1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104

Januarove babetka 2007

15.11.2006 19:04

Alexandra

sipa: baby, mne posledne 2 dni mimoriadne tvrdne brusko, ale maly kope ostosest, tak sa upokojujem, ze je vsetko ok.... ale preventivne som dnes doprala posledne veci, idem na zehlenie a asi uz prichystam aj tasky do porodnice... urcite je to skoro, ale budem spokojnejsie spavat s vedomim, ze je vsetko prichystane... a hlavne sme dnes konecne uz kupili aj kocik, takze v pondelok uz bude doma a uz sme s pripravami za vodou.... dost sa bojim, ze nie som VOBEC psychicky pripravena na porod.... ste na tom podobne??? alebo ste sa uz vsetky nastavili??? baby, hlavne som bola doteraz presvedcena o tom, ze budeme rodit cca v termine a teraz som sa poplasila, ze ved to moze kludne byt uz aj zajtra... ufff Rolling Eyes
Kliiidek, na to sa asi ani pripravit neda.. Wink

 

15.11.2006 21:10

zuzana Búciová

Petra 07 ja som si bola dať vypísať návrh na materskú v pondelok, a nastupujem 21.11, termín mám 1.-3.1.2007 Nastúpiť môžeš 6-8 týždňov pred predpokladaným termínom podľa menzesu. Normálne sa nastupuje 6, ale môže Ťa vypísať aj skôr, ale malo by to byť zaokrúhlené na týždne. Tzn, že buď 6, 7, alebo 8 týždňov. Tlačivo Ti vypíše Tvoj obvodný gynekológ. Ja som si ho bola odniesť k zamestnávateľovi, a ten ho potom pošle aj na sociálku. Ale viem, že niekedy si to baby nosia aj samé. Každopádne zamestnávateľ ho musí vidieť, že naozaj nastupuješ na materskú, a je na ňom, či to pošle on, alebo si to musíš odniesť Ty. A platí sa 28 týždňov 55% z hrubého denného vymeriavacieho základu. Sipa, práve som dožehlila ešte nejaké detské čiapky, už mám umyté okná, ešte mi treby vyriadiť spálňu, a môžme rozložiť postieľku. Veci so sebou do pôrodnice mám zhruba!! nachystané dolu v skrini, ale asi sa budem už budúci týždeň seriózne zaoberať myšlienkou na zbalenie. Máš pravdu, človek nikdy nevie!

 

15.11.2006 23:41

Miss

Ahojte :D vidim, že babenka pekne rastu, ja mam poradnu zajtra a dufam, že mi Dr. urobí ultrazvuk som zvedava kolko Samko važi, mam pocit, že by to mohlo byt aj tých 2200 g podla tých kopcekov co mi vyraba každý den Laughing Neviete co je zo Sarou? nebola tu už asi mesiac. Katrin- drž sa! som velmi rada, že malickí su v poriadku a ty tiež!

 

16.11.2006 11:19

lenkaSKORS.

sipa co sa tvrdnutia bruska tyka,aj mne sem tam tvrdne,az mam niekedy strach,no chlapcek sa kruti len taka radost,vcera sa mi 1x spriecil nozickou pod rebro.dal; mi zabrat.veru cely tento tyzden pozorujem,ze je velmi aktivny. a pripravena na porod?ani neviem ako sa na to pripravit!!! Confused vecicky este pochystane nemam,lebo sme este stale v zahranici (uz len 3 dni) a psychicky?no sem-tam ma z toho ovladne zvlastny pocit,ze ake to bude po prvy krat,ale kedze pravidelne po nociach rodim v mojich blaznivych snoch, tak to hadam len nejako zvladneme Wink

 

16.11.2006 11:37

tanickask

No mne sa dnes nesnivalo nic spojene s teho alebo porodom, ale ze som bola svedkom niekolkych vrazd a navyse som musela mlcat a tvarit sa ze som nic nevidela Shocked Co to znamenaaaa??? Laughing baby mate nejaky dobry recept ako pripravit kralika? Kupili sme domaceho, ale este som to nerobila.. :D Dnes na obed mi zacina vikend.....jupiiii. :D :D :D

 

16.11.2006 12:18

zuzana Búciová

Tanička SK ja robievam zajaca asi takto- naporcujem si ho, osolím, potriem kremžskou horčicou- ale iba trochu, a olejom. Poukladám do ohňovzdornej misy, poprekladám kolieskami cibule a nechám do druhéhé dňa odstáť. Potom to podlejem vodou, a dám piecť. Je to super s pečenými zemiakmi alebo ryžou. Alebo ho urobím klasicky - na divoko, ako sviečkovú- so smotankou a haluškami, kolienkami, alebo knedľou, alebo ho urobím ako perkelt, ale to asi nejmenej často.

