale nevieme sa ešte stále rozhodnúť. Myslím, že to ide aj nejakou formou splátok, že sa zaplatí najskôr cca 6000 a potom ostatok na splátky. Potom sa platí za úschovu v krvnej banke, ale to je len asi 600 / rok. Zatiaľ sa majte pekne a oddychujte.

14.01.2007 18:14

Janka - rovnocenna

ahojte, k tej pupocnikovej krvi - ak chcete viac info tak je to na www.eurocord.sk Elinka aj ty mas v tom vankusi take polystyrenove gulocky? Mne sa zo zaciatku zdal strasne tvrdy, ale uz je to lepsie. J.

14.01.2007 19:39

Elinka

Jani, pri tom mojom vankusi pisu, ze su to "mikroperly"... nemam predstavu, co by to mohlo byt, ale polystyren urcite nie. Tie gulocky su uplne miniaturne, tvrde a vydavaju pri posuchani skor taky skleneny zvuk. Ale formuje sa to fantasticky, aj latka potahu je velmi prijemna, makucka, 100percentna bavlna (uplne rovnaky material ako mame na zavinovacke Nomad). Som ozaj spokojna. Pupocnikovu krv s najvacsou pravdepodobnostou dame odobrat. Ale toto u nas vybavuje manzel, tak sa necham pri porode prekvapit Wink .

15.01.2007 08:49

soleilin

Ahojte babulky, clovek sem nemrkne cez vikend a hla prve februarcatko. Marhulka gratulujem k malej Dorotke. hlavne nech ste zdrave a spokojne. No kto bude dalsi? :D :D :D musim sa pochvalit mam tasku do porodnice zbalenu aj tasku pre babetko. takze moze sa rodit aj ked by sme mohli pockat do februara. ale mam uz tak otlcene a spocitane rebra, ze by som to brala aj hned. co sa tyka neschopnych chlapov, ti su neschpni len pokial im to dovolime. ja som bola minule prekvapena ako mi priniesol drahy veci do nemocnice, sice to chcelo trosku navigacie (ako ze kde mam podrsenky Wink ) a male vysvetlenie (co je peeling a kde to je) ale inak to zvladol na jednicku Wink Veronika to je super, ze je vsetko ok. tak nech vam to vydrzi kym bude postielka pre Alexku. Matula uzi si lyzovacku a este vydrz 2v1 Sisi ja som tiez citala ze Kocha rusia a ze od tial odchadzaju lekari. ved uvidis. kam pojdes rodit? my si davame odobrat pupocnikovu krv, uz mame aj podpisanu zmluvu. da sa to vybavit aj cez tu stranku co pisala Janka, prihlasite sa a poslu vam papiere. najprv sa plati zaloha 8400,- a ked je krv ok tak zvysok do 25000,-. prajem vam vsetkym krasny slnecny dnicek ako mame tu v bratislavé. no nadhera :D :D :D

15.01.2007 10:23

sisi1

Ahoj, baby! matula, SOL - hej, citala som, ze vraj Koch sa rusi... ale lekari mi to nepotvrdili a tak skoro to asi nebude. Ta budova je predana uz vyse roka a teraz sa stalo len tolko, ze primar Cupanik dal vypoved. Panuje tam ale poriadne znechutenie. No nic, aj ja som z toho v neklude, lebo ked chodite cele teho k jednemu lekarovi, u ktoreho chcete aj rodit a potom to rachne, je to blbe. Ale ja mam inu alternativu - asi budem rodit potom uplne mimo BA. Zatial nerobim paniku. - k tomu odberu pupocnikovej krvi - baby, ja tiez nad tym vazne uvazujem. Ale niekde som citala, ze vraj je to komercny humbug a neoplati sa to. Tusim to pisala jedna baba na nejakom fore... Citujem: " Cítala som na nete príspevky, kde sa lekár vyjadril, ze to "chybné" tkanivo, v ktorom sa vyskytla rakovina, nemá význam pouzit ako "liek", nakolko ked tam uz raz vznikla rakovina, môze znovu. Cize v tom prípade je lepsí cudzí darca a nie vlastné tkanivo. Nevyznám sa v tom velmi, ale rozhodla som sa verit tej onkologicke, ktorá vravela, ze sa práve tejto problematike venuje, a tak sme sa rozhodli neuskladnit pupocníkovú krv. Ale ak bude moznost, darujem ju." ... Rozhodne si to este preskumam. Elinka, Janka - ten kojaci vankus ste kupili na babymarkete? Mozte mi dat na to linku? Diiiky!!! Stretko - baby, ja mam zasa problemy, musim lezat, ale ked nebudem poobede moc rozsypana, tak dojdem. Na Hlavnom namesti o 15.00 - OK. Baby, este som Vam chcela napisat, ze do porodnice som si kupila dalsiu koselu s rozopinanim vpredu za 200 Sk v cinskom obchode. Ked ju poriadne preperiem, tak to bude akurat - vydrzi tu porodnicu a luto mi jej nebude. Papa S. :D

