1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104

Januarove babetka 2007

13.03.2007 21:54

zuzana Búciová

aksuram: Mam este jeden dotaz Wink Ak ste pri drobcoch aj ked sa akoze hraju samy, tak kedy stihate veci okolo domacnosti? varenie, upratovanie a podobne? moj drobec najnovsie spinka len na prechadzke a mimo toho cez den tak max30 minut v postielke, takze ja vyuzivam kazdu chvilu ked sa zabavi sam Wink ... na net uz chodim len ked ho kojim, alebo uspavam v klokanke Wink Dnes aj v noci odmietal spinkat- vecer zaspal pekne a vsetko vyzeralo super, ale ked sa zobudil o 1nej na papanie dalej sa mu uz spat nechcelo Rolling Eyes ... a ja dnes zaspavam aj po stojacky Confused
Maruška- som rada, že si to tu napísala. U nás je to presne tak isto. Akurát, že rekonštruujeme taký starý dom, takže namiesto kukania a ťukania do PC si pri kojení dpržím plecom telefón a vybavujem veci. Ale minimálne raz za dva dníčky sa kuknem, čo nového Wink My sa chystáme do poradne asi zajtra, tak som zvedavá. Naposledy mal rovných 5kg, ale to už bolo dávno. Sara- Max je rozkošný, a poriadny valibuk Sisulik- Oliverko a Sarah sú krásni- a fakt sa na seba podobajú. Všimla som si, že nie sú rovnako oblečení, čo sa mi páči Smile

13.03.2007 23:03

Miss

Sara- cavky nestretli ale nasmiali sme sa riadne sme sa bali že nas vykopne ochranka Laughing Laughing Laughing ale v pohode potom pri nas zastalo jedno auto a my sme mysleli že už na s idu odpratat ale to len nejed chlapik chcel nejake info Laughing ako s amate s maxikom? Smile Iva- apolinara- poslala som Ti fotocky na mail :D

14.03.2007 12:01

Apolinara

Ahoj Miss Zuzi - super vdaka za fotečky, ja som si to len predstavila ako tam stojíme ako trúby a pritom sme sa natacali....a rehotala som sa o 106.... :D Samko je zlatuckyyyyy......

14.03.2007 12:26

Velrybka

baby, ako obliekate bambuliakov na von v takomto teplucku?? ja jej este stale davam overal a taky lahsi fusak, lebo mame sopliky, ale premyslam, ze je cas pomaly na nieco lahsie....

14.03.2007 16:22

Miss

ivanka -cavky som mrtva vies kde som dnes bola? v Optime na pešáky aj v Kauflande tam aj spat Laughing Laughing muž mi povedal že som brutalna turistka Laughing 3 a pol hodiny na pešo Laughing kupila som malemu teplacky, mužovi tricko a sebe slnecne okuliare si spominala že chces aj Ty tak maju tam pekný vyber za 299 mam. Tak zajtra :D už mas po navsteve? Inak dnes brutal horuco v kratkom tricku som len isla. Este hlasim váhu 5350 g Laughing

14.03.2007 16:32

Miss

velrybka- dnes mal malý kosielku a mal overal nic viac a tenku ciapocku o chvilu ani overal nedam iba deku minule mi prisiel celý spotený

14.03.2007 16:33

Katarinaa

velrybka, co sa tyka oblecenia, aj ja mam dilemu. ale dnes napr. mala oblecene body a fleecove gate a bundicku a len lahko prehodenu deku. a zdalo sa mi to dost, ruky mala teple, ale ked nakukam do kocikov, vacsina deti sa mi zda viac nababusenych. tak ja neviem...

14.03.2007 16:56

Apolinara

Miss: ivanka -cavky som mrtva vies kde som dnes bola? v Optime na pešáky aj v Kauflande tam aj spat Laughing Laughing muž mi povedal že som brutalna turistka Laughing 3 a pol hodiny na pešo Laughing kupila som malemu teplacky, mužovi tricko a sebe slnecne okuliare si spominala že chces aj Ty tak maju tam pekný vyber za 299 mam. Tak zajtra :D už mas po navsteve? Inak dnes brutal horuco v kratkom tricku som len isla. Este hlasim váhu 5350 g Laughing
Shocked Shocked Shocked Zuzi neblázni, zase taká túra? Normalne mám obavy ísť zajtra s tebou, ved ma zničíš Laughing dnes som mala normalne svalovku, ale to z tých blbých čižiem. Ano už po návšteve, doniesli malej kopu vecí....takže sa vytešujem. Slnečné okuliare mi treba to hej, no mozme zajtra skocit sa dohodneme....Smile