 

16.11.2006 12:20

hmotnost babatka

Anonymous

Ahojte baby chcela by som sa vas skusenych opytat na to aku ma mat hmotnost babenko v 33tt podla usg? Akosi som nesvoja, lekar mi v utorok povedal, ze babo - mimochodom chlapcek vazi 1400 gr a predpokladana vaha pri porode bude 3400 az 3600g. Nema malu hmotnost, aj brusko nemam bohvieake na 8 mesiac? Svoju vahu som si snazila udrzat kvoli problemom chrbtice, ktore sa zdaju byt zatial ok - idem na sekciu. dakujem

 

16.11.2006 13:27

Velrybka

ahojte, tak pred chvilou sme prisli od lekara. Velmi mily!! Strasne sa snazil zachytit malej tvar aby nam mohol dat fotku, ale nedala sa - bambula jedna!! Bola nalepena na placente!! xixi Vsetko je s nami v poriadku, ale asi to naozaj vyzera, ze mam nejaku infekciu. Zatial to len pozrel pod mikroskopom a povedal, ze tam mam niecoho vela - nerozumela som coho Rolling Eyes , ale ze posle este vzorku do labaku a zavola mi. Bambula ma cca 2,2kg, vsetko je ok. Ja mam zatial 76 kg, cize celkovy narast vahy je 5 kg. Hovorim, ze zije este z FIlipkovych kil!! Laughing Laughing aha, a uz sa otocila hlavou dole, len je este vysoko. Tak tak snad aj zostane. Vladka - a co ta trapi?? Ved ta vaha vyzera dobre!! Nemaj strach, ono je to strasne u kazdeho individualne. Hlavne kym je babo zdrave a inak dobre prospieva. Tanicka - ty jo, mne sa pri FIlipovi tiez snivali brutalne sny!! Najcastejsie, ze moj muz zomrel a ja som zostala sama s dietatom. A potom som obycajne nemohla v noci spat, lebo som premyslala, ako by som vsetko zariadila - odstahovala sa z Budapesti, nasla b yt v Blave, ako by som zila!! Nenormalne! Rolling Eyes Oprala som prve vecicky a som nastvana , lebo na fungel novy krasny overal sa poprichytavali take spinky - asi z ineho oblecka. AKo to mam dat dole?? Twisted Evil

 

16.11.2006 13:35

Re: hmotnost babatka

Alexandra

vladka12: Ahojte baby chcela by som sa vas skusenych opytat na to aku ma mat hmotnost babenko v 33tt podla usg? Akosi som nesvoja, lekar mi v utorok povedal, ze babo - mimochodom chlapcek vazi 1400 gr a predpokladana vaha pri porode bude 3400 az 3600g. Nema malu hmotnost, aj brusko nemam bohvieake na 8 mesiac? Svoju vahu som si snazila udrzat kvoli problemom chrbtice, ktore sa zdaju byt zatial ok - idem na sekciu. dakujem
vladka ved to je uuuplne v pohode.. Wink Alebo vymenis? Ja mam 2kg a pri porode bude mat cez 4kg Shocked

 

16.11.2006 14:26

Re: hmotnost babatka

Anonymous

vladka12: Ahojte baby chcela by som sa vas skusenych opytat na to aku ma mat hmotnost babenko v 33tt podla usg? Akosi som nesvoja, lekar mi v utorok povedal, ze babo - mimochodom chlapcek vazi 1400 gr a predpokladana vaha pri porode bude 3400 az 3600g. Nema malu hmotnost, aj brusko nemam bohvieake na 8 mesiac? Svoju vahu som si snazila udrzat kvoli problemom chrbtice, ktore sa zdaju byt zatial ok - idem na sekciu. dakujem
vladka ved to je uuuplne v pohode.. Wink Alebo vymenis? Ja mam 2kg a pri porode bude mat cez 4kg Shocked
To som rada, ze si ma ukludnila, ale kedy to vlastne priberie ten maly cloviecik? Laughing Laughing Zajtra idem do 34 tt tak to sme narovnako.... v utorok idem ku dr. ktory am bude mat pri porode uvidim este co mi povie on aky je nas chlapik velky. Ono je urcite pravda, ze uzv robi aj +-500 gramove odchylky. Tak este raz diky.

 

16.11.2006 14:52

Miss

Cavky :D bola som dnes v poradni tak mam dobru naladu Laughing babenko ma 2073 gramikov a prietoky užasne tak sa tesim, aj napriek tomu, že vela nejem mam navrch od zaciatku teho 11 kg, ale neva, dokonca ma Dr. prekvapila hláškou, že ako vyborne vyzeram a že pribatejsia som krajsia ako chuda, ťe tak by to malo zostat a ja že niééé len to niééé Laughing Laughing ale vsak už len mesiac a pol nejako to vydržim. Vladka- možno sa Dr. pomylil, alebo dobre si pocula?ale je pravda že usg robia odchýlky, nestresuj sa zbytocne asi bude mensi geneticky.

