1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

December 2005

10.01.2007 14:16

Pupinka

Ahojte, tak nam vysla do polovice prva stolicka. Dufam, ze bude teraz trochu klud. No uz druhy den Daminko pokasliava, no ide ma z toho porazit. uvidime, ako to dopadne. Stelka, aj mne daminko zo zaciatku z nocnicka utekal. Vydrzal tam sedkat tak minutu. Ale postupne si ho oblubil. Podla mna sa mu tam celkom dobre sedka. A vzdy,ked ho tam posadim, tak sa bud vycika alebo vykaka, alebo oboje.

 

10.01.2007 17:28

mayalenka

ahojte, mam trochu casu tak daco popisem. Kukam ze niektorym vasim dietkam rastu uz stolicky, u nas zatial o takych nechyrovat, no mame sa asi na co "tesit". Aj ja uz Nikolku davam na nocnik coraz castejsie, par krat aj urobila potrebu ale bolo to iba o dobrom nacasovani. Kym si to spoji ze to tam musi robit a nie do plienky este pretecie vody. Aj moja uz urobila male pokroky, chodi uz ale musim ju drzat za jednu ruku este, stale sa boji pustitPodarena je ako papka sama cele jablko, kuknite foto.. No uz sa zobudila takze nastupujem do !prace"

 

11.01.2007 15:45

a.kardum

mayalenka:nikolka ma nadherne modre oci! a to ze papa jablko, no parada.mne antea surove ovocie ani za svet.ibaa vyzivy Crying or Very sad antea chodi samostatne uz asi mesic, ale poviem vam je to pre mna velky strach. odkedy spadla a mala otras mozgu musim ju stale sledovat. ona proste nema strach z nicoho a tak bezhlavo proste ide! konecne som ju naucila zliest z postele, lebo vyliezt vedela v pohode ale dole robila sipky! takze, som trochu kludnejsia. ona ma uz asi 3 mesiace 8 zubov a odvtedy nic. ale posledne 3 noci je velmi nekludna takze asi sa jej nieco tlaci. na nocnik este nedavam. pripada mi to velmi skoro. a citala som ze az ked dieta vie samostatne zist po schodoch vie aj ist vedome na zachod. lôebo vraj centrum rovnovahy je prepojene s uvedomovanim si mocovych drziakov a vtedy sa dieta nauci uplne prirodzene. I ked su deti ktorych to rodicia " naucia" skor, ale trva to dost dlh. obdobie uvedomovania vraj je cca okolo 18 mesiacov. takze, este mam cas. spavaju vam deti uz len 1x alebo 2x?

 

11.01.2007 15:52

Stela

Ajojte, ako sa mávate? My už máme zo stoličky 2 špicíky vonku. Trošku sme si to užili aj to riadne bolelo, tak teraz čakáme, čo nám porobia druhé dva špicíky a na druhej strane to máme tiež riadne opuchnuté. Inak všetkým držíme palčeky s tými stoličkami. Mayalenka, malá je krásna s tým jabĺčkom. Hotová modelka. Ale minule som dala (teda švagriná dala) tiež Timkovi jabĺčko a skoro sa mi zadusil. Srdco som mala až v krku ako som ho zachraňovala. Tak sa teraz takým veciam radšej vyhýbam. Veď mi lekárka nariadila "kľudový" režim Wink . Renam, to je perfektné, že Baška vie povedať halúz. To musí byť strašne zlaté. A.kardum, Antea na tej fotke je perfektná. Veľmi zlatučká. A krásne šaty má. Vitaj Jarusa, a tvoj malý fešáčik je podarený, vyzerá byť veľký chlapisko. Dúfam, že sa tu budeš vyskytovať často. Odkiaľ si? Inak Timko vie strašne pekne povedať "mama". To ma teda v duchu teší. Ale vždy sa tak na mňa potmehúdsky pozrieť, povie mi teta a keď poviem, že ja nie som teta, že som mama tak to pekne zopakuje. A smeje sa. Inak vie aj "tata" ale Paťko je ešte stále "teta" a inak to ani povedať neskúša. Ale naučil sa ako tak traktor. No samozrejme v jeho reči. Ale dnes už zo zvieratiek skúšak povedať aj "kotkodák". Ale najviac si brble po svojom. Ozaj skúšate, resp. dávate im na obed 2 chody? Ja ako kedy, niekedy sa mi to zdá zbytočné.

 

11.01.2007 16:56

mayalenka

Juj baby ale Nikolka sa až červena že ju tak chvalite Wink Nuž je to pekny kvietok naozaj ..hlavne vtedy keď nepočuva moje zákazy no-no!, myslim ze v tomto veku uz by mala vediet ze ked zvysim hlas a poviem nono ze daco nesmie..ako je to s vasimi zbojmikmi?? V poslednu dobu furt sa pyta na ruky, zdvihne ruky hore a zafňuká, no nie vždy jej to splnim bo sa mi uplne "spusti" Confused Inak tiež ju trapia zubky a ja hlupa ako utešovaci prostriedok som jeej zvykla davat cumel a odvtedy je na ňom hotova zavyslačka.no hruuuza A tiez stale hovori len TETA a ziadne mama, sem tam tata,alebo deti, havo, este podareno zagaga ale to je všetko z jej repertoara.. Najviac ma vsak štve že ˇkeď padne 18,00 hod čo jej zvyčajne dávam kašu..no ak keď ju chcem dať do stoličky tak spustí taky rev akoby som ju mučiť išla...a z kaše nezje samozrejme ani lyžičku čo kedysi mala toto jedlo najradšej..a s uspavanim su problemy tiež a o spani cez den ani nevravim...Posledne spi cca hodinu poobede a ked sa poldari tak okolo 16,30 este pol hodinku..Takze doma nestiham porobiť nič okrem varenia a umytia riadu..Fakt neviem ako to robia ine ked este stihaju aj oddychovat...no asi som neschopna..