14.03.2007 17:03

aksuram

AHojte maminy, prave sme sa vratili z poradne- Misko vazi 5860g takze nam pekne pribera- ani rychlo ani pomaly Wink K tomu obliekaniu, tiez som z toho sisi... dnes som ho obliekla takto- pancusky, nohavicky tricko a trisko s dlhym rukavom a dala som ho tenkeho overalu + ciapocka, ale on mi chudak tak plakal ze mu je teplo, az som ho musela "vyzliest" ostal len v pancuskach a triskach, a overal mal len tak akoze- nezapnuty ... chudatko moje potom sa ukludnil a zaspal a spinka a spinka a ja sa neviem vynacudovat, normalne som v klude aj nakupy stihla vybavit a uz len cakam kedy sa zobudi lebo mi prsia prasknu Laughing Ale tu som vyzerala dost divne uz len preto, ze mal na hlave drobec ciapku a bol v overaly ... stretla som "kociky" z ktorych trcali nozicky len v pancuskach a ked som sa lepsie pozrela boli tam deturence poobliekane ako moj Misiak ale bez overalu a ciapky ... to som uz vsak vobec nechapala- predsa male dieta neobleciem menej ako seba Rolling Eyes No co uz, tu maju v obliekani deti dost "netradicne" nazory Laughing

14.03.2007 18:06

Miss

ivanka- hehe neboj sa neznicim ja som uplne mrtva teraz takže myslim že zajtra pojdem maximalne k rezešovi a spat Laughing Laughing Laughing som straaaasne unavena chcela som si zdriemnut ale malý sa rozkrical a teraz ideme k mojej mame asi zaspim na nohach, tak zajtra a obuj si botasky Laughing Laughing

14.03.2007 20:53

aksuram

Pridala som si dalsi ticker tak skusam ci mi to zobrazi Embarassed Laughing

14.03.2007 21:17

SARA.KRALLER

maruska aj tu je to tak.niektore maminy su viac naobliekane ako babätka a ja len oci vypliestam Shocked my sme vcera mali aj fusak,lebo vecer sa dost ochladi tak aby maxovi nebola zima.no a dnes ked som s nim bola v meste mali sme maxi cosi a deku a olecene body s dlhym rukavom,natelnik a vestu,ponozky a rifle. miss ty si taka nakupovatelka,asi ako ja.manzelikovia to maju s nami tazke hi hi Wink Wink zuzka buc. aj vy prerabate starsi dom?ja som si na slovensku tiez kupila taky starsi,ale to som este nevedela co ma vsetko caka....niekedy si hovorim,zburat a radsej novy..... a takuto sme mali naladicku ked sme sa vratili z prechadzky :D

14.03.2007 21:26

SARA.KRALLER

a este jedna posledna.

14.03.2007 21:33

Katarinaa

tak my uz nemusime balit nasiroko! hura!!!! ale musim povedat, ani jeden jediny den sme neflakali, boli sme od prichodu z porodnice nasiroko kazdy den. a este som sa my sme ho zacali pouzivat, lebo mala grcka po papani, ked je uplne na rovnom a vlastne v nom travi vsetok cas, co je mimo kocika pocas dna a v noci, ked je v postielke, ktora je tiez vypodlozena, aby nebola uplne na rovnom. dajte vediet, ak ste poculi, ze to nie je dobre, len potom neviem co s nou Rolling Eyes

14.03.2007 21:38

renka_lienka

sara... podaril sa ti nadherni usmev Laughing ... drobcek je svetovy

14.03.2007 21:41

tanickask

Kati, vy sa mate. Super :D A kde ste boli na sone? V Ruzinove asi nie Laughing Este ti nieco dlzim, nezabudni mi to pripomenut ked sa stretneme, prosiiim Embarassed Moj Danko ma potnicky na tvari a v hlave a to ho ani teplo neobliekam, tiez vidim tie nababusene deti v kocikoch, ale ked citim ze ma teple ruky a teplo pod dekou tak naco ho viac obliekat, aj tak mu je teplo ako sa zda. Ja hlasim vahu 5480g, pribral za 2 tyzdne 620g, ja neviem ci to nieje az moc, ale tvari sa spokojne a v kuse sa smeje a nic viac nepotrebujem ku stastiu Laughing

14.03.2007 21:44

tanickask

Kati je tvoj ticker v poriadku?

