1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Debata pre vsetky mamicky rozne starych deticiek ;-)))

12.04.2006 09:14

Debata pre vsetky mamicky rozne starich deticiek ;-)))

Svetluska

12.04.2006 09:23

Svetluska

Prave je vonku opat skaredo,mala mi spi a maly je v skolke.Upratane mam,vonku je zima a tak ma napadlo ze keby sme sa hocikedy takto porozpravali viacere mamicky ubehol by nam rychlejsie cas a mohli by sme sa porozpravat o hocicom,nie len o pokrokoch deticiek v tom ktorom mesiaci ci roku...a bolo by to pestrejsie Smile Mozno sa tato diskusia uchyti a vznikne pekna debatka bez zlych poznamok od neznamich uzivatelov.... Wink

12.04.2006 09:33

Svetluska

12.04.2006 12:56

Svetluska

12.04.2006 13:03

Anonymous

dalsia perspektivna diskusia... a BTW nie si nahodou diskuterka, ktora ma viac nickov? To sa fakt musis nudit...

12.04.2006 14:50

Svetluska

Musim zareagovat aj ked sa s anonymami nebavim a budem ich dalej posielat redakcii.Ale fakt ma to pobavilo ze niekto kto sa sam vydava za anonyma a nema ani tolko guraze prispiet pod svojim nickom sa mna na toto pyta.. Laughing Nuz mily anonym,ja som nicky mala len 2 pod ktorymi som sa tu hocikedy v zivote prihlasila-aj to som dala vediet ze to som"ja"a ako anonym som nikdy nepisala.Ale to som ti uz obetovala prilis vela slov Wink

12.04.2006 15:11

Lesika

Ahoj Svetluska mas krasneee deticky Surprised) Moj drobec tiez teraz spinka tak si tu popijam pri PC kavicku, aj ked roboty mam pred velkou nocou dost treba si vediet aj oddychnut Surprised) Ja mam 2 rocneho Jakubka a som z HC . Pred Kubkom sme byvali v Blave ale ja som si tam nevedela predstavit vychovavat deticky tak sme sa vratili domov a som spokojna aj ked do BA samozrejme obcas rada zavitam ale to je ine Surprised) V ktorej casti byvate ?

12.04.2006 16:13

Svetluska

Jeej,ahoj LESIKA!Vdaka za pochvalu! :D :D My byvame v Dubravke a tu sa mi fakt velmi paci.Byvala som aj v Petrzalke,Karlovke a mozem povedat ze podla mna je Dubravka zo vsetkych casti najkrajsia a hlavne tu mame ozaj vsetko:Skolka hned pred domom,kraaaasne ihrisko za domom,je tam aj pizzeria kde sa v lete sedi vonku,vela stromov a zelene a ticho a klud lebo je to slepa ulica.Je tu vela uliciek a ihrisk a park,su tu aj obchodiky na blizku,stanky so zeleninou-ovocim,proste vsetko:)Este aj hokejovy stadion je za ihriskom a futbalove ihrisko a potom ZS.Proste raj :D :D :D To aby si nemala pocit ze je to vsade ako v Petrzalke,chichi...Napis viac o malom,aky je,co robievate,pripadne pridaj aj foto.Vyzera byt taky zlaty sibal podla ikonky.Mne sa akurat dietky hraju,cakame na ocka a ideme na postu a vacsi nakup.TAk zatial pa,bezim ku nim Wink :D

12.04.2006 16:42

Anonymous

ty sa musis fakt nudit, ked stale zakladas nejake diskusie. Shocked okrem ineho petrzalka neni taka hrozna ako pises. Mame tu vsetko co pises ty, okrem slepej ulice Laughing a plus si spominam na nevyhody Dubravky: do mesta cestuješ v špičke hodinu, takisto z roboty, vsade chodis bud do kopca alebo z kopca a tych obchodikov tam tiez nie je boviekolko. Rolling Eyes takze prijemne pisanie BLUDI Laughing

12.04.2006 17:31

Lesika

No tak to je fakt sila ze musi stale niekto zaparat. Sakra vsak ked mi je nejaka diskusia prip. nick proti srsti tak ju jednoducho nevyhladavam a nechodim sa tam rozculovat. Kazdy si predsa vie spravit na vec svoj nazor Twisted Evil Svetluska Dubravku moc nepoznam, ja som byvala v Raci tam sa mi celkom pacilo aj ked som sa musela tristvrte hodinu trepat elektrickou do mesta Surprised) S tym mojim sibalom mas svatu pravdu je to riadny certisko Surprised) Najradsej je vonku staci ze vybehneme na dvor vytiahneme formicky a piesok prip. bicyklik, motorku alebo sa len tak prechadzame . Vtedy je vo svojom zivle. Ked je skaredo a sme doma tak sa nudi a stale musime vymyslat nejaky program , momentalne ma krmi zeruchou Laughing Sadili sme ju spolu aj polievame spolu a on vie ze to su vitamninky na papanie tak teraz prisiel za mnou z celou tackou aby som si " popapala" Najnovsie odchytava vsetky reklamy a vykrikuje Ryba more zdravia ked zbada rybicku pripadne Z lasky k automobilu ked na ulici stretneme Wolkswagen ...no proste sa s nim nenudime.