 

11.01.2007 18:54

Stela

Babiny, asi nám Paťko doniesol ovčie kiahne. Juuuj strašne sa "teším". Už si zisťujem na nete všetky info Cool Ale keby som dlho nepísala, tak sa prosím nečudujte, budem rada ak to prežijem v psychickom zdraví Wink

 

11.01.2007 19:42

a.kardum

stela: fuha! tak sa drzte aby vam to najrchlejsie preslo :D mayalenka: viem co prezivas. denny spanok je hotova katastrofa, cely den chce len hopa na ruky a s jedenim mame problem od malicka takze to uz neriesiem. poznas tie zazracne slovicka? " do 18ky to trvat nedbude" Wink

 

11.01.2007 20:50

Adula

Aaaaaaaaaaaahojte. Asi sto rokov som tu nebola Embarassed My sme zase cez vikend horucovali, Ninke som namerala 40,9, teploty nam tri dni neklesli pod 38, nech som robila cokolvek. A vcera po ustupe teplot sa na kozi zjavili vyrazky, takze podla vsetkeho prekonala siestu chorobu. Inak sa mame vcelku dobre. Cez den mi mala spinka vacsinou uz len raz- cca hodinku, s jedenim mame trochu problem, lebo jej idu stolicky a pri prerezavani zubkov jej nechuti. Plava nechodime, lebo uz od cca oktobra sa na nas stale nieco lepi. Sama este nechce chodit, hoci to vie, ale istejsia si je, ked beha po styroch. Obcas prejde meter-dva sama, ale potom sup na styri. Hovori- mama, tata, teta, babi (babatko a babika), ba = balon, papa na rozlucku, alebo ked sa opytam na papagaja (plysoveho co dostala na Vianoce Sona) tak mi tiez povie papa. Ked chce mliecko, pride ku mne a povie mnam, aj ked ma vidi prezliekat sa. Dnes sa jej z pusy vydralo nieco ako "cici", ked som sa prezliekala. A obcas povie dida alebo dudu na cumlik. A najcastejsie hovori toto, tam,tak, tik-tak, bim-bam, hau...... V noci sa stale budi dost casto, ale kupili sme zvlhcovac a je to o nieco lepsie.

 

11.01.2007 20:54

Adula

stela - rychlo sa uzdravte. A.kardum - ja robim vacsinu veci s Ninou v Ergu na chrbte, varim, vysavam, vsetko, co treba. Tym, ze je na chrbte mam volne ruky, ona je spokojna, lebo je pri mne a ja som spokojna tiez, lebo mozem urobit co treba Wink Dnes mi zaspala na chrbte pocas vysavania, tak som ju dala do postielky a spala dalej. A pred par dnami, ked bola chorucka tak spala cca hodinu na mojom chrbte, lebo nechcela za nic na svete sa odo mna odlepit.

 

11.01.2007 21:29

win.

ahojte adula, práve pred chvíľou som rozmýšľala, že si dlho nebola prítomná a keď spustím, vidím tvoj príspevok a v ňom šoking - 6-ta choroba, to už si druhá, tuším po mayalenke, až mám z toho hrôzu. mayalenka, nie si neschopná, pretože ja nestihnem ani ten riad umyť, teda stihnúť by som stihla, ale najskôr okolo 21,00 keď Vikinka spí a to som už unavená ja, takže... ináč my najnovšie riešime to, že Viki nechce za nič na svete spať sama, takže musím chtiac-nechtiac chodiť spať s ňou okolo 19,30 pretože ešte asi mesiac dozadu som ju uspala a v pohode spala v postieľke aj celú noc, ale teraz ju uspím a za pol hodinu je už postavená v postieľke a vykrikuje "mama", stále, kým neprídem, keď prídem, tak už sa "chaporí" iba na ruky a do mojej postele, inak spať nebude, takže takto chodím spať. ééééj či som vyspatá každé ráno Laughing Laughing Laughing a. kardum, prosím ťa a čo také sa stalo, že ste už riešili aj otras mozgu, to ako sa "podarilo"? aj vracala a bola ospalá, alebo ako si zistila, že otras mozgu? to musel byť ozaj nešťastný pád. Confused ináč my sme už mali obdobie, keď cez deň nespávala vôbec, teraz už zase 2x aj doobeda a poobede, ale akokedy, niekedy už poobede nie, podľa toho či ideme von a spí v kočíku alebo tak... a čo sa týka tých domácich prác, ja nemôžem akosi nič robiť, keď je Viki hore, proste nemôžem, venujem sa výlučne jej a keďže niekedy cez deň spí len 2 hodinky, to stihnem tak navariť a ešte nejaké bežné drobnosti, ale nestíham upratovať tak "veľkoplošne" až som z toho niekedy mimo, ale radšej s budem venovať malej ako domácnosti Wink

 

11.01.2007 21:46

Adula

winnie - ked ja mam kocky dve, a ani si len nechci predstavit, ako to vyzera, ked zacnu nieco jest....v tom momente su omrvinky vsade, pomaly aj na strope. A kedze Nina viac lozi ako chodi, vsetky tie omrvinky by nanosila po celom byte, uz vie aj sama vyliezt na postel, takze aj do postele. Jednoducho hoci sa mi nechce, musim aspon 2-3x tyzdenne vysavat. A keby si videla kolko mame vsade hraciek....minule prisli nasi a nemali si kam sadnut, lebo vsade boli hracky.....Inak ked je NIna v ergu, tak sleduje, co sa deje, len dnes po chorobe unavena zaspala. Keby si ju videla, s akym zaujmom mi cumi do hrnca, ked varim, alebo ked nieco krajam, chichoce sa mi na chrbte Laughing Ale hlavne sa mi vtedy nezavesi na nohu s vykrikom "mama" a s tym, ze sa chce hrat. Proste to riesim takto, lebo inak by som nic neurobila Laughing Laughing A to som neskutocna bordelarka, mne bezny neporiadok nevadi, ale co je vela, to je vela. Kym som mala len Sonicku, tak som sa jej maximalne venovala, teraz sa musim venovat aj Ninuske a zaroven stihat domacnost. No skratka, je to niekedy sranda. Uvidime, co bude, ked Sonca pojde do skolky v septembri. Ale uz teraz mi je smutno, ked si predstavim, ze mi nebude mat kto pomahat Wink

 

12.01.2007 12:22

renam

Ahojte baby, my stale placeme a zubok nikde, tak sa z nej asi stal placko Sad .stale nieco chce majstrovat a nieco mi rozprava, skoda, ze neviem co. neviete niekto ako je to s vazenim drobca, ked uz je starsie ako rok? mam si pytat, aby nas odvazili, alebo ako? neviem, ale nasa Baska sa mi zda stale taky drobec, posledne v 11,5 mes. mala ledva 7kg, tak by som rada vedela ako je na tom teraz, ked, nechce papat.