14.03.2007 21:45

renka_lienka

Katarinaa: tak my uz nemusime balit nasiroko! hura!!!! ale musim povedat, ani jeden jediny den sme neflakali, boli sme od prichodu z porodnice nasiroko kazdy den. a este som sa my sme ho zacali pouzivat, lebo mala grcka po papani, ked je uplne na rovnom a vlastne v nom travi vsetok cas, co je mimo kocika pocas dna a v noci, ked je v postielke, ktora je tiez vypodlozena, aby nebola uplne na rovnom. dajte vediet, ak ste poculi, ze to nie je dobre, len potom neviem co s nou Rolling Eyes
My uz nebalime od 6tich tyzdnov ... a aj nasa malinka travi vela casu v tom polohovacom lehatku...a je v nom velmi rada... teda vacsinou Laughing , zatial som nepocula zeby to bolo nevhodne a je to v predaji pre deti od narodenia,tak si myslim ze by to malo byt ok.

15.03.2007 10:49

Katarinaa

tani: my sme boli v prosanuse na to meranie klbov. mala vobec nezaplakala, bola uplne super. teraz zacina mat take obdobie, ze poobede nespi v kociku, ale kuka. je strasne zlata, lebo vypliesta na mna tie spytave oci, akoze, toto je vsetko, alebo sa bude diat aj nieco zaujimave? Laughing no a ten ticker je vazne divny, ale vidim, ze sa riadi podla datumov, a v tom pripade ma mojka naozaj dnes 2 mesiace, aj ked v skutocnosti mala 8 tyzdnov uz v pondelok

15.03.2007 10:51

Katarinaa

inac, noc bola divna. nechcela spat a ani jest... podla mna si zvykala na ten novy pocit na nozickach...

15.03.2007 10:54

aksuram

My sme na siroko nikdy ani nebalili Embarassed Laughing Tu ked som sa nato pytala, tak chceli vediet ci s tym mame v rodine problemy, lebo ze ak nie tak zbytocne babo trapit Wink K tomu lehatku- podla mna to babu nema preco uskodit. Ved ma suvisle podoprety chrbatik. nenamaha sa. To ja mam skor strach ci nemoze drobcovi uskodit ked je dlho v klokanke-nosici. Mame sice taky co drzi aj hlaviku a podobne, ale predsa je drobec vo zvislej polohe. ALe ked tak nad tym rozmyslam, ak by som ho nosila na rukach-teda by som ho ja drzala, tak pri tom kolko on chce byt na rukach tak by bol v este neprirodzenejsich polohach ako je teraz Rolling Eyes ... tak ma napadlo, ze on ked je v tom nosici tak je akoby zabaleny nasiroko- tak mu to totiz drzi nozicky od seba Laughing takze preda "balime" Laughing Laughing Pokusim sa prilozit foto zo vcera- snazila som sa ho odfotit ako lezi na brusku a drzi hlaviku ale on sa mi stale chcel pretocit na chrbatik- tak som to musela cvaknut velmi rychlo Wink

15.03.2007 20:23

cesta z porodnice

saska7

Ahojte mamicky, ja mam termin este len v aprili, ale potrebovala by som poradit. V prvom rade vam vsetkym gratulujem k narodeniu vasich deticiek. Priznam sa, ze som vas vobec necitala, takze neviem, kto tu vsetko je a ake mate babetka. Ak mate niektora cas a ochotu mi poradit, bola by som rada. Tyka sa to cesty domov z porodnice. Ako ste to riesili cestou autom? Ked si citam, co treba pripravit pre babetko na cestu, tak je tam aj autosedacka. Lenze zaroven treba dietatko zavinut do zavinovacky a deky, pripadne v zime do fusaku. Ale ako potom to dietatko date v perinke do autosedacky??? Jedine riesenie mi napada taka specialna vanicka z kocika, ktora ma vnutri pasy a da sa pripevnit este aj pasmi v aute. Lenze ja taky specialny kocik nemam. A priputat babetko len tak v pernosnej taske z kocika mi pripada malo bezpecne. O drzani dietata na rukach uz ani nehovorim. Tak ako to vyriesit? Dakujem za odpovede a prajem vsetko dobre.