12.04.2006 18:01

Anonymous

Godzilla: ty sa musis fakt nudit, ked stale zakladas nejake diskusie. Shocked okrem ineho petrzalka neni taka hrozna ako pises. Mame tu vsetko co pises ty, okrem slepej ulice Laughing a plus si spominam na nevyhody Dubravky: do mesta cestuješ v špičke hodinu, takisto z roboty, vsade chodis bud do kopca alebo z kopca a tych obchodikov tam tiez nie je boviekolko. Rolling Eyes takze prijemne pisanie BLUDI Laughing
No to je fakt hrozne, taketo zaparanie! Preco by sa mala Svetluska nudit, co je teba vobec do toho??!!Ved toto forum je od toho, aby si maminy pokecali, tak co! Svetluska nic si z toho nerob, niektori ludia su fakt hnusni Confused Deticky mas zlate a s tymi zbranami si to tiez dobre vyriesila Smile

12.04.2006 18:05

Malvina

Jej sorry, predchadzajuci prispevok som bola ja. Myslela som, ze som prihlasena a nebola som Rolling Eyes :D

12.04.2006 18:09

Anonymous

Áno, tiež si myslím, že tie zbrane sú bohovské Exclamation Proste nemajú chybu.

12.04.2006 21:47

Anonymous

Zdenka Predná: Áno, tiež si myslím, že tie zbrane sú bohovské Exclamation Proste nemajú chybu.
To ty si bohovska Exclamation Baby a prestante uz konecne do tej Svetlusky zaparat, ked sa vam tu nepaci, tak sem laskavo nechodte. Exclamation Twisted Evil

13.04.2006 06:23

ahojte

mmonika

aj ja mam 8,5 rocnu dceru a tri a stvrt rocneho syna , tak aj u vas uz pohotovo-drza odpoved nasleduje na kazdu poznamku ,je to dost problem najst v tomto veku hracku , u nas leti jo-jo a diddl ,su take este deti ale trochu uz aj predpuberta ,je super ,ze si urobila diskusiu ,len pubisi maju aj mensie deti ,ale tato kategoria nema a kritikom -anonymom ,kritizujte skryte reklamy ,spamy a nas nechajte napokoji

13.04.2006 22:39

Svetluska

Jeej,ahoj maminky,vitam vas! Smile)) Dakujem ze ste sa ma zastali,ste zlate Smile ,je to fakt ze je to otravne,ale nebudem sa uz k tomu vyjadrovat,budem riesit anonymov nadalej s redakciou,nech uz vyriesia aby zmizli odtialto raz a navzdy.Popiste viac o detickach:) -v Raci som mala skolu,takze som sa tam nacestovala ojojooooj Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes ,ale je tam tiez celkom pekne,mas pravdu...Aj dalej za Racou,aj Malinovo,aj Pezinok,Harmonia,vela miest je dalej kde sa mi paci.No ja vidim ze tvoj maly je taka potvorka ako sestrin,ten ma cez dva roky a v ritke zihadlo :D Rolling Eyes ,akurat ze pri nom sa segra fakt non-stop nalieta,Misko ked bol maly bol taky kludas,nesiel daleko sam odo mna,alebo sa pekne hral aj sam,takze ja som unavena uz len z toho ked vidim kolko sa pri nom nabeha.To je super ze maly tak dba o tvoje zdravie Laughing .My sme mali s reklamami nieco podobne,Misko spoznaval vsetko,ale skor tak ze ked mal okolo 3 rokov a pr.isli sme niekam autom,cez Patronku a tam na jednej budove uplne hore svieti ze Zentiwa.A on nam hovori ze to su lieciky.No a teraz mi povedz-citat nevie,obrazok tam nebol ziadny,len ten napis,ze ako to on vedel Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Exclamation Exclamation Confused: :D On si proste zapamatal tie pismenka ako vyzerali,alebo co(ked to videl napisane v reklame)a vedel ze hovorili o liekoch.Ja som taku reklamu ani nepostrehla,az potom neskor,cielene.. Cool

13.04.2006 22:45

Svetluska

A teraaaaz to tu zahltim fotkami Shocked :D :D Tak sa prosim nehnevajte,ale mne sa zdaju take uzasne ze proste musim Embarassed Embarassed ,to sme dnes boli v .,este sme stihli slniecko :D Dufam ze sa budu pacit Wink Smile (ukazu sa hned lebo su fotene na obycajny mobil a su slabej kvality Embarassed ) Pridavam aj prirodu,teraz je to tu moderne Laughing a ja mam prirodu tiez rada Wink Smile