 

13.01.2007 14:03

jordanka02

Ahojte, Adula: aspon s tou siestou chorobou nie sme sami, Mark mal tiez, asi teraz je to take "virusove" obdobie. Stela: drzime palce, aby Timko kiahne nechytil a Patkovi rychlo presli. Renam: cca do 10 kg odvazia Basku u detskych lekarov, podla mna zavolaj k vasmu a dohodni sa so sestrickou na popoludnie, aby sa niecim nenakazila od chorych deti. Ja upratujem s Markom, povysavame a poutierame dlazku, dostane aj on malu handricku, a utiera, je podareny, aj nachystam vsetko na varenie, sice to trva ovela dlhsie ako mne samej. Potom ho dam do izbicky k hrackam, chvilku tam sam vydrzi, zatial zapnem sporak a tak, potom sa hrame a obcas odskocim kontrolovat jedlo. Samozrejme to nesie zo sebou to, ze varim zasadne jednoduche veci, pri ktorych netreba stat. Esteze manzel neni vybercivy Smile. Ako ste vyriesili, aby deticky nesiahali na gombiky sporaka a podobne nebezpecne veci? Mark od predvcera hovori vau-vau, ohromne sa z toho tesim, obcas povie aj cic, a skoro stale mnam-mam :D Nic ine.

 

16.01.2007 12:11

mayalenka

ahojte, uz ste kupovali vasim zbojnikom co chodia cizmicky?? Ja co som pozerala maju len od cisla 22 to dsa mi na NIkolkinu nohu zda prilis velke cislo. Ake cislo nosia vase? Dalsia otazka..ked kupete, dokazu sediet vo vani a hrat sa s hrackami? Ta moja neobsedi ani tam, stale sa stavia na nohy, ani hlavu jej nemozem umyt.. Este som sa daco chcela opytat ale mi to vysumelo z hlavy..snad na buduce Wink

 

16.01.2007 21:43

Pupinka

Ahojte, ja som tu dlhsie nebola, ale precitala som si zopar vasich prispevkov. A je to sranda, aj my prechadzame takymi istymi vecami ako vacsina z vas. Snad mi zajtra vyda sem napisat.

 

17.01.2007 08:44

renam

Ahojte. Ako sa vam dari? My sme asi v obdobi vzdoru. Ale je to len obcas a hlavne, ked nieco nesmie. Ale vsetko zle vymaze ten nadherny usmev, ktory sa vycari na jej tvaricke. Neviem si predstavit, ze ked budem mat 2. babo, ze ich budem mat rovnako rada, ved Basku zboznujem, je to moje vsetko. Ale vraj sa to zmeni, tak uvidim. K tomu kupaniu, aj nasa sa stale postavi a vacsinu kupania prestoji, alebo splachoce vsade naokolo, a hra sa s flaskami. Hladali sme jej cizmicky, ale Baska ma len 18 nozku, takze take nemaju. Musim sa s vami podelit o radost, ktoru teraz prezivame. Baske sa uplne zlepsili vysledky rachitidy, je Ok, ale este musime postupne prestat brat lieky, dufam, ze sme to dostali pod kontrolu a konecne bude uplne zdrava. Ale uz aj toto je uspech Wink . Som taka stastna, a 14. zacala Baska chodit, tak, ze sa sama promenaduje po izbe, ale este stale vyuzije aj pomoc a stvornozkuje. neviem sa na nu vynadivat.

 

17.01.2007 10:36

win.

ahojte! mayalenka, my máme č. 19 - zimné topánočky, ale napr. papučky na doma, máme č. 13. ja som už z toho dobrý jeleň, preto nikdy nekupujem podľa čísla, ja chodím kupovať s metrom a meriam podrážku. napr. tie 13 -tky, sú od slovenského výrobcu a to číslo zodpovedá dĺžke nôžky v cm. a tie 19-tky, to je klasické bežné číslovanie topánok, takže chaos, ale už som aspoň trochu zorientovaná. moja Vikinka, sa kúpe rada, vo vaničke obsedí, ale vlásky umyť, tak to je trochu problém... renam, plánuješ druhé bábo??? a kedy? ...a vôbec, kď už sme pri tom, kto z vás ešte plánuje ďalšie? to sa pýtam len-tak pre zaujímavosť. inak aj my sme dnes boli na odbere krvi po imunomodulačnej liečbe, tak som zvedavá, ako sa to upravilo, mňa to strašne "bolí", keď musíme chodiť na odbery, neznášam to! ináč rozmýšľam čo máme nové, v podstate nič také výrazné, ale napadlo ma, že sa v poslednej dobe Vikinka začína obliekať sama. naťahuje si pančuchy, ponožky aj topánky, no je s ňou sranda a zakaždým povie, že "pá-pá" (to ako ideme von). inak som chorá ako kôň a bojím sa, aby Viki nenachytala, nuž ale izolovať sa mi nedá, aj keby som najradšej. Laughing stela, práve som si pozerala foto tvojich synáčikov a poviem ti podobajú sa teda, už dávnejšie som si to všimla, mňa to na súrodencoch vždy zaujme, lebo my sme traja a nikto sa na nikoho nepodobá, každý je úplne iný, tak preto. inač Timko je fakt riadny chlap, koľko meria a váži? len pre porovnanie, baby a napíšte aj vy ostatné, aké boli miery v roku - na preventívnej prehliadke.

 

17.01.2007 14:12

Adula

renam - tesim sa, ze mate dobre vysledky :D myslim, ze nic nepotesi viac ako to, ze je babo zdrave winnie - ja uz mam dve deti, ale chcela by som este tretie Laughing no, ak mam pravdu povedat, brala by som aj stvrte, ale kedze sa mi obe babulky narodili sekciou, tak neviem, ci by viac deti nebolo velke riziko, vacsinou sa totiz tvrdi, zetri sekcie su ok Co sa tyka cizmiciek - nasa NIna ma nohu tak 18-19, cizmy sme jej kupili u Batu a vacsie cislo - 20/21, je to dvojcislo, ale kedze este neviem, aka dha bude tohtorocna zima, tak som kupila vacsie. Zatial po vonku sama nechodi, takze s tym nie je problem. Inak co sa tyka topanok, topanky by mali mat cca 7-10mm volne miesto pred prstami, takze ak ma Baska nozicku c 18, a ked jej das este aj hrube ponozky (ak bude brutalna zima), tak jej podla mna mozes dat aj topanocky c.20, nic sa nestane, hlavne, ak v nich este nebude vela chodit po vonku. U Batumali velky vyber, ja tam vzdy nieco najdem, len nie vzdy sa mi pozdava cena.... Rolling Eyes

 

18.01.2007 09:38

renam

Ahojte baby, takze my rozmyslame, ze by sme zacali s 2. babom niekedy v lete, najradsej by som bola, keby sa nam narodilo niekedy v marci-maji, ale to ja si len tak planujem, aj ked baska vysla ako som chcela, na Vianoce sme uz boli 3 Wink . Od vcera sme zacali s manzelom trenovanie samostatneho zaspavania,Baska sa vie uspat len na rukach, a sice nema este ani 8kg, ale ja som uplne odrovnana s chrbticou. Som zvedava ako to vydrzime, v noci som na 3 min vypla babysiter, ale potom zaspala.Inak vobec ju neviem donutit buvať prikryta paplonom, to sa zobudi a place a odkope sa. neviem ako ju to naucit, skusali sme aj spacie vrece, to chcela, ale pocas leta sa od neho odnaucila. Rano je uplne studena, neviem co robit.

