1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104

Januarove babetka 2007

13.05.2006 08:11

Mt

Ahojte, aj ja som sem ku vam nazrela, no januarove babo sa nam nepodarilo... Zatial si vsak uzivam matersku s nasou onedlho dvojrocnou Marienkou Smile

Katarinaa: ... ja chodim do Gyn Fivu a nechce sa mi ist naspat k obvodacke, ale nie som si ista, ci CAR ponukaju aj sluzby prenatalnej poradne. Neviete mi poradit?
Katka, v Gyn Five na Zahradnicej v BA vykonavaju aj klasicku primarnu gynekologicku starostlivost (mam tam svoju gynekologicku), takze by si mozno mohla chodit ku nim, spytaj sa na recepcii, urcite Ti dam budu vediet poradit.

 

13.05.2006 16:46

Anonymous

Pre Karolinku: Ano podarilo sa to prirodzenou cestou. Na IUI som bola naposledy asi 2 cykly dozadu v Gin-Five.

 

14.05.2006 19:06

Velrybka

Ahoj dievcata!! tak aky ste mali vikend?? My uplne neakcny. Muz chory, a ja bez stipky energie. Hlavne dnes, no najradsej by som len spala a lezala a nic nerobila, co sa pri tom nasom sidle teda neda!!! ALe akoby to chapal, a skoro hodinku sa pri nas sam hrajkal a mama a oco lezali na gauci ... Laughing Laughing Zle mi nie je, ale fakt vobec nevladzem!! Neviem, kde je moja povestna energia...xiixxi Vy sa ako citite?? Idem sa niecoho napit, som akasi vyprahnuta... zatial papa

 

15.05.2006 14:25

Vikend

Alexandra

Ani som si nevsimla ze bol Laughing V sobotu sme stahovali, teda manzel stahoval, ja som sa snazila nezavadzat ale zato som poskladala vsetko co mi pod ruky prislo - 6 stoliciek, postel a pracovny stol Laughing Snad sa nam podari sa tento dalsi dostahovat uplne...

 

15.05.2006 14:30

Anonymous

Ahojte babenky, tak sa ku Vam pridavam. U lekara som bola pred tyzdnom - este nic nevidel, ale testiky a od 25.03.2006 pri mojich dlhych cykloch meskajuca mrska ma neklamu. A samozrejme prsia su napate uz dva tyzdne. Snazili sme sa sice kratko cca 4 mesiace, ale mam prave 32 za sebou, takze sa tesime velmi na prichod malickeho stvorenia. Hadam najviac sa bojim rizika prveho trimestra - beriem od lekara Duphaston a kyselinu listovu. Ale ci mozem cvicit, plavat???to neeviem poradte...prosim coho sa treba vystrihat? Dakujem

 

15.05.2006 16:18

Karolinka

Katarinaa, my sme sice boli na IVF, ale zazrakom sa nam to podarilo prirodzenou cestou. Boli sme v ISCAR-e a tam poradne aj tak nemaju. Ale mimochodom, spokojni sme tam neboli, lebo to tam beru ako na pasovej vyrobe... Vladka12 blahozelam!!! Ale zatial tak potichucky, aby som nic nezakrikla. Tiez sa toho prveho trimestra bojim ako certa. Ja som chcela ist k lekarovi v 5.tyzdni a ten mi povedal, ze to je este zavcasu a objednal ma az na prvy den 9.tyzdna. Je to vraj jeden z najlepsich odbornikov v BA, tak hadam vie co robi. Tak som si nakupila koooopec knih a vzdelavam sa :D O cviceni a plavni v 1.trimestri som sa nedocitala nic, ja to pre istotu nechavam na 2. a 3. trimester. Ale vo vseobecnosti vsetci tvrdia, ze mame zit taky zivot ako pred tym, len nemame nic tazke dvihat a robit sporty, pri ktorych by sme mohli spadnut.