13.04.2006 22:47

Svetluska

Dalsie :D

13.04.2006 22:48

Svetluska

Priiiiiroda..privolavam jar a slniecko! :D Smile

13.04.2006 22:51

Svetluska

Moj 4,5r. :D Terezka spinkala v kociku Smile

14.04.2006 16:45

POHODA

Anonymous

Spominate racu ,my sme tam byvali ,ked sa risko narodil ,teraz sme v ruzinove ,ja mam patrocny rozdiel a velka sestra je fajn vec ,ked je zle alebo mam vela roboty ,tak peka sa s nim pekne zahra ,ale samozrejme si zavidia kazdu vec a hadaju sa o nu , ale nie vzdy povazujem za rozumne kupit dve rovnake hracky ,ved predsa len je medzi dost velky rozdiel a peta ma uz svoje babske zaujmy ,minule som bola v praci vecer a muz mal taku tu grcavo-kakavu virozu ,nahle ho to chytilo ,a petka sa o riska postarala ,tak to je taka mala vyhoda velkeho rozdielu medzi detmi a radi spolu vymyslaju zbojstva a spolu lepia ,strihaju ,maluju ,a potom sa zasa normalka pobiju ,ale myslim si ze je to dobre ja som vyrastala sama ,a asi mi chyba taky trening ako sa presadit

14.04.2006 17:36

slniecko

A zahraju sa este spolu? Mne to tak vychadza, ze mensi rozdiel uz velmi nestihnem a je mi to luto, lebo my sme boli s bratom dobra dvojica, aj ked pol casu v sebe Laughing , ale nie bez seba Wink .

14.04.2006 22:01

Lienočka

Ahoj Svetluška a ostatné maminy. Fajn nápad aj reakcie Razz Razz Razz Ja mám Mateja, má 1,5 roka. Najvyšší čas zamyslieť sa nad súrodencom??? A Svetluška veľa šťastia s tými anonymnými Evil or Very Mad Čo nejaká petícia??? Laughing

16.04.2006 05:57

hraju

mmonika

hraju sa spolu v pohode ,slniecko ,ja neviem ako by to bolo ,keby bol prvy chlapec ,ale v tejto kombinacii je to pohoda ,ked bolo v zime zle pocasie ,tak sa tesili ,ze sa maju ,chytia sa za ruky a uz startuju vyvazat ,jasne ,ze ho niekedy nehce peta pustit do svojej izby a poom vresti ,ale este ju to casto nechyta ,ved pride puberta a vtedy jej asi mladsi brat polezie na nervy ale zatial ,aj na ihrisku idu spolu ,maly sa pri petke citi smely ,ked je chory doma tak sa vypytuje ,kedy pride petka ,jasne ,ze si vsetko zavidia aj na seba ziarlia ,ale tak normalne ,ja som taky rozdiel chcela ,zasa som si nevedela predstavit dve male deti naraz a tak sa ani nezamyslam ,ze by to mohlo byt inak ,ja si myslim ze je to jedno ,ze kazdy ten rozdiel ma vyhody aj nevyhody ,ale hlavne ze mame zdrave deti

16.04.2006 22:43

slniecko

Tak si ma trochu upokojila, mam trochu vycitky, ale mala je tak temperamentna, ze som si to nevedela doteraz predstavit a teraz musim na chvilu do prace, nevydrzala by som dalsie 3 roku doma. Mala ma 3.5roka a som uz cca od 1.trimestra doma. Chcela by som, aby mali sancu byt este "surodenci", nie len deti v jednej rodine. Ale mas pravdu, len nech su zdrave.

18.04.2006 10:25

budu

mmonika

ja myslim ,ze ked je to v rodine pohoda ,tak budu surodenci ,zo vsetkym co k tomupatri ,jasne ,ze konflikty riesia inak deti s dvojrocnym rozdielom a inak s patrocnym ,ale minule bol risko dva tyzdne vzdy poobede spojeny s velkacmi v skolke a tak som sa opatrne spytala ucitelky /vlastne cudzej/ ,ze ako sa sprava ,povedala ze v pohode a potom som videla ako stoji pri stoliku velkych a obdivuje co kreslia a uvedomila som si ,ze vlastne robi to iste co doma aze s velkymi detmi nema problem vychadzat ,lebo to ma natrenovane , aked ho chce peta vytocit tak si obrazok zakryje a neukaze mu ho ,to je potom kriku

18.04.2006 16:11

slniecko

No, mam sa na co tesit. :D Laughing Wink

18.04.2006 16:19

ale

mmonika

ved je to super ,mna to fascinuje ,ked idu ruka v ruke k petke do izby a uz mu tam daco ukazuje ,teraz sa chcela zbavit svojej jedinej babiky /petka nikdy nebola na babiky a ked sa zdalo ze ma obdobie ,tak sme mali zivu/ a tak presvedcila riska /je pravda ,ze v poslednom case sa s nou hral uz len on/ ,ze mu ju nastahuje aj obrovskym prislusenstvom od vanicky az po oblecenie do izby ,co aj urobila ,vysypala to hned vedla garaze a kosa s loptami ,tak som im to dnes nakazala dat aspon do bednicky ,rano ked som odchadzala do roboty klacal risko pri tej kope a kupal babiku ,nadherny pohlad ,este ju rad vyzlieka ,potom ju zahodi a zasa bagruje ,jazdi s vyklapackou ,alebo naklada auticka do pribinackoveho kufrika ,a inak petka kludne jazdi po jeho cestovom koberci s autickmi s nim a napomina ho ,ze musi jazdit po spravnej strane ,myslim ze je dobre ked maju hracky aj take aj take

18.05.2006 21:47

funguje to este?