 

18.01.2007 10:16

win.

AHOJTE! RENAM - o mojej chrbtici už ani nehovorím, už ani neviem že ju mám, lebo si z nej nič necítim. Viktorka má 10kg, ale zaspávame takmer výlučne na rukách pri prsníku. občas so mnou v posteli, ale to lobzuje dookola postele aj hodinu, takže to nevydržím a vezmem ju do náručia a do 5 min. je pokoj. a tiež neexistuje, aby bola prikrytá, to musí naozaj tuho spať, aby som ju mohla prikryť, ale tak vydrží asi maximálne hodinu. ja ju síce primerane naobliekam, ale aj tak nemám z toho dobrý pocit. teraz tiež nejako pokašliava, asi to už odo mňa chytila. inak baby a čo očkovanie? koľko máte za sebou?

 

18.01.2007 12:24

Stela

Ahojte babiny, my sa máme celkom v pohode. Paťko sa už ovčie kiahne úspešne schnú a teraz najbližšie čakáme na Timkove. Zatiaľ nič je asi ticho pred búrkou Wink . Timko našťastie (klop-klop) zaspáva v pohode. Jedine, že sa niekedy zobudí v noci s plačom a musím ho učičíkať na rukách ale inak v pohode. A ani si to neviem predstaviť, že by som ho uspávala na rukách lebo už má približne 11 kg. Bola som v sobotu na masáži a mala som chrbticu komplet povyskakovanú a to ho nejako nenosím. Inak aj on sa už začal pýtať na ruky. Príde ku mne dvihne ruky a hovorí e-e Laughing . Očkovania máme do roka komplet a už nás tuším čaká len v 15 mes. a ešte na jar lyžička. A malo by to byť hotovo na nejaký čas. Inak v poradni t. j. pre 1,5 mes. vážil 10 kg a meral 78 cm. Renam s 2 babom držím palce. My sme si tiež povedali, keď mal Paťko 2 roky, že teraz a bolo to až po 3,5 roku. A pritom Paťko bol na 1 šup. Človek mieni, pán Boh mení Cool S tým prikrývaním aj ja mám problém, ale asi nič nepomôže, len ich trošku viac obliecť alebo stále prikrývať. Rolling Eyes Až sa naučia prikrývať aj samy. Renam super, že máte dobré výsledky. Tešíme sa. Winnie, neboj sa zistíš, že sú dve číslovania a ja si ich neviem skombinovať doteraz. Ale viem pri Paťkovi aspoň jedno (to väčšie) a väčšina obchodníkov vie podľa toho to druhé číslo. A Timkovi som kúpila ešte v novembri 24 ale sú mu dosť veľké. Ale je v pohode. A doma papučky už máme tuším 21 alebo 21,5 ani neviem. A tenisky máme 22 a to sú mu žu pomaly malé. Winnie, čo je to imunomodulačná liečba??? A tebe prajeme skoré uzdravenie. A Timko s Paťkom sa ale vôbec nepodobajú, Paťko je celý ja a Timko je zase na manžela. Vid foto. Inak s kúpaním, kúpili sme do vane protišmikovú podložku takže keď sa postaví je to v pohode. Aj tak ho ale učím aby radšej sedel.

 

18.01.2007 12:45

Pupinka

Konecne som sa tu dostala. Baby ja som mala v nedelu v noci taku hnacku a vracacku, ze ma musela odviezt sanitka. Dnes je stvrtok, a ja som stela ako mechom udreta. Ledva zijem. Napisem najprv, ako sa mame a potom ak stihnem, tak budem reagovat. Konecne sa Damik naucil pit z poharika z naustkom, aj ked sa mi stale zda, ze vypije o dost menej ako z flase, ale kedze je zima a nehrozi mu dehydrovanie, tak si musi uz na to zvyknut. Dufam, ze do leta bude aj z poharika poriadne pit. Naucili sme sa dalsie tanecne kroky, ani neviem odkial ich Damik berie. Aj s nocnikom pokracujeme velmi slubne. Kazdy druhy den sa tam vykaka. A zda sa mi, ze uz si zacina aj uvedomovat, ze na nocniku sa sedka a ze sa tam aj tlaci. A uz ho vie aj najst, ked sa ho opytam, ze kde je nocnik. No a stale sa nam tlacia stolicky. Uz to trva tri tyzdne, co je taky umrncany a posledne noci aj nekludne spi a hocikedy sa rozplace. No hroza. A to mame este len jednu stolicku napoly von. Tak zatial sa drzte a dufam, ze coskoro este nieco napisem.

 

18.01.2007 14:06

win.

STELA, no keď si tu dala tie fotky, kde sú obaja drobci v rovnakej póze, tak tam sa ani veľmi nepodobajú, to hej, ale mne sa skôr zdá na tej fotke, čo máš po menom (nickom) a pri stromčeku, nejaká spoločná črta tam je, ale neviem to bližšie identifikovať. a tá naša imunomodul. liečba - ide o určité "modelovanie imunity". Vikinka zle reaguje na všetky očkovania, tak sa pátralo prečo a zistili jej oslabenú imunitu v jednej zložke, (tých zložiek imunity je viac a tie ostatné sú v poriadku), aj keď začínam mať obavy, pretože ako sme sa prehupli cez 1. rôčik, tak už druhýkrát je nejaká chorá, dovtedy nič, ani soplík nikdy nemala. som z toho smutná, ale to ja celkovo všetko veľmi prežívam, ale bohužiaľ neviem inak...

 

18.01.2007 15:56

mayalenka

caute, vidim ze skoro kazda mame problemy s chrbticou, ci križami.Na nete som konecne nasla stranku o takom dobrom vynaleze co setri chrbat, su to take akesi bezpecnostne pasy pre sieta ktore sa uci chodit. My sa nemusime zohynat aje to lepsie aj na koordinaciu pohybov dietata. Ved kuknite stranku: www.thewalkolong.com len neviem ci to tu u nas dostat..