15.03.2007 21:18

SARA.KRALLER

ahoj saska,nam sa maly narodil v decembri vo viedni a tu nie su ziadne perinky.takze manzel doniesol maxi cosi,(AUTOSEDACKA);obliekla som malemu body,tricko,nohavice,ciapku,kombinezu a islo sa domov. Wink to len na slovensku je zvyk davat babätka do perinky.

15.03.2007 21:51

zuzana Búciová

Náš Tomáško veľmi rád po jedle grcká, takž takmer vždy po kŕmení ho dávam tak na tých 30min do polohovacieho lehátka. Myslím si, že mu to neublíži. Maruška- Miško je nádhernýSmile Vyzerá na viac ako tie dva mesiace. Tom sa ešte nechce podopierať na predlaktí, ale asi aj preto, že ho na bruško dávam málkedy. Veľmi sa mu tak nepáči. Ostatní mi na brušku aj spávali, ale on tak nevydrží dlhšie ako 5 minut.

16.03.2007 08:26

Re: cesta z porodnice

Terezia

saska7: Ahojte mamicky, ja mam termin este len v aprili, ale potrebovala by som poradit. V prvom rade vam vsetkym gratulujem k narodeniu vasich deticiek. Priznam sa, ze som vas vobec necitala, takze neviem, kto tu vsetko je a ake mate babetka. Ak mate niektora cas a ochotu mi poradit, bola by som rada. Tyka sa to cesty domov z porodnice. Ako ste to riesili cestou autom? Ked si citam, co treba pripravit pre babetko na cestu, tak je tam aj autosedacka. Lenze zaroven treba dietatko zavinut do zavinovacky a deky, pripadne v zime do fusaku. Ale ako potom to dietatko date v perinke do autosedacky??? Jedine riesenie mi napada taka specialna vanicka z kocika, ktora ma vnutri pasy a da sa pripevnit este aj pasmi v aute. Lenze ja taky specialny kocik nemam. A priputat babetko len tak v pernosnej taske z kocika mi pripada malo bezpecne. O drzani dietata na rukach uz ani nehovorim. Tak ako to vyriesit? Dakujem za odpovede a prajem vsetko dobre.
Ahoj Saska. My sme kupili zimnu zavinovacku do autosedacky. Mozes si ju pozriet na stranke www.babymarket. sk. Je tam zimna aj letna verzia. Je to super vec. Mozes ju pouzit do autosedacky, ale rovnako aj do kocika. Dietatku je teplo a zaroven je bezpecne zapnute v autosedacke.

16.03.2007 08:28

Terezia

My sme vcera boli v poradni a uz mame vyse 6 kg. A vcera som na vecer prvy krat davala umelu stravu. Lukasko ma atopicky ekzem, tak sme dostali na predpis Nutrilon HA 1. Na moje pocudovanie to spapal uplne bez problemov. Myslela som si,ze ci to nebude vypluvat. A zacala som mu davat aj caj a ten takisto bez problemov.

16.03.2007 12:35

gabca

Saska my sme malého niesli v perinke a perinku sme mali zabalenú v deke a celé to bolo v takej tej taške na prenášanie bábätok. Tašku sme dosť využili aj na cestovanie k lekárke autom, mali sme ju aj na krstinách, lebo vtedy bolo dosť chladno. Teraz už vozíme v kombinéze a v autosedačke. O chvíľu ideme von, dúfam že tam tak nefôka ako včera lebo spoza okna vyzerá že je dosť teplo. Baby, krásne fotky, ale tie bábätká rastú, však?

16.03.2007 14:25

perinka v autosedacke

saska7

Dakujem, maminky, za odpovede, asi to predsa skusime s tou kombinezou. Len neviem, co mi na to povedia v porodnici...

16.03.2007 17:34

ajkaa

Po dlhšej dobe sa hlásime aj my a zdravíme všetky maminy a bábätká. Katarínaa - náš malý tiež zvykne grckať po papaní a tak spinká vo vyvýšenej polohe v postieľke a tiež vaničku v kočíku máme takú, čo sa dá polohovať, takže aj tam má vyššiu polohu. Lehátko nemáme, ale autosedačku - na ktorú ho už učím a tam vlastne skoro sedí. A názor našej doktorky na toto je, že vyvýšená poloha mu vôbec nevadí. A lehátko a klokanka - že všetko s mierou ! Čo sa týka obliekania - keďže bývame pod Tatrami, tu je predsa chladnejšie, aj vietor je ešte štipľavý - Adrián ma v kočíku stále fusak - a obliekam mu v tieto slnečné dni body, mikinku, bundičku a pančušky a futrované nohavice. A na slniečko poopaľovať sa trošku ho nedávam, nakoľko ma len 6 týždňov, lebo že je v tomto období veľmi nebezpečné. Boli sme v poradni, má 5350g a budúci týždeň ideme na kĺbiky. Dúfam, že bude všetko OK a nebudeme musieť baliť na široko. Prajem pekný večer všetkým !!!