 

16.11.2006 15:05

sonka1

vladka, statisticky v 33 tt by malo bábo mat okolo 2000g, ale ako vravís uzv robí odchýlky a ked tam hodís tých +500g navrch, tak ti to dáva tých spomínaných okolo 2000g. :D velrybka, na ten overal skús pouzit odzmolkovac, snád to pomoze. :D

 

16.11.2006 16:18

aksuram

Ja tiez chcem vediet kolko nas drobec vazi Confused .... ale to si este asi pockam kym pojdeme na uzv Wink Inak tiez mam podobny problem s overalikom- sa mi nan nachytali dake "zmolky" z ineho oblecenia ... zajtra sa to chystam dako z neho dostat Cool Ale vcera sme dostali darcek dalsi overal- je sice uz vacsi ale zlatucky- tak ak by sa mi ten najmensi nepodarilo dat do pre mna uspokojiveho stavu tak hned ako drobec trosku vyrastie zacneme pouzivat ten vacsi Wink

 

16.11.2006 18:11

tanickask

Baby super ake uz mate velke babatka :D Velrybka - ze vraj sny o smrti znamenaju pravy opak... Inac som si teraz spomenula, ze v tych dnoch ako sme splodili nasho drobca sa mi snivalo ze moj otec zomrel - a mala som vtedy taku poznamku, ze to znamena ze sa nieco nove zrodi :D A aha.... Laughing Zuzi - Dakujem za recept, zajko uz je v mrazaku, a uz teraz vyzera chutne... Laughing Tymto pozdravujem pritomne vegetarianky... Laughing

 

16.11.2006 20:54

Alexandra

A este jedna vec - usg pocita vahu na zaklade 3 udajov co sa babo meria - brusko, nozicka a hlavicka. Staci mat babo inak natocene, alebo nepresne zmerane a hned mas 500g hore dole.. Ja som v jeden den bol na 2 usg, jeden mi nameral 1300g a na druhom som mala 1550g.. V ten isty den Wink Takze je to naozaj sialene nepresne, dolezite je ze babo rastie a ma vsetko co ma mat Smile

 

16.11.2006 20:54

renka_lienka

Oprala som prve vecicky a som nastvana , lebo na fungel novy krasny overal sa poprichytavali take spinky - asi z ineho oblecka. AKo to mam dat dole?? Twisted Evil[/quote] Ahojcek. Skus lepiacou paskou Laughing , ja to tak robievam, lepsia je taka velka, s malou to strasne dlho trva. aj ja som zatial pribrala len 5kg, a tiez mam 76 Laughing Laughing , som sa bala ci to nie je prilis malo, ale doktor povedal, ze pokial babo rastie tak je to v poriadku.

 

16.11.2006 21:01

SARA.KRALLER

ahojte tehulky,cauko miss.sorry ze som sa zase na dlhsie odmlcala,ale s muzom sme stale kdesi cestovali.teraz som uz doma a uz som sa na vas tesila.miss ako sa mas?a samko ta poslucha?u mna je zatial vsetko ok,az na to ze uz sa naoza j na seba nemozem pozerat Laughing Laughing Laughing vyzeram naozaj ako snehuliak....ale vsak uz to mame za chvilu za sebou.ako som sa docitala niektore uz mate vecicky pre babätka oprate.ja som zatal leniva ale uz sa na to chystam.vsetko ostatne uz mame nakupene,az na prebalovaci pult.ten kupime az zaciatkom decembra.dokonca postielku mame uz postavenu,na to ze v nej spaval moj manzelik,vyzera pekne.zajtra poslem fotku.miss ty uz mas tiez vsetko pre samka pripravene?ake mas brusko ?posli fotku Laughing

 

17.11.2006 11:36

Alexandra

renka_lienka: aj ja som zatial pribrala len 5kg, a tiez mam 76 Laughing Laughing , som sa bala ci to nie je prilis malo, ale doktor povedal, ze pokial babo rastie tak je to v poriadku.
Ja mam tiez 76 Laughing

 

17.11.2006 13:28

Velrybka

Baby, pozeram prave stare fotecky a nasla som maleho jednodnoveho!! xixi juuuuj, ja sa uz taaak tesim..