Kimmizmenno

Ahojte. Neviem, ci este debatujete, chcem zareagovat na par veci. Najskor sa prestavim. Som Maja, mam 4-rocnu Luciu a 2-rocneho Ondreja. byvame v Petrzalke. je mi to smiesne, ale hned som ju chcela hajit, ked si Svetluska ospievala Dubravku, a to som sem sla nedobrovolne. Ale casom som prisla na jej klady. pre mna je fakt dolezita blizkost mesta a blizkost prirody (ale to druhe mas aj v Dubravke). Kym som tu nebyvala, netusila som, ake to tu je skutocne a mala som predsudky. Ked mam byvat v byte, dolezite len je, ci mam blizko ciste ihrisko, a pri mojich zivakoch aj ohradene. kedze enmame auto, je dobre, ze len prejdem cez cestu a som v lese a nemusim sa viezt na Kamzik ci do Horskeho parku ako sme to robili z Ruzinova. Vidis, aj ten Sad Janka Krala (podla mna najlepsi park v Ba), je v Petrzalke. Dvojrocny rozdiel je dobry, su si blizki, ale aj ziarlia...Dve materske po sebe, to uz je ina otazka. Mne to uz zacina prerastat cez hranice unosnosti a po prazdninach chcem nastupit do roboty. :D

18.05.2006 22:28

no

mmonika

ja myslim ,ze kazdy byvame ,kde sa nam podarilo pri cenach bytov ,my sme presli z race do ruzinova nahodou ,ked mas vsetko rozbrhnute a niekto uskoci si rad ,ze si rad ,ale kedze byvame pri areali radost ,tak je nam fajn ,a nastup do roboty ti schvalujem ,velmi to pomoze sebavedomiu ,bohuzial tato spolocnost stavia matky doma niekam bokom ,nehovoriac o tom ,ze ja som isla vzdy v roku do prace preto ,lebo nemame sponzora ,ktory by nas zivil a byt a auticko ,skolku a skolu a kruzky ledva utiahneme ,ked makame dvaja ,skola v prirode je uz pomaly luxus ,ja len ze dcera tam prave je

22.05.2006 15:18

Kimmizmenno

Monika,mas pravdu. Ved aj my sme v petrzke z financnych dovodov. V Ruzinove sme bol ivdaka stastiu, kupovali sme byt od znamych. Tu sme boli pod talko, nas byt predany, lehota an vystahovanei bezala a my sme stale hladali... Vdaka za povzbudenieohladom prace. Je to fakt, my tych vydavkov zatial vela nemame, ale da sa. Ideme z minusu do minusu. Auto nemame , menej behame, menej miname. esteze som vyrastla v rodine, kde sa kazda koruna obracala dva razy. A kde simala deti, ked si nastupila v roku do prace? My tu nemame nikoho na hlidani, a robit na opatrovatelku (a najst doveryhodnu) by som enchcela. Ale ja som klasicka, vycitala by som si, ze mi deti vyrastaju pri niekom inom. Aj teraz mam vycitky, ze som doma a dcera v skolke. Hpci je vyslovene typ do skolky a doma mi len zerie nervy, doslova. Areal radost som zvykla absolvovat len s manzelom. Pri nasich dvoch zivakoch by som nemala sancu ich ustrazit.

27.05.2006 07:31

no

mmonika

sme starsi rodicoa atak obe babky su uz na dochodku a byvaju tiez v ba,tolke stastie som mala a tak deti strazili na striedacku ,ale musim povedat ,ze pracujem smenne a to mi vychadza na mesiac 7 dlhych smien a pat kratkych ,ked som na obed doma ,som sice nevyspata a dospavam s malym cez obed ,ale bola som s nim vacsinu casu ,teraz ked je zdravy je v skolke ,taky veget oproti predoslym dvom rokom ,uz som aj zabudla ,ake je to varit ked sa nemusis ponahlat a nikto ta nevola mama kakat ,mama podaj a aj ja chem miesat a tak ,vcera som navarila kompletny obed aj povysavat som stihla aj oprat ,potom som deti pozbierala a dnes som v praci ,ale robota doma je urobena ,som rada ,ze uz je z neho taky super skolkar ,ale zvladali sme to aj ked sme boli spolu doma ,je zvyknuty ,za mama musi robit daco doma a pomaha mi /aj ked to potom trva dlhsie / ,este mesiac a bude druhak ,a uz nebude krpec

27.05.2006 16:44

Maťko+Maťa

Ahojte maminy,nedá mi btiež "brániť" Petržku,bývam tu od 6-tich rikov a neviem si predstaviť kde v Ba by som bývala radšej.Bývame až na samom konci pri nemocnici Antolská a v podstate tu mám všetko "poruke".Mimochodom mám 15 -mesačného drobca,kt.práve spí tak mám trochu času.Je zaujímavé čítať čo má čaká,tiež rozmýšľame nad druhým bábom,ale chceme ešte asi pol roka počkať.Veď uvidíme.Rada sa ešte niekedy zapojím a anonymov,kt.nevedia čo od dobroty robiť si nevšímajte.