 

15.05.2006 16:37

Katarinaa

Vladka12: gratulujem, tak dalsiu tehulku tu mame!! To je super! No, ja som dnes zdrhla do roboty z domu, lebo nam menia okna za plastove a nechcem si predstavit ten bordel, co budem musiet upratovat Rolling Eyes Karolinka: aj ja idem az 1. den 9. tyzdna, to cakanie je na porazenie, ja by som uz tak potrebovala vediet, ze je to aspon zatial vsetko OK. Takto sa len domnievam, ale ani zle mi nie je /manzel si dnes srandu robil, ze mam sa hlasit u lekara, ze chcem vracat Laughing ) Este som si nestihla kupit ani ziadnu literaturu, bola som len v Poluse a tam sa mi tie knihy zdali take prilis "americke". Porad, co si si nakupila ty a si spokojna?

 

15.05.2006 18:12

Ena

baby: z knih je celkom fajn citaniek kizka : 9 mesiacov otazok a odpovedi a s tym vracanim, ja som tiez vravela dr, ze mi nebyvalo zle a on, ze ci mi to chyba, ze mam byt rada Wink)

 

15.05.2006 20:03

Velrybka

Ahojte, vitam Vladku!!!! ahoooooooooooooooj Laughing Laughing Laughing Laughing a vela stastia!!!! a pevnych nervov do toho 3. mesiaca. ja som si kupila knizku Tehotenstvo - otazky a odpovede a potom o babatku - Dieta a ja - a ta mi dost pomohla, celkom som sa podla nej riadila co sa tyka zavadzania rezimu a vsetkych tych hrozu nahanajucich novych veci Laughing Laughing Laughing Laughing

 

16.05.2006 11:07

Anka

Ahojte tehosky..... aj ja sa k vam pridavam....vcera nam dr potvrdil, ze cakame babenko....termin mame 15.01.07...snad bude vsetko ok.... Inak s velrybkou sa poznam...aj ked zatial nie osobne...ale coskoro sa to zmeni :D mame rovnako starych synkov...aprilovych....minulorocnych Laughing Drzte sa..musim bezat nieco ukuchtit na obed...

 

16.05.2006 18:49

Karolinka

KATARINNA, ja som tiez nakupovala v Poluse. Hned ako sme uvideli dve ciarky, tak sme leteli do prveho obchodu. Kupila som si dve knihy - jedna je "Tehotenstvo - otazky a odpovede" a este jednu, ale nemozem si teraz spomenut nazov. Ta je este lepsia, je tam popisane napriklad co nemas papat, aby si si nevyrobila infekcoiu a podobne. Doma mrknem ako sa vola a napisem ti nazov. To je dobre, ze si zdrhla od upratovania, nech manzelik teraz okolo teba obskakuje. Vsetci mi hovoria, ze to je posledne obdobie na dlhuuu dobu, kedy budem hyckana. Ja som bola cez vikedn u rodicov a manzelik ma prekvapil tak, ze poupratoval cely byt. Uplne komplet povysalaval, pozmyval dlazky, este aj na blakone, umyl kupelnu, opral a poskadal saty... skoro som odpadla. A este tvrdil, ze ho tom strasne bavilo.... Smiali sme sa, ze ma "syndrom zahniezdovainia". /O tom syndrome som sa tiez docitala v jednej z tych knih:o)/ Ja idem na UZV vo stvrtok a uz ma byt vidiet srdiecko, tak drz palceky:o)) Ty mas kedy termin?

 

16.05.2006 18:51

Karolinka

Anka vitaj medzi nami! Straaaasne drzim palceky.

 

16.05.2006 21:46

Karolinka

Katarinaa, uz som doma, pozerala som tu knihu. Je od Anne Deans a vola sa Vasa kniha o materstve. V Poluse stala 890,-. Bude to asi Americanka, ale nic lepsie sme nenasli. Podla mna je ta kniha dobra. Ale ja som sa aj tak asi najviac dozveddela z internetu a z diskusii.

 

17.05.2006 10:35

Katarinaa

Karolinka: dakujem za info, pojdem nieco pokukat cez vikend, lebo tu nebudem mat manzela. tak aj tak nic rozumne nenarobim. Okna sme uspesne zvladli, upratovania ani nebolo tak vela, lebo som sa rozhodla, ze nebudem robit dokonaly poriadok, ale len taky pracovny. A vitam dalsie tehulky Smile

 

17.05.2006 11:48

gabca

Ahojte dievcata, vsetkym blahozelam a tiez sa pripajam. Ja som bola u lekara v piatok, som v 7.tt a bolo vidiet 11mm plodovy vak a 4mm fazulku. Termin mam niekedy okolo 8.1. Ja uz mam tiez chlapceka, 3 r. Mne na rozdiel od vas byva poriadne zle, sice nevraciam ale ma dost napina na vracanie a som aj dost unavena. Pri Deniskovi mi tiez nebyvalo zle tak vsetci dufaju ze to bude dievcatko Smile))).