 

17.11.2006 16:14

KatJan

Caute babule! Tak aj my sme mali vcera kontrolu. Bakterie v moci mame konecne vyhubene. Mala je otocena hlavickou dolu, tancuje o 106, ma cca 2kg. Pri vysetreni mi lekar povedal, ze ma zda, ze mam trochu skrateny krcok maternice, ale ked to premeral uzv utvrdil ma, ze je vsetko ok...vraj 4 cm... Neviete nahodou aky dlhy je krcok normalne? Pre zmenu nam nastupila nejaka andidoza. Lekar predpisal Canesten gyne. Poznate to niekto? Inak sa tiez zaciname chystat aj materialne. Minuly vikend muz s kamosom prenasali nasu postel do druhej izby, aby Martinke uvolnili priestor. Vcera nam doniesli kocik, prebalovaci pult, sedacku a postielku aj s perinkami... Nuz, uz len dotiahnut vsetky detaily. By the way, baby, v com periete babatku veci? Davate k prasku aj nejaky pripravok na dezinfekciu? Pouzivate ten isty prasok ako pre dospelakov? Periete v setko v pracke, alebo nieco aj rucne? Tu mi odporucali Napisan, na dezinfekciu... No, sory, ze vas tu teraz zahlcujem otazkami, ale odkladala som si ich uz zopar dni... A este nieco... raz tu koloval taky zoznam, ze co vsetko babo potrebuje... Neviete na ktorej strane bol? Pripadne ak take nieco mate po ruke, mozete ho zverejnit este raz? Vdaka! Vela puuus! :D

 

17.11.2006 20:20

zuzana Búciová

Ja periem v Lovele sensitive, a nedávam aviváž. Určite som nikdy nijakú vec nedezinfikovala, veď keď to ožehlíš, tak sa to podľa mňa vydezinfikuje dostatočne. Netreba podľa mňa žiadnu chémiu navyše.

 

17.11.2006 22:06

SARA.KRALLER

kat jan ja som si akurat dnes kupila tiez nejaky prasok a ten je urceny na pranie pre babätka a ja pouzivam aj avivaz ,neviem ci to u nas aj na slovesku predavaju a vola sa lenor sensitiv a hned som ho aj vyskusala a mozem povedat ze pradlo vonia naozaj velmi pekne.dufam ze ked je urceny pre baby nemal by byt agresivny a nebude skodit.inac canesten som uzivala aj ja,mne pomohol. Wink

 

17.11.2006 23:02

sonka1

velrybka, malý je zlatucky!!! ja osobne avivaz nepouzívam, malému sa raz vyhádzali drobucké pupáciky a dezinfekciu uz vobec nie!!! presne, poctivo vyzehlit a je to! ked bol syncek baby, tak som mu prala iba v praskoch pre bábätká, nikdy rucne, ved by som sa zodrala, to este uvidíte, co vás caká prania Laughing . niekedy platí menej je viac, co sa prachov týka!

 

18.11.2006 13:36

Miss

Ahojte a pekný vikendik vsetkým Smile Sára- no konecne, ale myslela som si, že si niekde bola odcestovaná, lebo aj minule si tak nechodila a nakoniec si vravela, že si bola preč :D ako sa má Maxík? vsetko ok? ja nastastie ano, sa nam to krati co? Inak aj ja som lenivec lenivý Embarassed nakupene sice mam vsetko, aj postielku postavenu, cakame už len na kocik, ale už je objednaný, no vypraté nemám este nic Embarassed ale do 2 týždnov by som to rada urobila Laughing inak k tej vahe aj ja sa už citim ako slon, taka nemohuca, mam 11 kg navyse mam skoro 71 kg važim tolko ako manža Laughing pripájam aktuálne fotky z 33 tt. Inak ja dam aj avivaž ku prasku aby vecicky neboli tvrde, vsak avivaž urcena pre babetka by nemala byt zavadna.

 

18.11.2006 13:50

Miss

Sara- posli aj ty nejake fotky urcite je už aj Maxik ooobrovský Surprised Laughing

 

18.11.2006 14:46

Miss

Katjan- krcok mas super 4 cm krcok je viac než idealny urcite nie je skratený Smile su prasky na pranie a aviváže specialne urcené pre babetka, staci ak pojdes do drogerky a tam su aj take prasky, teraz ti neviem povedat nazov, lebo malujeme a je vsetko rozhadzane, ale urcite nejaký najdes, vacsinou aj maju na obale obrazok babetka a co babetko potrebuje? myslis oblecenie a kozmetiku? no najhlavnejsie su urcite jednorazove plienky, potom obycajne bavlnene na tie aby bolo balene naširoko, na to ortopedicke nohavicky, nejake body na zapinanie medzi nožkami aby udržalo plienky a dupacky no a ked s nim ides vonku tak overalik, pripadne fusak, teplu deku, latkovu ciapocku a na to vlnenu. Pri kupani detske mydlo s PH 5,5 napriklad johnson, no a samozrejme olej a pudrik a osusku jemnu a potom sup do pyžamka a spinkat Smile no a este mu treba nožnicky zaoblene na strihanie nechtov, pripadne odsavacku hlienov ak by bolo prechladene, jemnu kefku a hrebienok na cesanie vlaskov, cumlik ak by bolo treba...neviem co este...