27.05.2006 22:43

Svetluska

Ahoj Mata.Mas zlateho chlapceka a pekny datum-4 dvojky Wink :D To je maly odfoteny v tych gulickach co otvoril Luknar na Gessayovej??? :D Aspon sa mi zdalo podla fotky.Parkrat som tam bola v zime so sestrou,asi 4x,ale vraj sa to chystaju zatvorit??? Sad Skoda,v zime je celkom fajn nieco take.Inak my sme z Dubravky a je tu krasne.Skoro planujete druhe babo,ja mam 4,5r.a 10 mesacnu a mensi rozdiel by som ani nechcela Embarassed Smile ,je to dost narocne,myslim ze je fajn ked uz ten starsi aj pomoze,alebo aspon rozumie ze teraz tisko-babo ide spat,papat,musime jeho prv kupat a pod.Niekedy ma mrzi ze Misko uz nie je number 1 Smile ,ale verim ze az budu vacsi bude to uz take vyrovnane a casu rovnako pre oboch.Lebo teraz mam Terezku na sebe nalepenu aj ked sa venujem Miskovi,tak sa uz tesim az zacne behat a ze sa viac pohraju Wink Smile

27.05.2006 23:51

Maťko+Maťa

S tou fotkou máš pravdu,boli sme tam asi 2 x,ale zatvorili to koncom apríla a mali by to presťahovať niekde do Istropolisu.Maťkovi sa tam veľmi páčilo,behal ako divý,mala som pocit,že mu ani nechýbam,obzrel sa len vtedy,keď spadol al. sa s niekým zrazil. S tým druhým bábom ešte nevieme,ale chceli by sme asi dve materské za sebou.lebo ja pracujem v zub. amb. a nechcem zbytočne komplikovať život mojej šéfke,lebo tetaz má sestričku,kt. si už "zapracovala a keby som sa vrátila na nejaký pol rokal.rok bolo by to asi odo mňa dosť nefér po 9 rokoch spoločnej roboty.Ale odhliadnuc od toho asi by sme chceli rozdiel približne 3 roky,takže uvidíme,či nám tieti plány vyjdu.Mám totiž sestru a švagrinú,kt. by už tiež veľmi chceli bábo a nejak sa im nedarí.Nám sa Maťko zadaril na 1x a dúfam,že ani pri druhom nebudú problémi.Pridám aj nejaké foto.

27.05.2006 23:53

Maťko+Maťa

A ešte k tomu dátumu narodenia,termín sme mali 18.2.2005.ale trošku sme prenášali.Ale aj dátum menín máme zaujímavý 11.11,takže samé jednotky.

28.05.2006 00:11

Svetluska

Jeej,zlatucky je!Smile))Aky mudry kukuc Wink :D Skoda ze to tam rusia,bolo to tam take utulne,prijemne.Mozno sme sa tam stretli a ani nevieme Smile ,ale my sme tam boli asi 4x.Istropolis je nam uz uplne od ruky Sad Ale je tu u nas taka fajn cukraren kde sa aj sedi vonku,aj je to trosku kryte strieskou,je tam detsky kut,fajn..A za domom mame uplne nadherne a udrziavane ihrisko,je pri nom pizzerka-sedenie vonku,zelen je tu,je to tu fajn.Na jednu stranu mam Saratov,na druhu Centrum,ak to tu trosku poznas.Je tu vela ihrisk a deti a skolka vedla domu,aj ked to s nou nevyzera ruzovo,mozno o rok Misko pojde inam,ak ju zavru Sad Chcem ho nechat do 7r.,kedze je augustovy.Idete aj niekam na dovolenku?Tak sa zatial maj,uz nevidim na monitor :D ,idem si lahnut.A pridavam tiez par foto Wink (viac z tejto serie najdes na JUNOVKACH).Aj Miska.papa

28.05.2006 00:19

Maťko+Maťa

Malá sa strašne krásne usmieva,je rozkošná.Dúfam,že druhé bábo bude taký ružový anjelik,veľmi by som chcela dievčatko. Dúbravku poznám len tak z rýchlika,býva mi tam spolužiačka zo strdnej,na drobného.Ale asi pred pol rokom si tam kúpila byt aj moja naj kamoška,tak tam možno zavítame častejšie.Tiež prajem dobrú noc.

28.05.2006 20:35

Kimmizmenno

My sme vlastne vahali medzi Dubravkou a Petrzalkou, pacilo sa mi prostredie s vyhladom na staru Dubravku, Peknikova ulica, pekny park s ihriskom, cisty travnik naokolo, ticho. Len ten fujacisko mi vadil. Vsade je neico pekne, kazdy hlada ine. S tym rpzdielom deti, to je individualne. mne sa zadarilo, ze druhe dieta je lepsie, menej konfliktne,tak je to take prekvapenie po vzdorovitej starsej dcere. Bola dost samostatna na druhej strane, mala presne dva roky, ked sa narodil mladsi. Mrzelo ma, ze ju musime tisit, ked spal, ale to suviselo skor s malym bytom. Teraz sa uz hraju (2 a 4), ale aj riesim konflikty medzi nimi. Tiez som nechcela prerusovat matersku pracou a potom druhu, ale je to narocne. Zalezi od deti a od ludi naokolo. Vravim, ze by si zena nemala deti planovat s manzelom, ale sa dohodnut s kamaratkami, sestrami a podobne. lebo najhorsie je byt odkazana len na nahodne zname, s ktorymi ta spajaju len reci o detickach.