 

17.05.2006 14:00

Karolinka

Docitala som sa, ze priebeh tehotenstva (teda co sa tyka priznakov) a aj porod su dedicnou zalezitostou. Tak sa spytajte maminiek ako to prezivali. Mojej vraj cele tehotenstvo vobec nebolo zle, tak zatial ju v tom kopirujem a nic mi nie je. Ale na svet som sa drala 8 hodin, to sa teda netesim.

 

17.05.2006 14:04

Karolinka

Vitaj Gabca!! Mas krasne chlapiatko:o)) Babule, boli ste uz na UZV? A videli ste tam nieco? Lebo v mudrych knihach som sa docitala, ze v 8.tyzdni je uz vidno srdiecko a dokonca, ze doktor uz vie podla velkosti babetka urcit termin porodu. No a ja som sa prave vratila od sesternice, ktora robi na internom - urobila mi ultrazvuk a nebolo tak nic videt, len machulku ako v 5-tyzdni. Akurat, ze bola vacsia. Tak som teraz smutna:o((

 

17.05.2006 14:06

Karolinka

Katarinaa, ta kniha je od anglickej autorky.

 

17.05.2006 14:45

Katarinaa

Karolinka: neboj. To nemusi tak byt, ze to srdiecko vidno v rovnaky cas, mozno zajtra by si ho uz videla. Alebo si o par dni pozadu, co sa tyka dlzky tehotenstva, nez si myslis... Ja mam ist na UTZ v 8t+1d., tak som zvedava, co uvidim

 

17.05.2006 15:02

sima19

Ahojte, ja som rodila 12.3.2003. Narodila sa nám Ninka. Teraz čakáme druhé bábätko 25. augusta. Na ultrazvuku sa nám ukázalo že to bude chlapček. Tak uvidíme. Všetkým Vám držím palce.

 

17.05.2006 16:35

Nšoči

Karolinka: Vitaj Gabca!! Mas krasne chlapiatko:o)) Babule, boli ste uz na UZV? A videli ste tam nieco? Lebo v mudrych knihach som sa docitala, ze v 8.tyzdni je uz vidno srdiecko a dokonca, ze doktor uz vie podla velkosti babetka urcit termin porodu. No a ja som sa prave vratila od sesternice, ktora robi na internom - urobila mi ultrazvuk a nebolo tak nic videt, len machulku ako v 5-tyzdni. Akurat, ze bola vacsia. Tak som teraz smutna:o((
Ahoj Karolinka, ja som citala ze srdiecko je niekedy videit az v 9tt. Ja so Wink m bola na UVZ minuly tyzden v stredu a bolo vidiet iba 4mm dutinku, na dalsi idem na buduci utorok. Takze hlavku hore, nebud smutna a potom este zalezi aj od kvality UVZ Wink

 

17.05.2006 17:08

Karolinka

Diky babule. Zajtra vecer idem k svojmu gyndosovi, ten ma hadam lepsie pristroje ako vo Fakustnej na internom. Chodite niekto k Divekymu alebo Drobnemu?

 

17.05.2006 18:52

Velrybka

AHojte, nazdar Gabca!! Ty mas uz riadneho stricaka doma Laughing Laughing Laughing Ten ti uz bude s malinkym aj pomahat Wink Wink AJ tebe prajem, drz sa a pekne hniezdenie xixixxi. Karolinka - nic sa neboj, mozno si ako ja celkovo v tehotenstve neskor. Mne podla menzesu .rataju 7. tyzden, ale kedze som mala v poslednej dobe tak 35 dnovy cyklus, tak je to cele posunute. Myslim ze v skutocnosti som tak v 5 t. TO potvrdil aj UZV. Srdiecko a babatko s mini hlavickou a 4 vydutinkami je vidno tak v 8-10 tyzdni. Aspon tak to bolo u nas s FIlipkom. Nasla som nas stary scan z 10. tyzdna tak ho posielam xixix Hlavne sa nestresuj, daj si nieco dobre a je to!! Laughing Laughing Laughing Majte sa krasne