 

18.01.2007 22:25

evulea

Ahojte,chceme sa pridat do diskusie.Sme tu nove :D Uz Vas dlho citame a stale sa mi nechcelo registrovat a tak,ale uz som nevydrzala a bola som zvedava na fotecky deticiek.Su velmi zlate.Take male pokladiky.Tak sa trosku aj my pochvalime. Nasa Leuska sa narodila 29.12.05.mala 4kg a 52 cm.teraz ma 10,2kg a cm nasim odhadom 75.doktorka nas nechce merat Mad Zubkov mame 8.za sebou zopar chorob,teda prechladnuti,hnaciek a jednu siestu Smile Mame problemy s atopickym ekzemom.Mate niektora podobny problem? Nam sa to raz zlepsi,potom zase zhorsi.Kozna ordinuje hormonalne masticky,ale mna sa to uz nezda.Bojim sa,aby mala nemala nejake ine vaznejsie problemy kvoli tomu. Tak som si postazovala a dufam,ze budete mat daku radu pre mna. Vsetky Vas pozdravujeme Eva a Lea

 

19.01.2007 00:28

Corin

ahojtem,pridavame sa k decembrovym babatkam ,Ninka sa nam narodila 29.12.,na rocnej prehliadke mala 10,2 kg.a merala 74 cm,celkom pekna baculka.Chodit sama zacala uz v desiatich mesiacoch,nastastie ,lebo chrbat sme si uz s manzelom necitili,lebo stale chcela len chodit a este ked nevedela ,tak len za ruky ,clovek bol viac zohnuty ako vystrety,no to bolo asi to najhorsie obdobie. .Aj jazycek sa jej celkom rozviazal ako oslavila rocik,aj ked vecsinou je to len hatlanina,ale obcas aj pochopime co nam chce ruckami a ustockami povedat.Z ockovani mame to trojockovanie alebo ako sa to vola.Nejako som sa rospisala,ale uz musim koncit,mala sa hlasi ,ze by si sza rada dala trosku mliecka.Majte sa.

 

19.01.2007 08:21

renam

Ahojte Evulea a Corin, Evulea, mam kamaratku, ktorej malicka, trpi atopickym ekzemom, aj jej kozna chcela naordinovat hor. masticky, ale nedala na nu, snazila sa zistit, co jej to zhorsuje, vynechala slane, a nejaku zeleninu, proste ju pozorovala, trvalo to dlho, ale teraz je to OK. Ja sama som mala atopic. ekzem, ale v uchu a moja krcna, mi zakazala davat kortik. maste, ak chcem mat deti, vraj to ma zle ucinky, ja som mala vtedy 12-14rokov, tak neviem ci je to to iste, ale asi by som malej nedavala, skusala si bylinky? Baby, my mame 1. den samostat. zaspavania za sebou, 1x to bolo po 60 min-plakala, ale nie v kuse, potom 2a3x za 15min.zaspala. Tak dufam, ze nam to vyjde a nauci sa, ani v noci sme k nej nesli a spinkala po 3 min mrncania. Tak nam drzte palce.

 

19.01.2007 09:59

Stela

Baby aj u vás bola taká víchrica? Nespala som poriadne celú noc. Aj malý každú chvíľku mrnkotal. Vítame nové maminky Evuleu a Corin. Corin to máš šikuľku, že začala chodiť v 10 mes. Musí to byť riadne šidielko. Paťko chodil tiež tak skorej v 10,5 mes. A pri ňom si neviem predstaviť, že by som si písala s niekým na nete Laughing . Evulea ja som tiež počula, že atop. ekz. je najskôr zo stravy a že veľmi pomáha more. Takže hor sa v lete na dovolenku. Wink Mayalenka, no neviem, či by si ten pás nedávali dole, či by im to nezavadzalo. Neboj veď ona začne sama chodiť zo dňa na deň a bude to v pohode. Winnie, tá spoločná črta je tá bábätkovská ale keď vyrastú tak sa možno budú podobať len preto, že budú "plnoštíhli" Laughing . Čo dúfam, že nebudú, ale nejako ma už teraz idú spapať. A z chorôb si nerob hlavu, teraz je také počasie. V lete bude v pohode. Pupinka chúďatko a už si v pohode??? Čo ti bolo??? Renam držíme vám palce v zaspávaní. Mňa tak Paťko vyslovene vydieral, chcel, aby som pri ňom ležala, kým nezaspí a to trvalo aj 1,5 h tak som si jedného "pekného" dňa povedala dosť a trebalo vydržať. Asi 1 týždeň trvali plačlivé scény a odvtedy bol kľud. Aj my máme nové tanečné kroky a sám sa Timko potápa vo vani. Robí bubinky do vody. Nočník stále ani neskúšame stále si myslím, že je skoro. Ja mám radšej rýchlejšie postupy. Keď bude mať aspoň 1,5 mal by stačiť 1 týždeň a bude to Wink .

 

19.01.2007 11:22

win.

ahojte! renam, no to ťa teda obdivujem, (úprimne a v dobrom), že zvládaš počúvať hodinový plač svojej bábiky. ja už po 1 minúte plaču k nej bežkám. hoci sa mi neviem ako nechce, ja to jednoducho nemôžem počúvať, radšej budem pri nej furt, než by som ju mala počuť plakať a muž je taký istý. čiže keď sa to tak vezme, my vlastne ani nevieme, čo je to detský plač. a tiež si neviem ani predstaviť, že by mala spať vo vlastnej izbe, (myslím momentálne tento vek), ja neviem, pre mňa je to akési neprípustné, preto renam, klobúk dole, ja ti závidim, že to tak vnímaš v pohode. ja všetko vééééľmi prežívam, ale veď to som už písala, ale keby ste ma poznali osobne, tak by ste pochopili. stela, buď rada, že ti Timko papá, mne Vikinka nechce skoro nič jesť, keby bolo na nej, tak celý deň sa ničoho nedotkne. zje jogurt, ovocie, kúsok chlebíka, ale to jej všetko vtláčam pomedzi zuby viac-menej nasilu a musím odpútať jej pozornosť, inak by som mala doma najnovší módny trend - anorektičku!!! a to už nevravím o pití, teraz posledné 2 týždne sa sekla a musím jej dávať striekačkou ledva 50 ml. za deň, predtým pila aj 200 ml sama z pohárika, tak to nechápem, ale Dr. mi dnes povedala, že pokiaľ chce aspoň mlieko, tak v pohode. stále totiž kojím a to pitie jej vlastne kedykoľvek cez deň nahrádzam, aspoň že to prso, moje "vábne", jej chutí. mayalenka, popruhy sú absolútne super, hneď by som také brala. Vikinka chodí síce aj sama, ale ja som jej aj tak za pätami, bojím sa, aby nejako nešťastne nepadla, občas by sa to stalo, keby som nebola pri nej. moc sa naháňa a stále chce utekať. inak ja som videla také popruhy, (ale boli trošku iné). jednej babe, ale to boli ako také nejaké remence, ale aj to by mi stačilo. ešte sa vás chcem opýtať, ako sa vám podarilo prejsť na UM? Ja sa zatiaľ nechystám, ale mám pocit, že cez deň mám už menej mlieka, keďže teraz, kvôli tomu nepitiu ničoho iného len MM, prikladám Vikinku častejšie ako novorodenca, tak som jej na skúšku ponúkala párkrát cez deň Sunar a nič, pľula mi to a na ďalší pokus už ani ústa neotvorila, takže neviem, ako to budeme riešiť, keď sa už inak nebude dať. končím, už som jaj český žandár.