28.05.2006 21:24

Anonymous

Ahojte maminky! Neviem, či sa k Vám môžem pridať. Nemám také malé dieťa ako Vy. Mám 8-ročného syna a momentálne s manželom pracujeme na ďalšom. Začali sme iba tento mesiac, tak neviem, či z toho niečo bude. Všimla som si, že diskutujete o mestských častiach Bratislavy. Zhodou okolností aj my bývame v Petržalke. Ja tu bývam od svojich 2 rokov. Predtým som s rodičmi bývala v Dúbravke, ale to si nepamätám. Neviem, či je to zvykom, ale aj ja som v Petržalke maximálne spokojná. Všetko máme po ruke a spoje sú relatívne v pohode. Čo sa týka okolia, tiež sa nemôžem sťažovať. Myslím si, že Petržalka je zbytočne zaznávaná. Pred rokmi si zísala zlú povesť a teraz sa to s ňou akosi vezie. Uznávam, že si viem predstaviť aj krajšie bývanie, ale ako sa hovorí "zakrývaj sa s takou perinou, na akú Ti stačí".

29.05.2006 12:23

Svetluska

Ahojky.Aj ja som s nasimi vyrastlala v Petrzalke,ale mne sa tam nepacilo ani vtedy.Ale ved urcite je niekde krajsie a niekde menej,ako vsade. asi prave preto bola taka vzdorovitejsia ze uz nebola jedinacikom,nie?Neboj,urcite to prehrmi,ved ma len 4r.Nas maly bude mat v lete 5 a tiez vie chytit tiadne jedy,aj ked vacsinou je v pohode.Ale tiez sa dieta uz s povahou rodi,to urcite,lebo napr.sestrin maly to je sila kolko stale beha a je aj taky agresivnejsi.Nase decka su nastastie skor taki kludasi:))Inak keby som mala planovat s rodinou a kamaratkami tak tu moje deti nie su,xixiixi Laughing Musim sa smiat.Moja mama byva asi hodinu autom od nas a robi a svokrovci tiez asi hodinu a teda take nieco ako varovanie,alebo pomoc absolutne nepoznam Sad Exclamation A kamaratky sa najdu vzdy co maju tak stare,aspon ja tu poznam uz vela mamiciek z vonku.A par aj z internetu.Dve kamosky maju tak stare deti ako je Misko,ale tie uz isli robit,studovat...No poznam dalsie co ich deti chodia s Miskom do skolky a su zlate. dakujem za pochvalu Wink Smile Mozno sa tam niekedy pojdeme predsa pozriet,lebo ja som zvedavec.Kedy to maju otvorit v tom Istropolise,nevies?A kam idete maminy na dovolenku?My do Talianska,no mam obavu ci tam bude vobec teple more,ked je taketo pocasie! Sad Aj ked mame ist az 15 Jula,ale aj pred dvoma rokmi tam bolo prvy tyzden chladnejsie more,tak sa zmierujem s tym ze pri takomto pocasi asi bude zas Confused Neznama mamina kludne sa pridaj,len lepsie ked sa prihlasis pod nejakym nickom,lebo mne uz len slovo anonym nahana husiu kozu Laughing

29.05.2006 18:14

Kimmizmenno

Svetluska, moj "nick", vlastne nie moj, ale manzelov, je smiesny, tak sa predstavim, volam sa Maja. Moja 4-rocna dcera rozhodne nie je taka aka je LEN kvoli tomu, ze nie je sama. Hoci je pravda, ze co neznasa najviac, je nedostatok pozornosti, a to absolutnej. Ibaze priecna zacala byt este pred jeho narodenim, ma to v sebe. Musi zacat kazdu vetu "ale" alebo "alebo"...pridat nejaky navrh, pozmenujuci, aby nahodou to nevyzeralo, ze posluchla. Ona nie je ten klasicky typ, co predvedie hysak v obchode alebo aj doma sa hodi o zem, to nie. Ona je len moc inteligentna a chce si byt sama sebe panou. Vies, kamosky z minulosti, zo skoly a tak, su predsa len podobna krvna skupina, vselico nas spaja, mne nestacia vztahy z pieskoviska, hoci sa moze samozrejme stat, ze tam najdem dobru kamosku. Vacsinou vsak zostavaju na povrchu. Preto som vravela o tom planovani. Vidim take konkretne pripady, ze susedy sa rozhodli ist naraz na matersku alebo jedna sestra po druhej sa rozhodla a teraz spolu travia vela casu, nemyslela som to len kvoli varovaniu pripadnemu.