15.01.2007 15:22

Janka - rovnocenna

Ahojte, najskor ku stredku. Ako vidite, to ze pisem znamena ze som naozaj nemohla ist. Nestaci ze mam stale pri krcku rezanie, este som cez vikend ochorela a teraz lezzim v teplotach, potim sa a snazim sa spomenut si na vsetky babske recepty aby som sa z toho vylizala. Najhorsie je ze ked kaslem tak hrozne stahujem brucho a babu sa to teda vonkoncom nepaci.. Crying or Very sad ak mate nejaky tip na vykasliavanie pomocou niecoho prirodneho dajte please vediet. Nechcela by som aby to moje kaslanie situaciu zhorsilo a urychlilo..... No a samozrejme som zvedava ako bolo na stredku tak dajte vediet. Elinka ja tam mam polystyrenove gulicky a na moj vkus mohli byt aj mnesie, preto sa mi to nezda az take pohodlne. Napis mi cez koho presne si to kupila. Ja som to objednala z babymarketu za 1250. Ale myslim ze ty mas nieco ine a asi kvalitnejsie....mozno si kupim este jeden... Ja som kojacie kosele objavila v Avione tam kde je IKEA Pred hypernovou je taky stanok s pyzamami a mali ich za 290. Su bavlnene, uz mam aj jednu na sebe a su fakt dobre. No a za tu cenu sa to myslim aj oplati. tak sa zatial drzte idem sa potit dalej. pa J.

15.01.2007 16:09

tab:

m a p

tabulka: TAK...a ktora bude dalsia Smile

15.01.2007 17:09

robert-

Ahojte, ja som bola len na mini nakup v potravinach a som grogy,ja uz sa ledva gulam a zachvilu uz nezapnem ani draheho bundu. Ja neviem ci to este vydrzim tych 5 tyzdnov. Asi zacneme coskoro s drahym vyvolavat Laughing Janka ja si vzdy robim cibulovy sirup,ale nie kazdemu to chuti,ja to mam rada. Nakrajas si cibulu a kazdu vrstvu cibule posypes cukrom a das na tmave miesto a o par hodin by si tam mala mat vela stavy,ktoru si davkujes ako len chces. Vsak je to len prirodne. Ja Ta chapem s tym kaslom ja som uz par mesiacov zahlienena,doktorka povedala,ze to je astmou, a tiez niekedy ked mi nejde odkaslat tak brusko mam co robit a babo tiez.

15.01.2007 18:54

GabKoKe

Caute baculky. Janka, mne naposledy pomohol na kasel homeopaticky sirup Stodal, ten mozu aj tehotne. A varila som si aj to mliecko, co som tu spominala - 2 dcl mlieka prevarit s 1 lyzicou medu, 1 lyzicou cukru, 1 lyzicou rumu a platkom masla. Ma sa to pit vecer v posteli, lebo to vraj uspava ale na mna to tak nefungovalo. Skore vyliecenie.

15.01.2007 19:28

suzann

Janka - na kasel pomaha aj vysoka vlhkost vzduchu v miestnosti. Ak nemate zvlhcovac vzduchu, tak na radiator treba dat nadoby so slanou vodou. My sme dnes poskladli postielku, tak sa vytesujeme Laughing Laughing Laughing jupiii. A oprala som aj prvu varku veciciek. Ja som pouzila indicke pracie orechy o ktorych tu pisala Veronika a zatial sa mi pozdavaju. Som potom zvedava ako budu prat skvrny. Ja sa zatial na rodenie vobec necitim. Radsej nech je ten moj drobec este v brusku. Aj ked sa mi zda, ze cim menej ma tam miesta, tym viac si tam santi. A hlavne vecer Confused dufam ze si rezim po narodeni zmeni Confused Juj tak sa uz nanho tesakujem Laughing Laughing Laughing Ozi a kolko nocnych kosiel mate zbalenych do nemocnice?

15.01.2007 21:33

Katkaa

Dobry vecer vsetkym! Stal sa zazrak! Ja vidim tabulku. A to som poskusala vsetko mozne, vzdy som tam mala len cerveny krizik. Zrazu dnes vecer sa objavila :D Janka recept nemam ziaden, nastastie som v teho chora nebola. Skoro sa vyliec, to kaslanie musi byt hrozne, viem co to je, len ked si raz kychnem. Ma ide roztrhnut. Ostatne cakatelky kde ste? Hlaste sa, nech vieme, ci rodite alebo co sa deje Confused: Smile

15.01.2007 21:43

Janka - rovnocenna

dakujem vam za rady ten zvlhcovac je nieco nad cim uz dlhsie uvazujeme, tak to asi urychlim. Cibulovy sirup poznam, aj mne chuti, len nezabera tak ako by som chcela. Este si robim vyvary, pijem teple mlieko, jem cerstvy chren a striekam si do nosa aj ust sterimar - cista morska voda. Mozno to chce iba cas, tak dufam ze to postupne odide. Aj ja vidim tabulku a paci sa mi hlavne to co Peter prirobil Wink Halooo baby ako bolo na stredku? J.