 

19.01.2007 13:41

renam

Winnie: ja tiez nemozem pocuvat hodin. plac, mala mi neplakala hodinu v kuse, v kuse max. 3 min, a je to skor zurivost a nie plac. Ale, je to tazke, viem, ze je to pre jej dobro. A vlastnu izbicku ma tak skoro preto, ze sa stale budila ked sme prisli spat, bolo to jedine riesenie, a to sa jej paci. V deckej spinka, max. raz sa zobudi a buva znovu, predtym sme ju museli uspavat, budila sa kazdu hodinu, a bola hore aj 2.takze, takto jej to asi vyhovuje.

 

19.01.2007 21:51

evulea

Ahojte, dakujeme za rady ohladom ekzemu.Zase to mame zle,budem musiet davat pozor na tu stravu,odsledovat,co skodi. Stela,ake bylinky mas na mysli?zatial sme nic neskusali. Inak mala je v pohode,chodi si po byte hore dolu,zacala pred vianocami prvym krocikom a uz by pomaly chcela bezat :D Konecne sa ulavilo mojej chrbtici.Musim si davat pozor.V lete som mala vyskocene platnicky a musela som prestat kojit kvoli silnym liekom.Bola to neskutocna bolest,nikomu ju neprajem.Teraz preventivne kazdy den cvicim specialne cviky,tie odporucam kazdemu,koho pobolieva chrbat. Inak este k tomu zaspavaniu drobcov.Zda sa mi,ze Leuska lepsie zaspava a spi,ked je poriadne vyvetrana izba a je tam tak 20 stupnov.Dokonca mi kamaratka vravela,ze nechava otvorene okno celu noc.Co si o tom myslite,maminy?

 

20.01.2007 13:08

renam

Ahojte. My sme na tom so zaspavanim uz dobre, ale to len nocne spanie Wink to mi sama zaspala do 5min, co je pri nej zazrak. teraz je ticho do 8min, tak sa to mozno naozaj zlepsi, drzte nam palce, bolo by to supeeeer. viete mi poradit, ci ma dietatko spinkat len bez vankusa, alebo moze uz aj vankusik-detsky z duteho vlakna. Nevieme sa s manzelom dohodnut.

 

20.01.2007 17:59

win.

AHOJTE! RENAM, aj ja riešim vankúš spolu s paplónom, ale k tomu vankúšu. ja by som ho ešte nedávala, ale je pravda, že teraz, keď Vikinka pokašliavala, tak som jej ho dala, aby sa jej lepšie dýchalo - pre pohodlie, ale inak jej ho nebudem dávať, podľa mňa je to skoro.

 

20.01.2007 19:59

Stela

Renam - ten vankúš ešte nedávaj, ešte je skoro. Ak pokašliava, tak treba dať vankúšik pod matrac aby bola vo vyvýšenej polohe. Inak sa jej dobre spí na rovnom neboj. Veď takéto malé deti majú stále väčšiu hlavu v pomere k telu a aby sa jej nedokrivila krčná chrbtica. Evulea - obylinkách ti písala Renam. Ja neviem, len o tom mori. S tou chrbticou ti nezávidím. Aj ja by som mala trošku cvičiť na posilnenie, len väčšinou neviem cviky. Otvorené okno by som nenechala, lebo by sme sa plynu nedoplatili. Ale vetrám tak nárazovo. A teplotu máme v noci tak 21,5 °. Winnie a ten plač, niektoré deti sú jednoducho uplakané a plačú pre všetko (náš Paťko) takže človek aj získa nejakú "otrlosť". V tom prípade sa jednoducho nedá reagovať na všetko. A ten Sunar by som pokračovala a skúšala ďalej. Veď kojiť za to nemusíš prestať ale pre tvoje dobro je dobré už pomaličky učiť aj na niečo iné ako prso. Aj Timko zo začiatku odmietal a pľul ale po takom 1 týždni v pohode.

 

22.01.2007 12:28

mayalenka

ahojte, no so zaspavanim mame podobne problemy ako väcsina z vas. Poslednu dobu tiez zaspavala tak ze som si ku nej lahla ale terauz kym zaspi to trva aj hodinu, ufff uz ani vecer teda nemam kus pokoja. Potom sa vsak nastvem, dam ju do postielky a necham ju revat, ked sa posadi alebo postavi, do zblbnutia ju chodim dat lahnut..a po tom urputnom boji konecne zaspi. Takze zaspava okolo 21,30 a vstava uz pred 7,00. Uz ma dost slhe vlasky, som rozmyslala uz ako ju ostrihat.Keby bola chlapceka si by som pouzila strojcek ale asi sa budem musiet zahrat na kadernicku. Vy ste uz strihali? ako to islo? BAby co robievate aby vam z tej materskej "dovolenky" a stereotypu nesiblo? My uz ani plavat teraz nechodime lebo by ma to financne zruinovalo, ked idem do materskeho centra tak mam taku smolu ze tam nie su ziadne deti, takze sme aj tam opustene..

 

22.01.2007 15:41

Pupinka

Ahojte, ja som vam uz davnejsie chcela napisat, ze sme zacali daminka ucit zaspavat sam v postielke. A myslim, ze sa to naucil, a ani nejak pri tom nereval. Som sa cudovala. Takze ja ho dam do postielky, poviem mu aby spinkal a aby si lazkal a on pomalicky zaspi. no niekedy sa postavi aj dvadsat krat, tak ho pekne polozim a dufam, ze uz tentokrat zaspi. No a presli sme uz na jeden spanok denne, no a posledne dva tyzdne spinka aj tri hodiny poobede. Nezvyk. Stelka, ja neviem, co to bolo. Ale lekar mi povedal, ze to ma v nasom meste velmi vela ludi. Mayalenka, ja proti materskej depke a samote zatial nic nerobim. Akosi som zlenivela. Jedine, co pomoze je kontakt z ludmi a to dennodenne.