29.05.2006 20:03

Adriána

Haló, haló! Ja som tá "neznáma mamina" alias Anonymka. Ako som už uviedla, náš synátor má 8 rokov. Teda aby som to upresnila, v novembri bude mať 9. Teraz je to s ním už v pohode, ale keď bol maličký, bolo to mierne povedané veselé. On je skrátka škorpión ako z učebnice astrológie. Tvrdohlavý, posledné slovo, uráža sa... Cez to všetko musím uznať, že je veľmi múdry. A aj s tou živosťou sa to už stabilizovalo. Zrejme to bude vekom. Keď bol malý, moja svokra zvykla hovoriť, že mám vydržať, že jej syn (môj manžel a malého otec) bol taký cca do 7 rokov. Takmer sa trafila, "zmýlila" sa asi o rok. Ešte som zabudla, malý sa volá Daniel.

29.05.2006 21:18

tinčika

ahojte dievcence, pridam sa k vam, hoci nie som z ba......neva..... volam sa martina, som z tn, mame lenku a chceli by sme aj druhe, neviem ako sa nam to podari........... tiez by sme nechceli velky vekovy rozdiel ............ nasa lenus prave zacina chodit, su tomu dva dni co sa tak viac rozbehne ked ju chytim za rucenky................. a prednedavnom si prvy krat trafila lyzicku omocenu v polievocke do pusinky Laughing jo a dnes mame 2 vyrocie sobasa Laughing Laughing Laughing

29.05.2006 21:18

Eka

Ahojte, mozem sa pridat ? Vsimla som si, ze tu debatujete o bratislavskych lokalitach aj o vekovom rozdiely medzi detmi ... Co sa lokality tyka, tak ja som sice teraz trosku odveci, momentalne zijem v ZA, ale v BA som stravila vyse 20 rokov ... a obehla rozne miesta ... Ako decko sme byvali na Ostredkoch, tam to bolo super ... vela zelene, ihriska a miesta na oddych a pomerne malo aut ( vtedy ich vlastne este nikde nebolo az tak vela Smile ) Odtial sme sa prestahovali do Petrzalky ... vtedy som nad tym tak nerozmyslala, bola som v rannej puberte Smile ... ale asi to nebolo uplne najvyhodnejsie miesto pre rodinku s malymi detmi ... teraz tam vlastne byva bracho s detmi a veru moc sa to nezmenilo ... aspon co s tyka kazdodennych vychadzok ... nemaju tam poblizku tusim ziadne detske ihrisko ... co tak pocuvam, tak chodievaju bezne k ramenu ... aj ked teraz ma napadlo, ze nejaku smyklaku spominali Smile no ale ako tu uz bolo spominane, clovek si nie vzdy vybera iba podla prostredia ... Na druhej strane mne sa tam nebyvalo at tak zle ... ono ani do mesta busom to nebolo daleko Smile No a naposledy som byvala v Ruzinove ... teda tam vlastne byvame aj teraz ked prideme do BA ... je to vlastne cast Liscie Nivy ... tusim Smile nedaleko Hotela Nivy. Tiez to nemame daleko do arealu Radost na Strkovci a nejake to ihrisko, dokonca dve mame aj pobliz domu, takze s detmi je kde ist ... Ale tam mi napriklad zase "vadi" Smile, ze vsade dokola su cesty a teraz uz aj pomerne frekventovane ... takze treba davat viac nez velky pozor ... napriklad maleho na bicykli by som tam velmi nemohla vypustit, iba za domom na takych tych podzemnych garazach ...

29.05.2006 21:32

Eka

Inak volam sa Zuzana, mam dve ratolesti .. Lukas bude mat v auguste 5 rokov a Nikolka mala v marci 2 roky ... Obaja su narodeny 4-teho, takze mame rozdiel medzi detmi presne 2 roky a 7 mesiacov Smile Mensi sme si dovolit ani velmi nemohli, byvali sme dlho v jednoizbaku ... a to by bolo asi o drzku Smile, otehotnela som vlastne ked sme uz mali isty vacsi byt ... takze do noveho sme uz prisli skoro styria Smile Inak dilemu kedy druhe sme riesili aj z dovodu nastupu do prace ... ja som totiz predtym robila v BA, som tam dokonca aj teraz este zamestnana Smile, takze sme rozmyslali co bude lepsie, jedna materska po druhej a potom si najst pracu tu v ZA alebo nastupit do prace a potom po case ist znova na matersku, co nam nakoniec neprislo ako rozumne riesenie ... ktovie kolko by trvalo kym by som nasla robotu a pokial by sme nechceli privelky vekovy rozdiel medzi detmi, tak by som asi dlho nepopracovala Smile

29.05.2006 22:45

Maťko+Maťa

Vitajte kočky,TINCINKA blahoželám k výročiu a samozrejme aj k prvým krôčikom. SVETLUŠKA ohľadom toho Istropolisu,nemám ani tušenie kedy to tam otvoria,ale asi to bude chvíľu trvať.Keby som sa niečo dozvedela určite dám vedieť.