16.01.2007 02:07

robert-

Caute baby, nemozem spat-je to fakt hruza Evil or Very Mad este kym mam poslednu moznost sa dosytosti vyspat tak sa mi neda Crying or Very sad Alebo keby aspon to ze budem nevyspata malo vyznam,ze som sa celu noc starala o male. A nie len takto bezcielne bludit po nete Confused Joj nech uz je to male na svete. No snad na mna pride coskoro spanie-dufam. Zajtra mam posledny ultrazvuk,tak uz som zvedava co sa dozviem-snad je vsetko ok. ako sa volas v skutocnosti,lebo by sa mi pacilo moju malinku tak volat,len neviem ake meno to je.

16.01.2007 07:00

Janka - rovnocenna

mo teda Vika vyzera to, ze sme mali uplne rovnaku noc Crying or Very sad zase budem dospavat doobeda... J.

16.01.2007 07:46

dolcenera

caute babule, dufam, ze vsetky chore maminy sa postupne liecia a k tym, co nespia sa pripajam aj ja.... v noci by som nohy vylozila najradsej na lampu a dokonca posledne dni mam aj bolesti brucha- boli ma komplet cele a to nehovorim o tom aky problem mam s dychanim..... snad uz to nebude dlho trvat... najhorsie je, ze ci spim, alebo nie rano treba vstavat a maleho vychystat do skolky a potom varit, prat....atd. takze dospat nieco vobec nie je mozne... svokra nepomoze, lebo pre nu je velmi vlhko a vraj keby vysla rano vonku, tak by ju boleli svaly, tak sa trapime... ale my to zvladneme, dnes sa mi snivalo, ze som cez brusnu stenu jasne videla tvaricku mojej malej a potom prisla sanitka, ktora ma brala rodit...to su sny, co??? tak zajtra zas ideme s malym na kontrolu srdiecka, lebo pri narodeni mal selest a vraj mu to, este pocut a poobede na meranie kontrakcii, som grogy, ale aj tak sa strasne tesim... Inak som rada, ze som si vsetko nakupila a poprala uz davnejsie, teraz by ma to znicilo uplne a k tomu, tu zacali 8.1. zlavy, takze do konca februara vypredavaju obchody takmer vsetko, vcera som mala problem najst ciapocku z vlny lebo vsetko je uz rozobrate a kedze sil je menej nemam sa chut hnat a predbehovat v obchodoch.... tak som sa nejako rozpisala idem zobudit mojho certika a mozem zacat s obliekanim seba aj jeho xixixi

16.01.2007 08:43

soleilin

Ahojte babulky, tak naprv pre zvedavu Janku o stredku. zacalo sa to nevalne lebo som prisla na hlavne a 15 minut tam kruzila a nikde nikoho a moj mobil doma. tak som myslela ze to Si s Moo zrusili a ja o tom neviem lebo nemam mobil Crying or Very sad tak mi ostalo smutno. som pockala do 15:20 a isla som do tesca. a v polovicke cesty Shocked kto sa to oproti mne ruti :D Si s Moo v druznej debate, stretli sa po cestena stredko. :D tak sme zasli do cajovne Pohoda a ako v kazdej cajovni co som doteraz bola ma pohodu hlavne personal Cool ale co bolo super vymenili sme si skusenosti s nasimi lekarmi, postazovali sa na probleeemi a rozobrali co ktorej este treba kupit. asi okolo piatej sme sa s Moo rozlucili a so Si sme isli hladat slapky-sprchace (ak ste to niektora skusala tak urcite viete ze v zime zohnat tento sezonny tovar nie je sranda) ale bohuzial Sad Janka prajem ti skore uzdravenie a hlavne sa netrap, je to iba kasel, ten babetku neublizi a teraz uz je velke Wink s liekom ti neporadim (ja nebyvam chora) ale ja by som vyskusala urcite homeopatikum (myslim ze je aj sirup aj gulicky). pravdepodobne to chce cas aspon par dni. tak hlavu hore Wink Dolcerena to ta obdivujem ze zvladas strat sa o seba, babetko v brusku a este aj o maleho. klobuk dolu prajem vam krasny dnicek

16.01.2007 08:44

soleilin

BABY SME NA STRANE 100!