 

22.01.2007 15:47

Pupinka

A este som zabudla. Mame teraz taky problem. Damik si zacal vynucovat veci a presadzovat svoju volu strasnym krikom. Tento vikend sme boli u znamych, ktori maju tiez male deti, a velmi som sa za neho hanbila, ako pre kazdu vec pistali ako pavian. Tak som dnes zacala s drezurou. Ked si nieco zase zacne vynucovat, tak mu capnem po zadku a za ziadnu cenu mu nepovolim. Dnes rano sme tu mali rodeo. Tak mi drzte palce. Confused

 

23.01.2007 12:11

renam

Ahojte baby, tak sme sa dali odvazit a Baska ma 7385g, no ziadna slava, za 2 mes. pribrala ani nie 0,5kg, ale teraz sa uz asi nema tolko priberat. Neviete, kolko by mali baba pribrat za mes? Nam dala lek. na skusku peritol, ale nechcem jej ho davat, je to na chut do jedla, ja som ho brala, ked som bola mala a potom zo mna vyrastla velka baba, mala som problem v puberte schudnut, takze asi vyckam, ako sa to zmeni, lebo vraj jej idu aj zubky-vela naraz. inak je pri mne sestra s malym Alexom-2 mes. Je to riadna makacka, stihat 2 deti, to by som nechcela. Obdivujem vsetky maminy, kt. to tak maju, prip. dvojicky. Baska sa nam rozchodila, volam ju "bludny Holandan", lebo si len tak chodi po byte a ja sa na nu neviem vynadivat.

 

23.01.2007 12:38

win.

ahojte! renam, ahoj. no práve s nechuťou do jedla sme bojovali aj my a to dosť intenzívne teraz posledný týždeň, keď bola trošku chorá, nechcela nič, za celý deň mi zjedla banán a jogurt a trochu večernej kaše. poviem ti bola som z toho slušne na nervy a k tomu chorá ešte aj ja. Viki celkovo nechce veľmi jesť, ale keď odpútam jej pozornosť, tak to ide a poviem ti váži nejakých 10kg a všetci mi hovoria, že je chudá! tak ja už neviem, ak zoberiem do úvahy tie nešťastné tabuľky, tak je to v pohode s tou váhou, ale aj tak ma to znepokojuje. takže čo sa týka Bašky, renam, nechcem ťa znepokojovať, ale mne sa to zdá fakt málo tá jej váha a neviem, záleží na tvojom rozhodnutí, ale ja by som tie lieky, (či čo to je), na tú chuť do jedla asi predsa len dala. a tiež súdim vlastne podľa našej situácie, lebo poviem ti úprimne, ja som tiež zvažovala, že sa Dr. popýtam na nejaké, aspoň vitamíny alebo čo, aby jej chutilo viac, ale neviem, čo by mi povedala, keď na svoj vek váži primerane. renam a čo sa týka tej váhy, dieťa v tomto veku by malo pribrať za mesiac najmenej 200g, teda za týždeň minimálne tých 50g. ja už mám toľko toho naštudovaného, že už pomaly môžem otvoriť súkromnú pediatrickú prax. Laughing Laughing Laughing Laughing

 

23.01.2007 12:48

mayalenka

Pupinka - poriadne vzdorovita je aj nasa Nikolka. Aj ked ten moj polovicniak tvrdi ze je rozmaznana /on by zvladol vychovu asi lepsie/,..faktom je ze jej vsetko nedovolim. A taktiez svoju nevolu preukazuje na plne obratky. Samozrejme prave tie zakazane veci robi najradsej a ked si neda povedat aj ja jej prihodim zopar na zadok, hoc ako vidim zatial to nema voebc ziadny ucinok, len co sa este viac rozplace a ja som z toho na nervy. Vtedy je najhorsie ze na nu aj zakricim. Twisted Evil Som si povedala ze to nesmiem robit ale ta frustracia je taka velka ze sa neviem ovladnut. Snazim sa odputat jej pozornost k nejakym hram ale samozrejme to ju dlho enbavi, takze som v bludnom kruhu. No zacalo konecne snezit, zaobstaram si dajake sanky a podho snad budeme chodit von sa trochu vyblaznit, nech uz vedia co je to sneh Smile

 

23.01.2007 21:44

renam

winnie.-Barborka má preto takú nízku hmotnosť, lebo sa narodila maličká (2400g), čiže v celku je terajšia váha OK. Len ma trošku strašilo to jej nejedenie, ale teraz už papá každých 5 hodín a spapá skoro všetko, čo jej dám, hlavne jej chutí chlieb. O týždeň uvidíme, či pribrala, tak nám držte palce. dobrú noc

 

24.01.2007 11:47

win.

ahojte baby! dnes ma zaujíma len jedna vec, (zatiaľ). ako sa vám podarilo detičky nastaviť na UM??? Ja to skúšam už dva týždne a bez úspechu, navyše moje pokojné dieťa vtedy, (keď jej ponúknem fľašu), začne vyvádzať a to doslova. plače ako o dušu a keď neplače, tak prejavuje výrazný nepokoj, ani ústa neotvorí, zatne sa a nič nepomôže. ešte stále kojím a aj chcem, aj mne to vyhovuje, ale chcela som Vikinke skúsiť dávať sunar aspoň cez deň, aby som si svoje ušetrila na večer, mám pocit, že už mám málo, resp. mám pocit, že tak na jedno kojenie - to večerné by mi vyhovovalo. ale bohužiaľ nejde to, okrem toho mi ani nič nepije, hádam 50ml čaju za deň a aj to je úspech! neviem, má také "nepijavé" obdobie, predtým to bolo v pohode. veď viem, že aj niektoré z vás kojili do roka a odstavili ste, ja to nevidím vôbec tak ideálne, preto sa pýtam na vaše skúsenosti.