16.03.2007 17:37

ajkaa

a ešte foto

17.03.2007 12:27

aksuram

Peknu sobotu vsetkym Wink Saska7 - s tou kombinezou a autosedackou sa v porodnici nedaj odbit- ved ide o bezpecnost tvojho babatka - nas by tu z porodnice bez autosedacky ani nepustili. Takze som Miskovi obliekla body,teplejsie dupacky, ciapocku, rukavicky, papucky(pletene) a sup s nim do overalu a tak do autosedacky. A keby bolo vynimocne chladno tak sme mali pripravenu deku, aby sme ju cez neho mohli prehodit, ale zima sa nekonala Laughing Ja dnes musim Miska veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelmi pochvalit. Sama som tomu nemohla uverit, ale naozaj je to tak- nas drobec nam dnes prespal celu noc. Zaspal vecer okolo 22hej a rano sa zobudil az okolo 7.30. Akurat v noci cestoval po postielke. Z hornej casti kde som ho pekne ulozila do stredu sa neviem ako dostal na koniec postielky a otocil sa tak ze lezal pri kratsej bocnici- takze sa "stratil z dosahu" monitora dychu a spustil sa nam alarm. Ja som v poriadnom soku vyskocila z postele. Ked som si vsimla kolko je hodin a uvedomila si ako dlho drobec spi tak som sa vazne bala ci mu nieco nieje - ale ked som ho zbadala ako si tam na krajicku spokojne spinka hned mi bolo fajn. Tak som ho akurat presunula tam kde by mal lezat a spinkali sme dalej- teda spinkal drobec aj manzelik(ktory si nas nocny poplach vysvetlil po svojom- ze to som ja daco blbo zapla- ani ho nenapadlo ze daco moze byt s drobcom Laughing ) Ale mne to akosi nedalo a predsa som chodila Miska kontrolovat ci je vsetko OK .... a samozrejme som si musela medzitym odsavat mlieko lebo to uz bolo na prasknutie Wink

17.03.2007 15:07

ahojte

Ninanina

ahojte maminy. volam sa nina a 4.1. sa nam cisarskym rezom narodil syncek oliver. chodila som sa na vase forum pozerat uz ako tehotna, ale zaregistrovala som sa az teraz. chcela by som sa spytat, ci tu niektora kojite a dokrmujete umelym mlieckom...?

17.03.2007 18:00

Miss

Nina- ahoj ja kojim + dokrmujem mlieko mi už konci prsia sa mi nenalievaju takže to ma ako predjedlo Laughing už mi zacal dnes aj vrieskat na prsniku co sa doteraz nestavalo proste už mu neslo Confused ma 2 mesiace a davam mu už asi treti den 180ml nutrilonu A.R lebo ma problemy so zvracanim Ty odkedy prikrmujes a cim? Sara- ahoj ako sa ma Maxik? Smile pripajam nejake fotocky prilož aj Ty nieco Smile Samko ma 5350g už kolko važi Max?

17.03.2007 18:00

Miss

odklikla som to skor

17.03.2007 18:18

Apolinara

Ahojte holky, caves Miss Zuzi....moja Simi váži 4670 g...vcera sme sa vazili, a teraz po kupkani sa mi prvy krat prevratila z bruška na chrbátik.....tak sa vytešujem :D :D :D