 

18.11.2006 17:03

SARA.KRALLER

ahoj miss,som rada ze ta opät vidim a citam.na fotkach vyzeras vyborne,tehotenstvo ti prospieva Laughing Laughing Laughing my sme sa akurat vratili z mesta, z nakupov.zhanala som si nejaku nocnu koselu uz do porodnice,a na kojenie,nakoniec som si kupila pyzamo Laughing tu v rakusku dostanes sice v porodnici vsetko co potrebujes,ale ja mam najradsej svoje vlastne.my zatial kociar este nemame,aj ked je uz zaplateny,dodacia doba trva dlhsie Crying or Very sad mal by prist zaciatkom decembra,hned ako bude tu poslem fotku.zatial posielam slubene fotky postielky Laughing Laughing Laughing a co malujete?izbicku pre samka?

 

18.11.2006 19:09

Miss

Sara- no cavky prave pozeram tvoje fotky, aj tebe tehotenstvo prospieva Smile ako sa stravujes? nevidno ani deko navyse Surprised Smile inak postel mas užasnu v tej sa musi dobre valať Laughing sa mi pacia izby do biela..ale mužovi nie Sad tak malujeme do žlta povolila som svetložltu na stenu a ono vznikla tmava tak blee no uvidim ako to bude vyzerat ked to vyschne..malujeme nasu spalnu, kde bude s nami aj Samko spinkat vlastne koli nemu to robime, aby prisiel do pekneho a cisteho. Postielka pre Maxa je super, vyzera ako nova, to fakt v nej spal este muž? Laughing Nám by mal kočik dosjt do 3 týždnov, tak snad skor neporodim Laughing

 

18.11.2006 20:53

Anonymous

Ahojte babenky. Ja uz tiez periem a tiez som skusila ten Lenor sensitiv s Lovelou a je to prekrasna vona, len aby to nebolo alergicke. ale ine sa chcem popytat, ake kociare ste si vybrali? My mame ako tak vybraty jane 3kolku, ale ta cena ma stale odradza. Neexistuje nieco ok a do zimy? A oplati sa kupit na zimu autosedacku, ked ta Jane vanicka je homologizovana ako autovanicka?

 

19.11.2006 09:35

SARA.KRALLER

dobre ranko miss,ako ste sa vyspinkali so samkom?musis vstavat casto v noci na wc?u mna je to cudne,na zaciatku som musela dost casto,potom som mohla v klude celu noc prespat a dnes maximilian otravoval kazdu chvilku Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil takze som sa riadne nevyspala Crying or Very sad inac zlta farba sa mi velmi paci,v prvom byte sme mali steny tiez na zlto vymalovane,len tu som sa rozhodla pre bielu,obcas potrebujem zmenu Laughing Laughing Laughing co moj manzel velmi miluje......ale doplnky mame v byte velmi f arebne,najradsej mam oranzovu,zltu,zelenu,cervenu,takze pestre ako v divocine Wink vladka ten kociar jany som pocula ze je tiez dobry,ale zavisi to len od vasich narokov,a kolko ste ochotny investovat.my byvame uplne na vrchu,to je asi 100 schodov a bez vytahu,takze poziadavka bola v prvom rade lahky a aby som ho mohla aj dlhsie vyuzit.nas kociar stal 1100euro,ale takmer so vsetkym,takze dufam ze uz ine vydavky nebudeme mat.

 

19.11.2006 19:35

Miss

Sara- cavky no ja už na wc nemusim tak casto ak o na zaciatku teho to bolo o život aj 3-4 krat za noc, teraz idem tak raz vacsinou nad ranom, ale je pravda, že chodim spavat až po jednej Laughing Laughing Samko je dneska nejaký ospalý skoro celý den prespinkal akokeby vedel, že je nedela Laughing Laughing potom vsak pridu take dni, že celý den sa kýve hore dole ako vcera ma nožicky vyložene na mojej peceni no tak to bolelo vcera, že až aj som ho za nich chytila stiahol, ale potom dal naspat Laughing co už s nim, ked mu to takto vyhovuje, vsak chudatko ja mu aj verím, že sa tam musí tískať, mne by s ato tiež neapcilo Laughing Co sa týka izby ja zbožnujem bielu, ja by som mala od steny až po nabytok vsetko biele, sem tam cierny prvok možno, ale manžovi sa biela nepaci, ževraj nemocnicna farba, ja vsak tuto farbu vnimam velmi pozitivne, izba ma tak viac svetla, teraz so žltou zas vyžaruje akokeby viac tepla, som u kazovala manžovi ake mate izby že mne sa presne take paci, inak tie maky na stene to je ako robene? to je malovane asi vsak? je to užasny napad. Vladka- my sme sa rozhodli pre kocik Filo-Bambi stoji 9 000 sk a som spokojna teda dufam, že budem Laughing Laughing už sme ho objednali mal by prist do 3 týždnov, prikladam fotku aby si mala predstavu kupujeme ho v Toys

 