16.01.2007 08:48

lienočka78

Ahojte babenky. Idem dnes do poradne, tak mi držte palce, lebo ja nechcem ísť ešte do nemocnice. Crying or Very sad Vika a Janka aj ja som mala takú istú noc. Len som sa prevaľovala na posteli a nie a nie zaspať. No hrôza. Tak ja teda letím do poradne, a ak by ma tam náhodou nechali, tak Vám všetkým želám nech to rýchlo ubieha a nech už máme svoje pokladíky pri sebe. Pa L.

16.01.2007 10:16

sisi1

Ahoj, baby! Moc som na Vas vcera myslela - tie, co ste mali stretko. Ja som lezala vo vysokom stadiu rozkladu doma v posteli... no co uz, musime sa nejako drzat. Co sa tyka tych slapiek do sprchy - naposledy som bola v Shopping Palace minuly tyzden kupit treckingovky s mojim muzom a tam mali slapky do sprchy v Exisporte za 99 Sk - nic moc, ale pouzitelne. Dalej som ich videla aj v KIKA, tam pri uterakoch a zupanoch. Tak drzim palce nespavkam, nech dospite aspon cez den. Mozno Vas ti malicki trenuju na realitu... :D pa s.

16.01.2007 10:43

minuit

ahojte babenky, tyzden som nebola na fore a dalo mi to zabrat kym som vsetko precitala... marhula gratulujem k babetku, je to super a milicka je krasna... Laughing Laughing Laughing mrzi ma ze som nevedela o stretku bola by som dobehla, ja som viac menej este stale v pohode... pochvalim sa za posledny tyzden sa mi podarilo urobit izbicku pre babetko., zariadit, poprat a pozehlit vecicky...tak som sa z toho vytesovala.... sol, matula: idete rodit na antolsku??? ku ktoremu doktorovi chodite do poradne?? v ktore dni??? chodite aj na cvicenie k pani jezikovej??? aj ja budem rodit na antolskej a do poradne sa chystam zajtra...posledne som bola este u mojho dokyho.... majte sa krasne, drzim prsteky a tesim sa na dalsie babetka... papa M.

16.01.2007 12:37

Janka - rovnocenna

dobre ranko Wink prave som vstala po dvojitom vydatnom vypoteni.... hmm skoda ze som nemohla na stredko. Uz sa tu idem zblaznit a pomohlo by mi trochu pokecat....Neviem ako zajtra s prednaskou. Velmi chcem ist a robim vsetko pre to aby som bola ok, len nemviem, ci je rozumne ist medzi vas. Ved neviem ci to nie je nejaky virus - aby som vas nenakazila Crying or Very sad . Ja si sice myslim, ze som iba prechladla a pila som bublinkovu studenu mineralku, ale cert nikdy nespi.... No do zajtra sa to hadam nejako vykrystalizuje. V noci ked som nemohla spat som si citala januarovky. Tam to teda fici Wink Tie co uz porodili maju uplne nove temy - kojenie, rytmus, ....no sranda. Dufam ze aj my si najdeme cas a budeme to zdielat spolu Wink . J.

16.01.2007 12:48

soleilin

Janka tak teda dobre ranko :D radsej sa poriadne vyliec. zajtra by mala byt prednaska o sestonedeli tak ja rozmyslam ze tam nepojdem. uvidim. ale v piatok bude prednaska o kojeni tak na tu xcem urcite ist. tak sa liec nex si fit

16.01.2007 12:56

robert-

Ahojte babule, prepacte mi,ze zmenim temu,ale neda mi to. Akurat divame dokument o globalnom oteplovani-vlastne tu sa to rozobera denno denne. Neviem ako na Slovensku? Je to uz naozaj velka hrozba,vyzera to ze ked kazdy z nas nieco neurobi pre zmenu tak ta doba ladova zasiahne uz nasu generaciu. A fakt to pride nahle ako to bolo v tom filme Den potom. Boli sme i v kine na takom dokumentarnom filme od americana Al Gora. Kazdy jeden z nas moze urobit dost a to napr. uz len ked nebudeme nakupovat dovazane potraviny a vyrobky,ale veci co su produkovane v danom state. Plus setrit elektrikou a triedit odpad. Dufam,ze sa na mna nehnevate,ze som tu tak odveci prispela,ale neda mi to,ze naco sa tu snazime nasetrit na nejaky domcek a biznis,ked o par rokov bude zalezat uplne na inych veciach a to ako prezit. Moj drahy hovori,ze Slovensko by malo byt na tom este dobre,lebo my sme zvyknuty a pripeaveny na tvrde zimy,ale tu nemaju ani odhrnace snehu. No aspon chvilu nemyslim na babetkovske problemy Laughing Potesilo by ma keby ste napisali Vas nazor nato. Naozaj sa to tyka kazdeho z nas. No dufam,ze som Vas moc nerozladila. Idem uz na ultrazvuk,dufam,ze sa dozviem same dobre spravy.