17.03.2007 18:23

Apolinara

moja spiaca bábika z porcelánu

17.03.2007 18:25

Apolinara

po kupkani

17.03.2007 18:38

petra07

Ahojte, hlásim sa po dlhej dobe. Zuzka Búciová - ani môj malý na brušku neudrží hlavičku, rúčky si položí na lakte - ale hlavičku zdvíha málo - toto nám povedala lekárka a aj keď má len 2 mes. a 10 dní poslala nás na rehabilitáciu. ideme tam v utorok tam nás lekárka vyšetrí a určí cviky. Neviem, či je to taký problém, veď minulý týždeň sme boli u detskej lekárky a ona nič nepovedala. okrem toho mu zistili z krvného obrazu, že má anémiu - musí brať kvapky - železo, ale to je vraj veľmi časté. a trošku je vraj ešte žltý, no takže máme takéto problémy. Veď prečo by bolo všetko OK, keď nemusí, niekedy som z toho zúfalá. Baby, aj vaši drobci si cmúľajú palec???? Môj to robí veľmi rád, aj keď jedol pred pol hodinou. Máme 5,75 kg a 58 cm. Ako často dávate drobcov na brušká???? Díky za rady. petra

17.03.2007 18:49

Apolinara

Petra07 - moja malá sice hlavicku udrží hore, a pred dvoma dnami sa zacala držať hore na lakťoch, ale hlavička jej lietala mali sme s manželom supe zabavku z nej, ale dlho som ju tak nenechala bála som sa že sa presilí alebo že jej to moze ublížiť, tak kazdy den po troške Embarassed A dnes rano som si ju vzala do postele a bola taka unavena že mi spala dve hodky na brušku, čo je úspech....nakolko ona na brusku vobec nechce byť....Iba tak 5 minut a potom plač..... Ja neviem niekto hovorí že ju kludne môžem dávať spať na bruško, ale ja sa bojím, jednak kvôli tomu ci si nahodou neprilahne nosik (aj ked nejaky ten instinkt nadychnut sa maju )....ale aj kvôli tomu SIDS....syndrom umrtia dojčiat, neviem ci je to vedecky dokázané ale dost sa o tom popísalo, tak neviem....... A presne to robi aj moja, cmula si rúčky aj kedje najedená....ale čo čítam tak to robia asi vsetky, mozno je to predzvest zubkov, mozno im slinné žlazy tak pracuju a dotvárajú sa....

17.03.2007 19:15

Miss

Apolinara -Ivanka cavky Smile noo už sa zacina Simonka tiež gulatit Smile Samko sa este nepretocil z bruska na chrbatik ale este som ho tak dlho nenechavala vydrži chvilku past koniky a potom vrieska Laughing ale mohol by už. Co s atýka syndromu SIDS to sa týka iba prvých dni života myslim...ale ja ho na brusko spat nedavam jemu sa paci na boku a na chrbtaiku tak to nechavam zatial tak

17.03.2007 19:25

Apolinara

Zuzi, ja som nedavno citala nejaku štúdiu že je to možné do jedného roka života....ak nájdem link pošlem....malá už reve tak utekáááááám

17.03.2007 19:28

Apolinara

http://www.sids.sk/

17.03.2007 19:39

Apolinara

http://www.mamatata.sk/index.cfm?Module=Article&Page=ShowArticle&ArticleID=245

17.03.2007 20:42

Katarinaa

no ja musim nau malu pochvalit, krasne drzi hlavicku, pretaca sa z bruska na chrbaik a ked zaspava v postielke na boku, uz uz sa pretoci aj z chrbatika na brusko. my sme malu davali na vrusko do narodenia vzdy po prebalovani, lebo som sa docitala, ze to vyhana prdy von, a je to aj pravda, na bruchu prdi ostosest. nebolo to na dlho, tak 5 min, ale ma to za nasledok ze kraaasne drzi hlavicku, vlastne to uz nenazyvam ani drzanie hlavicky, lebo ona na brusku je uz opreta na laktoch a kuka, vyprava, usmieva sa, proste pohoda. no a co sa tyka spanku, uz mame pekny rezim, vecer mi zaspi okolo tej 21.00 (uz spi) a sice sa zobudi cca 3 x na krmenie, ale to mi nevadi, aspon stimuluje tvorbu mlieka. mne sa prsia uz hodnu dobu nenalievaju, ani nepraskaju, ale mala sa zjavne napapa, zacala som jej davat aj nutrilon, lebo bola na dolnej hranici priberania, 150g tyzdenne, tak som sa bala, ze mam malo mlieka, ale vypije max, 60 ml za den, viac nechce. aj to zlopne na jedenkrat po obednajsom kojeni.