19.11.2006 20:18

Velrybka

Baby, uz neviem, ktora ste mi to poradila. Ale s tou lepiacou paskou isli tie spinky naozaj krasne dole z toho overala!! Kraaaasne dakujem. Muzik si zmontoval vcera vecer svoju novu office stolicku a sadol si do nej a odchlpoval overalik!!! Kym ja som vedla neho zehlila baby vecicky. A tak sme sa smiali, ze aky NIGHT LIFE!!!! xixi resp. Nocny zivot!! xixi

 

19.11.2006 21:26

tanickask

Velrybka - :D- zlateeee - no a moj muz pre istotu pozehlil detske vecicky. :D Prisli sme domov z vonku a on hovori ze ide zehlit, som myslela ze sranduje. :D a on vazne. Aj som ho pri tom pofotila. :D

 

19.11.2006 21:58

renka_lienka

Velrybka: Baby, uz neviem, ktora ste mi to poradila. Ale s tou lepiacou paskou isli tie spinky naozaj krasne dole z toho overala!! Kraaaasne dakujem. Muzik si zmontoval vcera vecer svoju novu office stolicku a sadol si do nej a odchlpoval overalik!!! Kym ja som vedla neho zehlila baby vecicky. A tak sme sa smiali, ze aky NIGHT LIFE!!!! xixi resp. Nocny zivot!! xixi
Tak to som rada,ze moja osvedcena lepiaca paska zabrala Laughing , ja ju pouzivam aj na odstranenie smietok z gauca Laughing ... tesi ma ze ste si ju zaradili do vasho "night life". Mna zehlenie este len caka... nechavam si to na december Laughing Laughing ...snad este budem schopna pohybu, hoci uz teraz som pohybliva ako slonik - taky poriadne velky Laughing . Ale kedze matersku zacinam az 30.11, tak to este musi pockat.

 

20.11.2006 08:33

Sisulik

Ahojte dievčatá. Ked tak písete vsetky o kocikoch, tak aj Vam poslem nas kocim pre dvojicky. dufam, že sa mi to podarí.

 

20.11.2006 09:34

aksuram

Myslim, ze dnes vyskusam tu lepsiacu pasku na nas overal aj ja Wink Inak mam strach ze sa drobec narodi skor ako nam dorazi postielka Rolling Eyes ... objednavali sme ju este pred cca mesiacom, ked sme uz cakali ze kazdym dnom dojde, tak nam dodavatel poslal mail, ze sa velmi ospravedlnuju ale mli problem so servrom a tak postielku budu posielat az teraz a zas o par dni dosiela dalsi mail, ze taku farbu ako sme chceli uz nemaju, tak nech si vyberieme z farieb ktore su pre modely na rok 2007, ale este ich nemaju na obrazkoch- tak sme vyberali farbu podla nazvu Rolling Eyes ... no horor- neviete ci sa mi bude pacit mocca-natur Laughing Ja dufam, ze ano ... ale hlavny problem je, ze kedy to dojde, ked su to modely az na rok 2007 a nas drobec sa ma narodit niekedy medzi 18.12. a 2.1.... tak mam zas trochu stres Confused

 

20.11.2006 10:27

Alexandra

maruska my kedykolvek po 1.12 mozeme.. Sara uuuzasna postielka Embarassed Prekrasna! tani neposles svojho Daniela aj k nam? Laughing

 

20.11.2006 13:06

aksuram

Alexandra: maruska my kedykolvek po 1.12 mozeme.. Sara uuuzasna postielka Embarassed Prekrasna! tani neposles svojho Daniela aj k nam? Laughing
To je asi fakt- ze uz to moze prist kazdu chvilu - mna dnes manzel dorazil hlaskou, ze ci to fakt mame termin az o vyse mesiac- lebo, ze brusino mam uz podla neho take akoby som mala rodit teraz Rolling Eyes .... tak dufam, ze z neho nieje gynekolog amater a nema pravdu- lebo mne sa este rodit nechce ... ale drobceka by som uz rada pomojkala :D

 

20.11.2006 13:16

zuzana Búciová

To máte fakt pravdu, že môžme ísť už vlastne hocikedy. Ja sa tiež cítim, ako keby som už bola aj po termíne, neviem, čo bude ešte o mesiac:-) Kamoške sa narodil teraz chlapček, v 34+6, mal 2680g a 48 cm, a sú úplne ok. Prvý deň bol v inkubátore, ale potom jej ho už dali na izbu, a sú spolu. Vôbec ho neprikrmuje, stále ho iba kojí a asi v stredu pôjdu domov. Tiež sa bála, ako to všetko dopadne, a je to ok. Ale snáď to dotiahneme až do toho ozajstného termínu. Inak, nevieme, čo je nové s Katrin?? Ako sa majú, alebo mi niečo ušlo??