16.01.2007 13:31

sisi1

Vika, normalne som sadla. Ty mas teda starosti :D :D :D chvilu som uvazovala, ci to myslis vazne, alebo je to ulet. :D No potom som sa nad tym zamyslela a dospela som k zaveru, ze globalne oteplovanie je svinstvo a mozeme si za to sami. Sklenikove efekty a podobne hluposti, ako freonove chladnicky... Viac asi nie som schopna o tom teraz uvazovat, aj ked odhrnace snehu Vam kludne do Irska mozme pozicat, u nas je tak 13 stupnov. Najviac ma stve, ze polnohospodari budu teraz zasa v probleme kvoli tomuto blbemu pocasiu. No, dievca, len tak dalej - aspon Ta nadchadzajuce materstvo nezruinuje psychicky. Fakt Ta obdivujem, ze si schopna mysliet aj na ine veci ako na babenko, lebo na mna to totalne dolieha. pa s.

16.01.2007 14:22

Katkaa

Vika, Janka - tak uz sa vam pekne prehadzuje rezim. Vcera som sa nastvala, lebo som zas strasila uz rano pred 6, tak som z trucu vstala o 7 a uz nespala, aj ked ma pekne lamalo na spanok. A vysledok? Vecer som zaspala o 11 a spala do rana do 10. Samozrejme s prestavkou na toaletu Wink Takze dievcata, v noci treba spat a cez den fungovat. Janka, teraz mas vynimku, ked si chora. Wink Tiez citavam januarovky a teda, tam uz to maju takmer vsetky za sebou. Uz sa tesim, ked sa zacne nasa tabulka zaplnat. Smile

16.01.2007 16:18

SIS12

Ahojte tehulky, prepacte, ze Vam sem takto leziem, ale ponukam na predaj kocik X-LANDER XT kupovany v maji 2006 a pouzivany 6 mesiacov. Je krasny, predavam ho naozaj nerada, ale stahujeme sa do Londyna a nema zmysel prepravovat cely komplet letecky. Je to cervena trojkolka, 3-kombinacia. Sklada sa z autosedacky so strieskou, novorodeneckou vlozkou a plastenkou, ku korbicke (vanicke) je kryt vo farbe kocika (super ked fuka) a sportova cast ma striesku, 5-bodove bezpecnostne pasy, polohovatelnu opierku chrbta aj noh, nanoznik a plastenku do dazda. Rucka je polohovatelna, do naozaj velkeho nakupneho kosika sa zmestia dve velke balenia plienok a zopar baleni vlhkych obruskov Smile alebo dve igelitky s nakupom. Autosedacka sa da pouzivat doma ako lehatko, da sa hojdat, obsahuje dva ulozne priestory (ja som tam vzdy nosila nahradne plienky, prebalovaciu podlozku a obrusky). Kolesa su velke nafukovacie, pumpicka je sucastou nakupneho kosika (zatial som ju nevyuzila), predne je otocne, ale da sa zafiovat, super sa s nim manipuluje. So svojou hlinikovou konstrukciou patri k najlahsim na trhu. Lahko sa sklada. Sucastou vybavy su aj adaptery na nasadenie autosedacky. Povodna cena bola 24 000Sk, ponukam ho za 17 000Sk. Naviac ZADARMO prilozim dve neotvorene balenia Nutrilonu v hodnote 500Sk (male a velke, nastastie som nepotrebovala, ale pre istotu som chcela mat doma zasoby), neotvorenu sadu Avent poharikov v hodnote 800Sk (mam dve a jedna mi uplne staci) a neotvorenu Avent novorodenecku startovaciu sadu (flasticky) v cene 900Sk, ktore tiez nebudem tahat so sebou do Anglicka. Prikladam dve fotky, na jednej je zobrazeny kocik v komplet vybave ako som ho nasla na internetovej stranke (tak by som ho nikdy nedokazala nafotit), na druhej je vidiet jeho skutocnu farbu ? cervena s ciernymi doplnkami. V pripade zaujmu ma mozete kontaktovat prostrednictvom e-mailu alebo volat na t.c. 0914 241 691. Prajem prijemny a bezproblemovy zvysok tehotenstva, rychle porody a zdrave deticky! Laughing

16.01.2007 18:27

GabKoKe

Tak baculky, sledujem ze funguje bud telepatia, alebo sme naladene na rovnaku vlnovu dlzku. Pridavam sa k vam, co ste tuto noc nespali, dokonca v uplne rovnakom case ako ja. Ja som sa zobudila o 1,00 hod.a bola som v obyvacke do cca 2,30 hod. Moj drahy vsak pred spanim zbalil notebook, tak sa mi ho nechcelo rozbalovat a skladat. Inak by som sa k citatelkam a pisatelkam pridala aj ja. Tak uvidime, kedy sa najblizsie tak fajn vyspinkame....