30.05.2006 10:27

Svetluska

Jeeej,kocky,tak vidim ze ste sa tu rozpisali a pozbierali,vitaj Eka,Tincika,tak ste prisli sem Wink Confused: :D Super.Tincika ty mas podobne staru malu ako ja,nechodis na Julovky-augustovky,teda babetka podla kalendara nikam?Mate pravdu s tym byvanim,az ked Eka pisala tak ma napadlo ze aj my sme sa z Karlovky stahovali z podnajmu do Dubravky(na hypoteku)az ked sa muz zamestnal v Rakusku aby nam tu hypoteku dali a az ked sme vybavili byt tak som otehotnela,este rok sa prerabal Rolling Eyes A stahovala som sa v piatom mesiaci tusim.Tiez sme tam predtym nemali ale ABSOLUTNE vhodne prostredie pre deti,ziadne ihrisko,obchod,skolka,nic,ani len slnko,zato hluk.Preto som teraz taka spokojna ze byvame tu.

30.05.2006 11:02

Svetluska

Kimmizmenno: Svetluska, moj "nick", vlastne nie moj, ale manzelov, je smiesny, tak sa predstavim, volam sa Maja. Moja 4-rocna dcera rozhodne nie je taka aka je LEN kvoli tomu, ze nie je sama. Hoci je pravda, ze co neznasa najviac, je nedostatok pozornosti, a to absolutnej. Ibaze priecna zacala byt este pred jeho narodenim, ma to v sebe. Musi zacat kazdu vetu "ale" alebo "alebo"...pridat nejaky navrh, pozmenujuci, aby nahodou to nevyzeralo, ze posluchla. Ona nie je ten klasicky typ, co predvedie hysak v obchode alebo aj doma sa hodi o zem, to nie. Ona je len moc inteligentna a chce si byt sama sebe panou. Vies, kamosky z minulosti, zo skoly a tak, su predsa len podobna krvna skupina, vselico nas spaja, mne nestacia vztahy z pieskoviska, hoci sa moze samozrejme stat, ze tam najdem dobru kamosku. Vacsinou vsak zostavaju na povrchu. Preto som vravela o tom planovani. Vidim take konkretne pripady, ze susedy sa rozhodli ist naraz na matersku alebo jedna sestra po druhej sa rozhodla a teraz spolu travia vela casu, nemyslela som to len kvoli varovaniu pripadnemu.
Majka nick si mozes zmenit,alebo dat aj iny,ak chces Wink Hore su nastavenia.No to mas teda vesele s malou,chichi.Neviem co poradit,kazde dieta je ine,asi sa s nou len rozpravat o tom.Ja malemu aj poviem ze ked bude taky a taky tak ho za to nebudu mat radi,ze to sa ostatnym nepaci a tak.Nas maly je kludas,raz za dlhsi cas predvedie ten hysak Smile ,ale nemozem sa stazovat,posluchne.No odkedy mame malu tak som nan vraj prisna Sad ,vravi muz.Ale ja si myslim ze to nie je tym ze mame malu,ale ze proste chcem aby bol samostatny,poslusny a nestratil sa v zivote.Ale vzdy ideme kam by chcel,ak su peniaze aj mu nieco kupime,len ked mam vacsinou malu na sebe nalepenu tak malokedy mam cas len na neho,len s nim sa hrat.A to ma mrzi.Lenze ked pride zo skolky musim sa venovat aj malej a ked ju vecer vezme muz som rada ze mam chvilku klud.Tak hadam az budu vacsi bude to lepsie.Moja sestra ma 2rocneho ale malo sa stretavame,on je strasne divoky jej maly.Ja som sa naucila:najlepsie spoliehat sa len na seba Smile Idea A ked mame raz za mesiac-dva peniaze tak si zavolame jednu babulu co nam povaruje.S nou su deti radsej ako so starymi rodicmi Idea Sad

30.05.2006 11:06

Svetluska

Adriána: Haló, haló! Ja som tá "neznáma mamina" alias Anonymka. Ako som už uviedla, náš synátor má 8 rokov. Teda aby som to upresnila, v novembri bude mať 9. Teraz je to s ním už v pohode, ale keď bol maličký, bolo to mierne povedané veselé. On je skrátka škorpión ako z učebnice astrológie. Tvrdohlavý, posledné slovo, uráža sa... Cez to všetko musím uznať, že je veľmi múdry. A aj s tou živosťou sa to už stabilizovalo. Zrejme to bude vekom. Keď bol malý, moja svokra zvykla hovoriť, že mám vydržať, že jej syn (môj manžel a malého otec) bol taký cca do 7 rokov. Takmer sa trafila, "zmýlila" sa asi o rok. Ešte som zabudla, malý sa volá Daniel.
Vitaj Adriana.Nie si ty nahodou Majkina svagrina co ma malu Sasku a pisavala na augustovky???No ja mam skorpiona tiez,ale muza a poviem ti ze to je to povahovo najtazsie znamenie Rolling Eyes :D Tvrdohlavý, posledné slovo, uráža sa... (kopirujem Laughing )Takze podla mna z toho nevyrastie,je to povahou-skorpion Rolling Eyes Smile Smile Smile