 

20.11.2006 14:14

Zuziik

Ahojte Babenky nestraste, ze uz mozeme ist teraz rodit, ja sa spolieham na to, ze to bude ako pri prvom, prenasanie... Navyse ja som ovela neskor za vami Ja mam este 2 mesiace a 5 dni pred sebou. My este nemame nic pripravene, nic poprane a ani postielku a kocik este nemam. Stale uvazujeme nad tym, ze mozno este sa postasti a budeme sa stahovat... kedze tuto nemame miesta nazvys.... Ale vecicky pre maleho aspon pozbierane mam, mam tu vsetko co som mala pri prvom a plus nasla sa jedna dobra dusicka, co mi kopec veci doniesla v taske po svojom malom tu v :D A pri tom pozname sa este iba nejake tie dva mesiace... A este cosi, ja sa citim tak striedavo teraz, nechapem to. Raz mam kopec energie, ako rano, tak som isla na prechadzku do parku, no bolo krasne, ale ked som prisla domov premohla ma unava tak som zaspala.... A navyse sa mi snivaju strasne sny... uz druhy krat to bolo nieco take, ze som niekomu prehladava byt, niekto ma poslal nieco ukradnut a ja som pristupila, ale neukradla, ale hrabala som sa cudziemu cloveku vo veciach... bozeeeeee hrozaaaaaa, zobudila som sa spotena... Neviete co to znamena ????? Shocked

 

20.11.2006 14:30

Katarinaa

caute, nestraste s tymi porodmi. Shocked Ja som bola dnes v poradni. Mala je hlavou dole, co sa tesim, lebo doteraz nebola, ale zmanagovala sa otocit. Poslusne dieta, este ani na svete nie je Smile Ma cca 1760 g, co zodpoveda tomu 32-33 tyzdnu, ako aj som. Termin stale polovica januara. Zatvorena som, poradna az o 4 tyzdne, co je super, bala som sa, ze tam budem chodit jak na klavir. Aspon mam cas pripravit Vianoce. A zacinam prat vecicky, aj ked teraz po poradni som troska v mensej panike a zacinam verit, ze to bude okolo termina. My kocik tiez este nemame. Zacnu ho robit az v januari, tak ktovie, kedy ho zacnu predavat. Ale vsak ked bude mraz jak slak, tak este cca 2 tyzdne aj tak s malou paty z domu nevytiahnem, tak casu dost. A predavaju ho len v Prahe, cize ani sme ho nevideli, rozhodli sme sa podla referencii a fotiek na internete. Je to australska znacka Bertini. Ozaj baby, nepoznate dobreho ortopeda v Ba? Potrebujem vyjadrenie k cisarskemu kvoli klbom. Keby ste mali, dajte typ. Dik.

 

20.11.2006 14:36

SARA.KRALLER

cauko miss,akurat som sa zobudila,neviem ci to pocasim alebo tehotenstvom ale zas zacinam aj poobede spavat Shocked kociarik mas velmi pekny,paci sa mi farba.nas bude oranzovo cierny,najprv som chcela cisto cierny ale moj manzel zahlasil ze to bude vyzerat akon truhla. Laughing tak som urobila kompromis a zvolila ciernu a oranzovu Smile ...tiez nebol nadseny ale vraj lepsie akio cierny.chystam sa este na nakup,ale tu vo viedni prsi tak sas mi nechce ani von Crying or Very sad moj manzel ten odchadza zavcasu do roboty a prichadza az niekedy vecer....ale lepsie ako stale cestovat.tie maky su neni malovane ale su z ikei,a su nalepene Laughing co ste vy dnes so samkom robkali?nas maximilian bol dnes velmi divy,ale dufam ze ked sa budem prechadzat tak bude spinkat Laughing Laughing Laughing

 

20.11.2006 15:27

Alexandra

Veru veru baby, uz to moze byt kazdou chvilou.. Katrin je ok, drobci su v poriadku, uz ju pustili, ale drobci este chvilu musia byt v nemocnici, takze je s nimi.. Maju sa ale vyborne a na http://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbumID=9236&vReferer=%2Falbum%2Findex_basic.php%3FvOffset%3D20%26vOrderBy%3D1 su aj nejake foto Wink

 

20.11.2006 15:55

Sisulik

Pozerala som si fotky chlapcekov, su uplne nadherni, krasni, prajem im vela zdravia.

 

20.11.2006 19:45

zuzana Búciová

Je to taký zvláštny pocit, keď jedna z nás januároviek už má svojich drobčekov na svete. Teda nie že by som jej závidela, všetci sa raz dostanú von,ale sú fakt krásny. Alexandra, ak budeš s Katrin, tak jej odkáž že sú vydarení, a že jej držíme palčeky, aby to zvládala.