16.01.2007 19:09

hajducka

Ahojte kocky Razz vy ste uz zbalene - Sikulky ste. Ja idem zajtra na prietoky. Boli ste uz? Ako dlho to trva? Este mam malo dosticiek tak este nejake lieky si idem predpisat. Inak som bola na ultrazvuku. Mam to za 4 tyzdne. Ako daleko byvate od porodnice?

16.01.2007 21:21

suzann

Ahojte holky, ja som dnes bola n kontrole...vsetko OK, neotvaram sa, babo je vraj este vysoko, tak mame cas. Som rada ze sa to po tych problemoch v decembri takto upravilo. Doki mi vysadil vsetky liéky a sam bol prekvapeny, ze sme to v takomto stave dotiahli az do 36 tyzdna. Sono mi vsak nerobili, lebo maju nejake problemy s priestormi . Tak hadam buduci tyzden. Sad Sad So spankom problemy nemam. Skorej mi robi problem dostat sa rano z postele....nastastie sa budim hladna, tak ma z postele vyduri predstava vonavych hrianok a fajneho cajika Laughing Embarassed alebo inych dobrot Laughing - podobnymi myslienkami sa zaoberam aj ja uz dlhsiu dobu. Som zarytou nakupovatelkou slovenskych vyrobkou...pokial mam na vyber, dokonca podporujem regionalnych vyrobcov a bojkotujem vyrobky nadnarodnych spolocnosti (ak to teda ponuka tovaru umoznuje). Odpad separujem do takej miery, aku mi umoznuje priestor v byte....dokonca ( z coho je moj drahy na vyrutenie) susim stare pecivo a odkladam skrupinky z vajicok pre susedky na chate, co maju prasiatka a sliepocky. Na oplatku tak raz za cas dostaneme origos domace vajicka, nejaky ten kolacik ....vymenny obchod Laughing Laughing . Dost dlho mi trvalo, kym som k podobnemu rezimu naucila draheho. Nevedel pochopit co, preco, ako.....odpad mi casto mixoval a z toho som bola na vyrutenie zase ja Laughing Ale teraz sa navzajom doplname Laughing Kym som byvala u nasich, nakazila som tymto aj ich....a moja mama je teraz agitatorkou Laughing Cool To co robime je sice kvapkou v mori...ale aspon mame dobry pocit. Takze nie si sama Smile Idea - ja na porodnicu vidim z okna a vzdusnou ciarou je to cca 800 m Cool

16.01.2007 22:42

Janka - rovnocenna

Vika aj my sme mali s mojim drahym taku temu. Priznam sa nepamatam si zimu, kde by absolutne nenasnezilo ani u mojej starkej nedaleko terchovej. Vsetci su z toho vykolajeni a jedini kto sa tesia su cestari...Ja tvrdim, ze kazdy by mal mat v sebe trochu skromnosti a vyuzivat iba to co naozaj potrebuje, ale v dnesnej dobe ludom mozgy masiruje reklama a biznis a vyvolava aj potreby, ktore su uplne zbytocne to bude dost tazke. Ale cim viac ludi, ktori sa ako ty zamyslia nad tym co by mohli sami urobit bude, tym je vacsia sanca na zmenu. Ja sa najviac obavam tej chripkovej epidemie ktora by mala prist koncom januara a bude mat v takomto pocasi priestor na rychle rozsirovanie. Dufam, ze neochoreju nasi lekari ani blizky aby nase babetka prisli do zdraveho prostredia a boli v poriadku. Katkaa, chcela som aj ja vydrzat cez den nespat, ale teplota ma zmohla a zase budem asi cel noc hore, lebo teraz sa mi vobec nechce spat. no ved uvidime.....mozno sa tu stretneme s Vikou a GabKoKe Wink Hajducka - prietoky sa meraju par sekund pocas ultrazvukoveho vysetrenia. Ani to nezistis ak ta na to doktor sam neupozorni. Nemocnicu, kde ckcem rodit mam ta 15 minut jazdy autom ale ak sa pokasle priepustnost mostov v BA tak to kludne moze byt ovela viac...potom mi nezostane nic ine len ist do nemocnice na Antolskej, ktoru mam tak 5 minut autom. SOL aj ja vazne uvazujem ze tam zajtra nejdem. Trochu sa mi sice polepsilo, ale stale sa potim a mam potom mokru hlavu, co by asi nebolo bohvieco tak behat po vonku... Si prosim ta povedz pani Hrabovcakovej, ze pridem aj ja az v piatok, lebo som chora. dik Sisi - fakt ti velmi neodporucam ten vankus z babymarketu. Ten polystyren nie je velmi pohodlny.... ale na podkladanie chrbta, noh a neskor na kojenie bude urcite pouzitelny. a nakoniec - s malou dusickou som dnes oprala hniezdo na 30ke a s odstredovani iba na 400 otacok. Prezilo v pohode a uz sa susi. Potesilo ma to, urcite bude lahsie to hadzat do pracky ako prat rucne... tak pekny vecer pa J.