 

17.05.2006 18:55

Velrybka

no, neviem preco sa fotka samotna neobjavila... Crying or Very sad snad nabuduce Wink

 

18.05.2006 03:05

zuzika

Smile

 

18.05.2006 08:47

Anka

No nazdarek tehosky Laughing Zuzika...prezivanie tehotnosti je u kazdej velmi indy-vindy...mne pri Matkovi nebolo vobec zle, ale bola som ako ty neskutocne unavena...chodila som casto cikat...a mala som obcas tlaky v podbrusku.. Teraz som na tom dost podobne...tlaky a pobolievanie v podbrusku mam tiez...ale vraj je to sposobene tym, ze maternica sa zvacsuje...prekrvuje..teda celkovo pripravuje... A ten tlak pod rebrom...to tazko povedat...ak ta to znepokojuje, skoc si k dr..nech ta ukludni... Ja som teda pri prvom s kazdou vecou co sa mi nezdala radsej sla...chudak dr...len ked ma videl, hned sa smial, ze kde ma zas picha.... Embarassed no dost som to prezivala...ale asi aj teraz budem... Embarassed

 

18.05.2006 12:35

Karolinka

Zuzika, ani mne nic nie je. Ziadne nevolnosti. Len jediny raz som zistila, ze ze mi nechutia lokse, ktore som straaasne lubila. Ale to ani nemuselo s tehulkovstvom suvisiet. Ani prsia ma nebolia, len su stale vacsie. Tak si ich niekolko krat za den ohmatam, ci su citlive, aby som si bola ista, ze je vsetko ok Smile

 

18.05.2006 13:11

Katarinaa

Karolinka: tak to sme dve uchylacky, co si prsia ohmatkavaju Laughing Laughing Laughing

 

18.05.2006 13:52

Nšoči

Tak to vam zavidim, ja tusim zacnem spavat v podprsenke Wink , mna prsia velmi bolia. A byva mi aj dost zle, zatial som este chvalabohu nevracala ale niekedy musim predychavat taka tazoba na mna pride Rolling Eyes .

 

18.05.2006 14:18

zuzika

Smile

 

18.05.2006 14:22

zuzika

[ Smile

 

18.05.2006 14:31

zuzika

Smile

 

18.05.2006 14:55

gabca

To je sranda lebo ani ja teraz vobec nemozem sladke a to som bola doslova "kralovna" sladkosti a tiez vobec nemozem kavu a tiez som pila 2 denne. Nechutia mi ani moje inek velmi oblubene kysle ryby a preto moja svokra tvrdi ze to bude dievcatko ale nevyslo jej to ani pri malom, takze tomu neverim. Prsia ma bolia len na dotyk ale zato sa mi poriadne zvacsili a najviac ma hnevaju tie nevolnosti a napinanie na vracanie. Aj ked vcera a dnes je to podstatne lepsie ako doteraz /snad to nezarieknem/.

 

18.05.2006 15:28

zuzika

Smile

 

18.05.2006 15:35

TP:6.1.2007

Anonymous

pridávam sa. Gratulujem vam vsetkym. Mam uz jedneho syn,a 14 mesacneho Tomaska

 

18.05.2006 15:45

Krasne tehulkovstvo vam vsetkym zelame :o)))

Luciana

Tak ahojte tehulky, ja som tiez jedna z januaroviek 2006, cize doma mame uz vyse 4 mesacnu slecnu, prisla na mna taka nostalgia ked som objavila vase forum Wink , ja som si cele tehulkovstvo vychutnavala a zelam aj vam, aby tie vase dopadli uspesne, aby ste si vsetky stasne odniesli v januari tie najkrasie darceky ake vobec mozte od zivota dostat. Myslim ze rodit v januari je super, cez najvacsiu zimu ste aj tak doma, male babo je moc male a ked sa pocko unormalni, sup ho von, a na nezaplatenie je materska od novembra, cele sviatky doma, super, ja som si krasne uzivala tehu, a uzivam si aj materstvo a to iste zelam aj vsetkym vam stastnym kockam..... :D

 