17.03.2007 20:50

aksuram

Zuzka Buc - moj maly tiez nechce byt dlho na brusku, ale on je velmi rad v klokanke a tam si uz poriadne drzi hlavicku, zo zaciatku som ho nosila len tak ze bol otoceny bruskom ku mne a hlavicku si mohol opriet bud o mna alebo o ten nosic, ale teraz je uz velmi zvedavy a tak ho otacam aj chrbtom ku mne a vtedy sa nema velmi kam opierat ale velmi sa mu to paci a asi tam si natrenoval to drzanie hlavicky. Ale napriklad ked ho zlosti brusko a zaspi mi na pleci a ja ho polozim do postielky spinkat na brusko tak spokojne spinka takto. CO sa tyka SIDS - drobcovi vzdy zapinam monitor dychu takze si hovorim, ze mozem byt kludna aj ked spinka na brusku Wink Co sa tyka veku- tak aj na viem, ze SIDS hrozi detom az do 1 roka, ale to zeby sa babo udusilo lebo spinkalo na brusku podla mna nieje ten pravy SIDS- takze ak je babo dostatocne silne aby si tu hlavku stale vladalo pretocit tak by sa mu nic nemalo stat= ale to je len moj laicky nazor, takze to neberte velmi vazne Wink Jak pozeram tie fotky nasich deticiek- tak zistujem ze jedno je krajsie ako druhe- ako je mozne ze tie deturence su tak nadherne? Laughing Wink

17.03.2007 21:17

Ninanina

Miss: Nina- ahoj ja kojim + dokrmujem mlieko mi už konci prsia sa mi nenalievaju takže to ma ako predjedlo Laughing už mi zacal dnes aj vrieskat na prsniku co sa doteraz nestavalo proste už mu neslo Confused ma 2 mesiace a davam mu už asi treti den 180ml nutrilonu A.R lebo ma problemy so zvracanim Ty odkedy prikrmujes a cim? Sara- ahoj ako sa ma Maxik? Smile pripajam nejake fotocky prilož aj Ty nieco Smile Samko ma 5350g už kolko važi Max?
ahoj miss. nasho olivera dokrmujem vlastne uz od narodenia. mlieko sa mi pustilo dost neskoro, potom mal maly zltacku, nevladal cucat a tak chudol a mne sa tvorba mliecka nezvysovala. v nemocnici nam preto nasadili bebu ha, kedze mame v rodine alergiu. teraz maleho vzdy kratko nakojim a potom dokrmim. pouzivam avent flasky, ale tiez sa mi dnes cely den na prsiach nervoval. maly si ziada denne 7 krmeni po 3 az 4 hodinach. umeleho mliecka mi vypije cca 50-80 ml, ale niekedy si cucne aj 100 ml. dnes sme ho vazili a ma 5870g, cize pribral 230g za tyzden. rada by som v tom pokracovala aspon do konca 4 mesiaca, ale po dnesnych revoch neviem neviem...je to dost vycerpavajuce.... aku ma tvoj malicky stolicu z nutrilonu?

17.03.2007 21:44

Miss

nina- fiha tak malo Ti vypije? Shocked Shocked Shocked no moj musi mat pokaždý raz 180ml inak je zle Laughing Laughing z nutrilonu kaka veeeela hustu zltu ako horcica a niekedy trosku tvrdsiu už ako dospelak raz mi vykakal normalne gulicku Laughing Laughing ale vacsinou rieedku ale nie až taku vodnatu aka je z materskeho mlieka.

18.03.2007 10:39

Katarinaa

nazorna ukazka Smile

18.03.2007 12:56

Re: ahojte

Terezia

Ninanina: ahojte maminy. volam sa nina a 4.1. sa nam cisarskym rezom narodil syncek oliver. chodila som sa na vase forum pozerat uz ako tehotna, ale zaregistrovala som sa az teraz. chcela by som sa spytat, ci tu niektora kojite a dokrmujete umelym mlieckom...?
Ja uz tiez davam Nutrilon HA na noc. My sme dostali hypoalergenne nakolko to vyzera,ze ma atopicky ekzem. Keby sme este tak prisli na to na co je alergicky.

18.03.2007 12:59

Terezia

Ja davam na brusko minimalne 2x za den. Ale ma nejake slabe rucicky. Pretoze tie pochvile da vedla seba, dvihne hlavicku aj s trupom a robi kolisku. My sme "dostali" od sestricky, ze uz by nemal mat tak zovrete pasticky. Ze mu musim davat do ruk veci, aby ich uz chytal. Nemyslim,ze je to taka tragedia. Doma ma ruky casto otvorene. Ale tam bol chudacik nahy a este v cudzom prostredi.