17.01.2007 00:09

robert-

Ahojte babule, ja som dnes tak unavena z tych behaciek po nemicniciach,ze snad sa konecne vyspim. Ale ja som vzdy unavena sice a ked sa konecne naskladam do postele tak ma ta unava prejde Laughing No uvidime,ale zajtra vstavam skoro,lebo mam ist k doktorke,ale nepamatam si na ktoru tak si tam musim rano zavolat. V nemocnici nam povedali,ze som v 33tt a ja som uz zacala pit ten malinovy caj na ktorom je napisane,ze sa moze pit od 35tt,co som si ja doteraz myslela,ze som. Na prvom uktrazvuku v 12tt mi to tak vypocitali a ja presne viem kedy sme toho mojho maleho splodili,takze asi je len male 2 tyzdne pozadu vo velkosti. Ale vsak ani tie merania nie su presne a nie kazde babetko sa narodi rovnako velke a tazke tak si z toho moc hlavu nerobim. Ved babetko sa samo vypyta na svet,takze je jedno ci som 33tt alebo 35tt. Snad mi ten caj neuskodi. Ale poviem Vam neviem ci to este ten mesiac vydrzim,ked sa ledva hybem a nemozem spavat Confused Inak midwife povedala ze to vyzera na chlapca, tak ak mala pravdu budeme mat Tobiaska. ale dik za tip na meno Razz som rada,ze i ked na Slovensku sa o tom globalnom oteplovani nehovori tak ako tu (kazdy den) najdu sa ludia co to neberu na lahku vahu. Ved co aj budeme mat zo vsetkych tych veci co nadobudneme,ked si ich nebudeme moct uzit,lebo pocasie a priroda sa zblazni. A veru blazniet uz zacala. Mna to tiez kedysi netrapilo,ale teraz mi ide aj o buducnost mojho dietata. A chcem aby aj ono poznalo nadherne zasnezene zimy a slnecne leta. No a boli sme na prvej predporodnej priprave ci ako to nazvat po slovensky-hovorili o utisovacoch bolesti pri porode. Mala som to dost nastudovane z kniziek a casopisov a bola som rozhodnuta pre ten rajsky plyn a nanajvys epidural,ale ked ho opisovala,tak sa mi do toho nechce. Kedze to budem napojena na hadicku-budem musiet lezat cize porod moze byt pomalsi,lebo sa nebudem moct prechadzat a pomahat aby male zislo dole gravitacnou silou,dalej to znizuje tlak kvoli comu musia pichnut do zili tekutinu,z ktorej bude plny mechur,ale kedze cele brucho bude umrtvene tak clovek neciti,ze mu treba,ale oni budu hadickou vyprazdnovat mechur pravidelne. No a este potom vsetko mozu a nemusia byt bolesti hlavy a chrbta. Nikdy som nechcela tu injekciu pethinu ci ako sa ta latka vola,lebo to ma aj nejake ucinky na babo,ze bude ospale a tak,ale zda sa i to jednoduchsie ako ta epi co ma tiez ucinky na babo,lebo su to lieky. No najradsej by som to zvladla bez chemie,ale ak tak si dam tu injekciu. Ved aj pocas tehotenstva som brala lieky co muselo mat tiez ucinok na babo,ale keby to bolo az take rizkantne tak to nedavaju. No dufam,ze som to vsetko zrozumitelne napisala,lebo uz ma bere spat. Tak drzte palce,ze ked si konecne najdem polohu v posteli aj zaspim Laughing

17.01.2007 01:52

Janka - rovnocenna

hmmm....davam si slub, ze zajtra /vlastne dnes) cez den nebudem spat. ved toto nie je normalne...

17.01.2007 08:00

Veronika+Alex

Ja len aby ste na nas nezabudli. Vsetko je OK zatial. Len nemam tolko casu ako by som potrebovala.