18.05.2006 19:06

babo

Anonymous

Ahojte dievčatá, tak aj ja sa k vám pridávam,...konečne, som v 5 týždni, budúci pondelok idem k lekárovi a veeeľmi sa už na bábo tešíme,ale aj sa stále bojím,aby bolo všetko ok.... Držím všetkým palce ahojte

 

18.05.2006 23:59

Vieri

Ahojte dievčatá.Ja som síce z júloviek 2004 ale chcem Vám zaželať krásne tehotenské obdobie a veľa úsmevu od Vašich zdravučkých drobčekov,ktorí k Vám prídu v januári 2007. A úplne najviac zo všetkých pozdravujeme Maťku Kl.Mati prajeme VÁM veeeeeľa zdravia a nech všetko dopadne na 1.Bude z Teba najlepšia mamina na svete.Matúško Ti posiela pusinku.AVÓJ PAŤA.

 

19.05.2006 17:51

Anonymous

ahojte, tak ako sa dnes máme?My celkom fajn....aj vy ste také unavené,lebo ja strašne... Ďakujem najviac na svete za pozdrav od Matúška....je to úplne úžasné dieťa a má skvelú maminu....tak pekný zvyšok dňa a príjemný víkend, ahojte Maťa

 

20.05.2006 17:17

alexik

ahojte, polemizovala som, ci sem uz napisat ci nie, lebo sa bojim, aby som to nezakrikla.. mam 35 rokov a dve dievcatka 4 a 7 rocne a o tretie babo sa snazime 2 roky.. Vcera mi lekar nasiel fazulku- plodovy vacok velkosti 6mm, takze si robime velke nadeje, dufame, ze s konecne podarilo... po druhej dcerke som parkrat potratila- takze sa bojim a cakam kym prejdu dva tyzdne a objavi sa srdiecko.. Zatial ma len trosku napina, ale citam sa ovela lepsie ako u dievcat, pri nich som vracala a poriadne... jedine co ma trapi je zapcha.. a este termin porodu by som mala mat 24.1 2007 krasnu sobotu vam zelam

 

20.05.2006 22:15

Ena

Jej Alexik, ja som mala podobny TP: 24.1.2006 .. ale potom sa krpcovi velmi na svet nechcelo, tak ma datum narodenia az 1.2.2006 .. ale je to den pred mojimi narodkami, takze super, buduci rok aspon budeme moct naraz oslavovat jeho 1 narodky a moju 30tku Smile) Tebe drzim palce..hadam teraz pribudne k dvom babam aj chalansko Smile)

 

21.05.2006 07:17

Katarinaa

Jej, ahoj Alexa, teba poznam z tehu priznakov, kam sem-tam nakuknem ... sa tesim, ze sa ti to konecne podarilo Exclamation :D Vcera som teda konecne nakupila literaturu - vybrala som si 9 mesiacov otazok a odpovedi a pozerala som si aj tu knihu o materstve, co si kupila a tiez sa mi pacila, ale povedala som si pomaly, nech stihas citat, tak mam aspon motivaciu na rychlejsie precitanie tejto Laughing Inac stale po starom, nevolnosti nemam, hladna som furt Shocked

 

21.05.2006 15:40

alexik

veru ja som uz dlhodoba prispievatelka na tehotenske- su tam fajn babulky a casto podopierame jedna druhu... co sa tyka literaturi- mam este odlozene po druhej dcerke a myslim, ze staci... :D , len dufam, ze tie knizky naozaj budem potrebovat... : Ena- diky za povzbudenie, zvlastne, ze ja my mame vybrate meno pre chlapca Filipko... :D , ale myslime, ze to bude opat dievcatko...

 

21.05.2006 16:37

Ahoj

Alexandra

Cafte kocky, prepacte odmlku, ale chvilku sme si polezali v nemocnici. Zacala som trosku krvacat a lekari si chceli byt isti, ze je to zdrave tehotenstvo, tak si ma tam chvilu nechali a krmili ma statocne. Domov som odisla s Duphastolom a ubezpecenim, ze mam zivotaschopne mimi Smile Minuly strvrtok sme mali 0.54cm, v utorok 1cm a hcg 7.010, dva dni na to 1.27cm, 2mm drobceka s mini blikajucou bodkou - srdieckom a hcg 10.163 Razz Mam sa setrit a najma poriadne papat...