 

24.01.2007 13:24

Stela

Winnie, ja som mu práve preto začala dávať, resp. skúšala dávať fľašu cca od 8 mesiaca. Pretože som ho pomaly potrebovala odstaviť a vedela som, že to nebude zo dňa na deň. Tiež v prvých dňoch nechcel až úplne odmietal. Tak som také 3-4 dni počkala (vzhľadom na to, že už je Vikinka staršia tak aspoň 6-7 dní). A potom to skúšať znova. Ale cez deň by som jej už nedávala. Stačí pred spaním na zaspatie a v noci. Cez deň ju skús zabaviť, ponúkať jej stále pohárik (fľašku) s čajom a tak. Ale aj skús z normálneho pohára, Timkovi sa aj to páči. Myslím, že kojenie cez deň už ani nepotrebuje, len sa ukľudňuje a dodáva si tekutiny. Inak aj Timko spočiatku fľašku s mliekom odmietal ale potom začal piť zo dňa na deň. Renam - Baška papá každých 5 hod? To Timko tak každé 2-3 hod. A papá ak rátam 2 fľaše mlieka tak 7x denne. Nie je to veľa? Mayalenka, Pupinka - vzdor ktorý sa prejavuje tak že sa nedá dieťa nijako odpútať na nič iné by som riešila jednoducho, dala by som ho do ohrádky alebo postieľky, kde si nemôže ublížiť a nechala by som ho vyplakať. Ale inak u takýchto malých detí ešte celkom zaberá odpútanie pozornosti na inú vec (činnosť). Keď bol Paťko taký 1,5 - 2 ročný a mal záchvaty jedu, tak som ho jednoducho s kľudom (samozrejme vo vnútri som penila) poslala do jeho izby a že keď sa vyplače môže prísť za mnou. Po čase to fungovalo už perfektne a až ho to úplne prešlo. A sneh sa nám už roztopil, takže sánky opäť nevyťahujeme Wink A vy ešte nejaký máte?

 

24.01.2007 22:55

evulea

Stela nejako som to doplietla s tymi bylinkami Embarassed takze dik za more,dufam,ze nam to v lete vyjde do chorvatska Smile Renam,pisala si o nejakych bylinkach na ekzem.Mozes mi prosim Ta poradit,ktore konkretne by boli vhodne na ten atopicky? Boli sme dnes u dr. a zase tie iste masticky,ale tiez poradila modru indulonu,tak skusam. Inak s tou hmotnostou.Dieta by malo do roka strojnasobit svoju porodnu hmotnost,takze ak dobre ratam, ste v pohode :D Tiez sa celkom dost zlostime,aj zakricim na malu,ale potom mi je to luto.Najhorsie je,ked potrebujem nachystat jedenie a mala sa jeduje,ze ju nevezmem na ruky.Uz sa tesim,ked mi s tym bude pomahat :D akurat sa ozyva,tak utekam.dobru noc

 

25.01.2007 19:25

renam

Ahojte baby, mame chripku, mala ma stale 38a viac, nic jej nezabera, uz berie antib. tak dufam, ze pomozu. Ocino zostal s nami na ocr, lebo aj ja mam 39(teraz som po paralene) Wink . Evulea- tie bylinky som zatial nezistila, kamoska dostala taku zmesku. Skusim zistit. idem oddychovat

 

25.01.2007 22:20

win.

ahojte! renam, prajem vám obom skoré uzdravenie, my sme boli choré minulý týždeň a poviem ti, tak pre mňa to bol iný zaberák behať okolo malej sopľavá s teplotou, fakt mi bolo blbo, len mne nemá ani kto pomôcť, manžela nerátam, je zlatý a pomáha ako vie, ibaže musí chodiť do roboty a rodičov máme 200km ďalej, sme sami ako také sirôtky. ale dá sa, musí sa dať... no a dnes som bola konečne 1x úspešná s večerným sunarom, vypila mi celú dávku a ešte pri tom aj zaspala, čo nechápem, lebo pokiaľ neni cica, tak sa nespí. Laughing a keď sme už pri tom, koľko dávate UM na večer? (myslím v dávku vody v ml).

 

26.01.2007 12:08

Corin

ahojte maminy,som tu po dlhsom case,ale predsa som sa sem konecne dostala,chcem poradit evulee naša malá ma tiež atopicky ekzém a naša doktorka zamietla horm.masť,ktorú nam mimochodom predpisal kožný lekár a dala nam taku mastičku na premasťovanie je to robena masť z roznych prisad a na štitku je napisane ze na premasťovanie lekarničky som sa pytala či by mi to dala aj bez receptu,povedala že ano, plus nam este dala doktorka tekuty puder proti škrabaniu,ktorý nám mimochodom najviac pomohol.Momentalne nema Ninka ani stopy po ekzeme a trva to uz dlhsiu dobu.Dufam ze to aj tak zostane.Uz musim koncit,lebo nas maly pokladik sa uz zobudil a pyta si papat.Este raz pozdravujem vsetky maminy a ich ratolesti.

 

26.01.2007 15:53

Stela

Ajojte, tak dnes ráno sa nám už aj Tmko vysypal. A jednu škaredú naliatu ovčiu kiahňu má aj rovno na oku medzi mihalničkami. Chúďatko moje. A Paťko ten už aj bol v škole a je v pohode. Tak nám držte palčeky musím bežkať.

 

27.01.2007 20:53

Adula

Ahojte, nemam vela casu, tak len o tom atopickom ekzeme - vynechat vsetky drazdive jedla, pozor na morske ryby, mlieko, vajicka, orechy, tropicke ovocie, jahody, paradajky, huby, kyslu kapustu, ziadne udeniny a dajte si pozor aj na korenie. Ak mate otazky, napiste, ked budem matviac casu odpoviem, moja starsia dcerka sa tiez trapi s ekzemom. Co sa tyka premastovania - Excipial U Lipolotio, je to aj na volny predaj, ale na predpis je to onieco lacnejsie, modra indulona, A-Derma Exomega krem je najfantastickejsia vec na svete, takisto od firny A-Derma krem Dermalibour. Pre starsie deti je fajn aj Elidel, ale ja ho zatial nedavam. Vo faze akutneho zhorsenia, ked nepomaha nic ine nasadim na 2-3 dni hormonalnu mast ( Afloderm, Advantan - tie obsahuju male mnozstva kortikoidov)Akonahle sa ekzem zlepsi, prestavam davat hormonalnu mast a len premastujem. Dlhsi pobyt vo vode tiez vysusuje pokozku, odporuca sa sprchovanie. Ak sa drobec rad clapka vo vode, mozete mu tam pridat Oilatum Emolient - je to specialny olej, pozor, vana aj drobec sa potom smyka. Ale ucinkuje perfektne a po kupeli netreba kozu premastovat.

 

28.01.2007 12:05

mayalenka

caute, tak uz aj my sa trapime s horuckami, Nikolka ma bolave hrdielko, ale povedala by som ze to znasa celkom hrdinsky.Zato ja som jak matoha lebo v noci toho vela nenaspim - ved to poznate. Blbe je ze ked som bola u lekarky tak mi nepovedala kedy mam prist na kontrolu - a ani ja som sa to v tom zhone neopytala, tak neviem ci vseobecne za aky cas by sa mala s antibiotikami a paracetamolom z toho vystrabit. Na letakoch pisu ze sa sirup paracetamoovy nema podavat viac ako 3 dni tak neviem. Vase za aky dlhy cas prekonali chorobu?