17.01.2007 12:49

adulka80

Jani ja cely den vobec nespim a v noci aj tak nemozem zaspat.. takze neviem ci to zabrerie. . Inak dnes ideme na poradnu tak drzte palce, nech je vsetko O.K. Ja som sa konecne zbalila do porodnice tak uz mi ostava len cakat.. Myslim ze toto bude najdlhsi mesiac v mojom zivote.. Doteraz to celkom rychlo utieklo, lebo som pracovala, teraz myslim len nato, aby uz mala bola na svete, a ja si ju mohla vychutnavat.. Laughing Baby kto ide rodit do Ruzinova?? Zatial sa mi zda, ze vsetky idete na antolsku... To budem v Ruzinove rodit sama ??? Crying or Very sad Inak aj tak sa mi zda ze budem rodit posledna z vas, lebo sa mi termin posunul az niekam na 25.2. 07, takze aj tak uz by som ziadnu z vas nestihla Crying or Very sad Ja uz sa taaaaak neviem dockat.. Laughing

17.01.2007 13:18

daša

Adulka, ja som rodila 25.2.2006 v Ruzinove Laughing Sorry baby, po dlhom case som vas kukla, ako sa mate. Embarassed Prajem vsetko dobre. drzte sa a nebojte, za chvilu bude po tom! Ale ved to viete Laughing A teste sa ako takto o rok budete pomaly nahanat svojich drobcov po byte Laughing pa.

17.01.2007 13:48

robert-

Caute babule, tak ja som vinimocne spala,ale ako som tusila ked som prisla do postele spat sa mi nechcelo,ale dajako sme sa s drahym zakecali az do druhej rana,tak potom som uz spala Razz No ale teraz som prisla od doktorky cela vymrznuta a znicena-to je hruza sa dret s tym bruchom oproti vetru-myslela som,ze skoncim na zemi tak otrasne tu fuka taky ladovy vietor. No a na nestastie mi napisala antibiotika,lebo som jej spomenula,ze stale vykaliavam hlieny tak ma popocuvala a povedala,ze to je infekcia,ze mam radsej brat antibiotika 4xdenne. Ale nerozumiem tomu,lebo naposledy ked ma pocuvala,tak to pripisala astme. Ja neviem niesom doktor,ale to fakt ona len z pocuvania zisti,ze mam infekciu? Moc sa mi do tych antibiotik nechce,ale co uz. A buduci tyzden mi urobi vyter ci nahodou nemam streptokoka B co by mohlo babu uskodit pri porode. Aj Vam take testy robia? Lebo zevraj to ma kazda druha zena a ani o tom nemusi vediet,ale moze sa tym babetko nakazit pri porode a jemu to uz moze ublizit.

17.01.2007 15:58

Janka - rovnocenna

baby hlasim, ze zatial spanku oddolavam , aj ked sa musim priznam ze som si pomohla po dlhom case kavou. Prave som sa vratila od mojej internej doktorky. Mam chytene priedusky, preto sa v noci dusim...... Tiez mi dala lokalny antibioticky sprej do ust Bioparox. No dufam ze to zaberie a nebude mat vplyv na babo. Ale musim sa z toho vylizat, lebo takto by som popri tom kaslani asi tazko predychavala kontrakcie a aj s anestezou by bol asi problem.....No ale tym padom dnes urcite nejdem na prednasku.... Vika vsetky koky a podobne pliagy su pre babo nebezpecne ked sa rodi prirodzenou cestou a moze sa nakazit pechodom cez porodne cesty. Mam s tym skusenost aj ja aj Si Crying or Very sad vacsinou sa potom vedie porod pod antibiotikami....ale nechcem ta strasit, lebo to vobec nemusi byt tvoj pripad a je dobre ze na to tvoja doktorka mysli....neviem ci sa tu take vysetrenia robia automaticky, ale mne ich robili ked som bola v nemocnici a odvtedy ma stale sleduju. doteraz som sa toho nezbavila. Dasa to je asi uplne ine ked je to babo cerstvo narodene oproti malemu rocnemu drobcovi, ktory sa stale premiestnuje. Ja sa tesim aj na to aj na to.... Adulka ja idem tiez rodit do ruzinova k Otapkovej, tak dufam ze to bude ok. Veronika mala by si si dat teraz pohov a lezkat.....ale to sa mi asi lahko hovori... tak sa drz a ozvi sa ked budes mat viac casu J.

17.01.2007 16:11

sisi1

Ahoj, baby, aj ja mam problem so spanim - malinke ma v noci poriadne okopava, ale ja statocne odolavam a spim. Aj ked vstavam rano o 5 - to si dam lahke kaficko a poriadne ranajky a zacina mi den... adulka80 - ani zdaleka asi nebudes posledna v porode na tomto fore... :D Toto "privilegium" si vyhradzujem ja :D :D :D Moj termin je 28.2. a zda sa, ze sa este trosku posunie, takze mozno budem marcovka :D papa s.

17.01.2007 16:27

robert-

Ahojte babule, co je tu tak pusto posledne dni Crying or Very sad nebodaj sa nerozbehlo rodenie Laughing Chcem sa Vas spytat akej farby mate ten malinovy caj? Lebo ja ho mam cerveny a Katkaa ho ma hnedozeleny. Tak neviem ci ja to mam nejaku somarinu. Dakujem Vika