 

21.05.2006 22:58

eva_a

alexik: ahojte, Zatial ma len trosku napina, ale citam sa ovela lepsie ako u dievcat, pri nich som vracala a poriadne... jedine co ma trapi je zapcha.. a este termin porodu by som mala mat 24.1 2007 krasnu sobotu vam zelam
Uplne nahodne citam vasu diskusiu. Mna tiez trapila zapcha ked som bola tehotna. Kolegyne mi vselico radili - slivky, marhule tak som kupovala susene a jedla, ale vysledok bol "nedostacujuci" Embarassed A potom mi niekto poradil vypit rano pohar tepleho caju alebo vody nalacno a pockat 15 min. Doteraz to funguje, aj ked pijem len caj na doplnenie tekutin po nocnom kojeni Wink Tak to skus. Za pohar vody nic nedas Smile

 

22.05.2006 14:46

Anonymous

AHoj tehulky!! co noveho?? My sme boli na vikend v Blave, pocasie bolo hnusne, nic sa nedalo. Horsie je ale, ze ma fazulka vystrasila krvacanim. Kedze som nic taketo nemala pri Filipkovi tak sme v sobotu rano bezali na Kramare na pohotovost, kde ma tak leda bolo vysetrili, bez UZV!!!, vraj mam ranku na krcku , dali mi lieky na zastavenie krvacania a poslali ma domov. To mi ako vysvetlenie samozrejme nestacilo, tak som sla hned dnes doobeda za mojim lekarom tu v Pesti. Ranku ziadnu nemam, ale vraj to bolo krvacanie pri implantacii maternice v tele, vraj to obcas byva, ale mam si davat na seba pozor, oddychovat - hahahaha - nerobit ziadne fyzicke prace - hahahaha - a pocas dna si polezat, nechodit na velke prechadzky a tak. A mam sa ukazat o 2 tyzdne!! UFF. ale aspon ma ukludnil, ukazal mi fazulku na sone, a uz sa trepotalo srdiecko!!! . Laughing Laughing ok, ideme vonka . majte sa zatial krasne. a davajte si na seba vsetky pozor!! Velrybka

 

22.05.2006 16:05

Velrybka

Alexandra

Asi to maju nase fazulky nejako oblubene, aj ja som krvacala a napodobne sa mam setrit, haha.. Pri stahovani Laughing

 

22.05.2006 20:07

Terezia

Ahojte dievcata! Tak ja sa k vam pridavam. Aj ja som krvacala. Naplakala som sa ako male babo. V nemocnici nevedeli z coho to je. Aj ma vysetrili aj sono spravili. Ale tak ako vam srdiecko a ani babetko este vidiet nebolo. Len plodovy vacok. Ze je to este normalne a moze to byt vidiet az v 8 tyzdni. Tak uvidime co bude dalej... Terezia

 

23.05.2006 09:30

alexik

juj dievcata- ale ste ma vystrasili s tymi spinenim, ja s ho velmi bojim i ked velmi vela mojich znamych malo spinenie a donosili babo- u mna vzdy spinenie naznacovalo to najhorsie Crying or Very sad .. preto sa kontrolujem kazdu chvilku.... Dost ma aj vystrasi to, ze mi nic nie je, nevraciam, ziadne cudne hute.. a pri babulach mi bolo velmi zle.. inac krasny utorok... :D

 

23.05.2006 10:57

gabca

Ahojte dievcata. Chcem sa opytat, chodite do prace? Ako to zvladate? Mne to teraz ide akosi tazsie, byva mi zle na zaludok a 8 hod. v praci mi zacina robit dost problem. Vzdy to nejako vydrzim ale pridem domov uplne utahana, hladna, smadna. Nechcem v praci vela jest lebo potom mi je zle, dokonca aj pitie mi tam ide akosi tazko dolu krkom. A este jedna otazka. Kedy Vam kazal lekar prist na kontrolu? Ja som bola v 6tt a kazal mi prist az v 12tt, pritom pri prvom dietati som bola aj v 8tt, aby skontroloval srdiecko. Teraz povedal ze staci v 12tt a uvidime co bude. Nemam sa tam sama dorutit radsej v tom 8, prip. 9tt? Ha, uplne som zabudla ze uz som v 8tt.