 

20.11.2006 20:06

SARA.KRALLER

chlapcekovia su nadherny,pozdravujem katrin a prajem vsetko dobre Laughing Laughing Laughing Laughing

 

20.11.2006 21:05

tanickask

Krasni su drobcekovci. Vyzeraju ze su uplne ok, to je najdolezitejsie. :D Ja sa zatial vobec necitim ze by to malo uz byt, ale tiez som ako Zuzik az na konci zoznamu. Laughing Kebyze ma moj nufak stale nekope, tak ani neviem ze som teho. Mam tolko energie, ze az. Ale chuti mi sladkeeeee. Embarassed Sara - tiez sa chystam na biely nabytok do detskej. Uz mame bielu komodu z Ikei - ta sada co mas skrinu, dokonca som sa rozhodovala medzi nou a tou komodou... No a cez vikend ideme kupit postielku a policu s prebal.pultom. A vymenit izby nech mozeme chystat detsku. :D Asi chcem vsetko stihnut este pred materskou, aby som sa pocas nej mohla flakat a chodit na vianocne trhy doobeda Wink Laughing Alex, nemozem povedat Danielovi, ze som to tu vyzvonila, ze zehli vecicky - ale ked chces nejake mi dones a ja ich prihodim medzi nase, a on ich pozehli.... Laughing Laughing No a ty si v pohode? Ako zvladas vsetky tie telenovely??? Wink

 

20.11.2006 23:01

Miss

Alex- dik za link na fotky od Katrin musim povedat, že chlapcekovia su viac ako nadherní, normalne ma tie fotky dojali Embarassed wauu takí malickí a taký krasny som si naplno uvedomila, že takeho cloviecika mam v brusku ved Katrin mala rovnaký termin ako ja. Držím im palce, ale vyzeraju spokojne urcite su a budu zdravuckí. Sara- dnes som mala chodiaci den Smile som sa bola v poistovni informovat o materskej teraz vo stvrtok mam nastup, bola som v Tescu kupit prostriedok na tepovanie kobercov, konecne mame izbu skoro hotovu, sme boli aj u mna doma zobrali sme zvysok steny a už mam konecne vsetko u svokrovcov moje biele policky huraa Laughing svokrin 150 ročný nabytok som nekompromisne odstahovala vedla Laughing teraz manža skoncil, vytepoval, povysaval, uložil nabytok ja to este zajtra vyumývam a možem nakladat do policiek, postielka je už tiež postavena, este mama musi usit nanu baldachyn aj stol na prebalovanie sme vykutrali, ale este podložku na prebalovanie musime kupit. POsli mi potom foto kociara. &ako sa ma Maxik? Samko je celý den nejaký ospalý len pospaval a teraz sa zobudil konecne už som sa bala co s nim je, ale toto je jeho..3 dni v kuse vystrajat nespat vobec a potom 1 celý den prespat Laughing

 

21.11.2006 07:16

katrinn

helou baby, tak sa hlásim Laughing trošku nám to s tým januárom nevyšlo Shocked Ako pisala Alex, vsetko sa normalizuje, chlapci su tie najnadhernejsie deticky na svete.. Sice ma riadne potrapili, kym prisli na svet, ale chvalabohu, vsetci sme tu a v poriadku. Malych mam stale v nemocnici, chodim za nimi denne, mna uz pustili. Opat ma prijmu, cca 1 tyzden pred ich prepustenim, aby som sa naucila vsetko, co budem potrebovat. Porod: deticky sa narodili presne v 32tt +2. V piatok 10.11 o 1,30 mi odtiekla plodova voda od jedneho dietata (mama dvojvajecne dvojicky), musela som vydrzat min. 4 davky kortikoidov (kazda po 12 hod.). V podstate som mala od piatku kontrakcie, v sobotu som zobrala poslednu injekciu na vyvin pluc a cisarsky bol naplanovany na pondelok. V nedelu boli bolesti uz take neuveritelne, ze sa doktori rozhodli pre okamzitu operaciu. Rodila som v spinale cisarskym rezom. Je to hrozne zvlastny pocit, pol tela si necitie, ale som spokojna, ze som vlastne bola pri tom, ako mi ich vytiahli z bruska. Aj ked som ich nevidela, pretoze ich okamzite odniesli do inkubatorov, ale pocula som slabe mrnkanie, takze som vedela, ze je vsetko Ok. Rodila som v nedelu vecer, deti som videla az v utorok, co bol pre mna hrozny pocit. Po spinale totiz treba 24 hodin lezat na rovnej posteli bez nejakych velkych obracani sa. Vecer som vstala, ale za detickami som nevladala ist.. Sad V utorok rano som sa vyslovene za nimi doplazila a plakala som ako mala od stastia... Vsetkym vam zelam, aby sa vam narodili krasne a zdrave deticky, aby bol vas porod a hlavne zotavovanie sa bez tazkosti a aby ste mali svoje deticky co najskor pri sebe a boli ste v pohode... Wink

 

21.11.2006 07:22

katrinn

...inak, na tom linku, co dala Alex, som pridala zopar novych fotos..