1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

Komu sa narodilo babo v oktobri a novembri 2004?

23.11.2006 14:16

slava

Adka, verim ze hokej je narocny, ako kazdy sport ak ho chces robit vrcholovo. Prave preto by som chcela, aby ho Misko hral len pre radost, rekreacne a aby mal aj pohyb ineho druhu, nech nie su jednostranne namahane len niektore partie. No a tie hroziace zranenia, to ani nespominam. Takze ak ho to bude bavit, bude hrat, ked nie, tak nie. Ale on si nejaku aktivitu urcite najde, tiez ho bavi takmer kazdy sport, pusta sa aj do tenisu, stolneho tenisu, futbalu (aj ked tak honosne by som to este nenazyvala :D ) a ked nie je nic ine, tak aspon beha, ale na mieste neobsedi ani za svet, jedine vtedy ked papa.

 

23.11.2006 14:23

adka.88

To je super keď ho to baví,ja osobne nemám rada teda lepšie povedané že sa mi to nepáči ked sa deti nevenujú dákych záľubách,športu atď a sedia len doma pred TV pred PC atď.To nikdy nechcem ani pri svojom dieťati.Ja som ako malá chodila do tanečného ľudového súboru 9 rokov a vystupovali sme na slávnostiach v Detve,boli sme na festivale v Poľsku a kadetede a mám veľa zážitkou.

 

23.11.2006 14:43

slava

Tiez som radsej ked su deti v pohybe, lebo zvyknut na telku a PC sa da velmi rychlo. Jasne ze niekedy aj pozeraju rozpravky a Misko sa raz za den moze zahrat na pocitaci motorky, ale snazim sa to co najviac obmedzovat a nasmerovat ich radsej na nejaku hru alebo citanie alebo ich vytiahnem von. Adka, a tvoj muz robi v Hrinovej alebo v Detve? Stale sa ta chcem opytat (a stale zabudnem) co hovoris na tu klavesnicu Comfy? Tusim si spominala, ze ste ju malej kupili. Tiez som nad nou rozmyslala, ale zdalo sa mi to dost drahe na to, aby to moja mala demolatorka znicila.

 

23.11.2006 15:07

adka.88

Manžel pracuje v Hriňovej. A k tej klavesnici Comfy.Je to dobrá vec,učíme sa tam farby,tvary,pomenúvať hudobné nástroje,čo robí slnko,mesiac,obláčik.Potom taký dvaja trpaslíci fúkajú balony a jeden ma žlty a druhy červený potom sa baloniky spoja a vznikne oranžová a takto to robia s farbami.Ak mate doma tlačiaren môžeš im vytlačit stade omaľovanky.A máme už aj 10 dalších CDčie k tomu to je na pokračovanie.Každé je iné napriklad vianoce,narodeniny,farby,zvierata, atd.Dobrá vec len jedna veľká chyba je to v angličtine.Dajú sa tam prepnúť rôzne jazyky ale slovenčina nie.Tak sa vlastne učíme aj po anglicky. Napriklad stisnes na klavesnici slniečko ono to povie sun,sun is sunshine, alebo stisneš obláčik a povie oblák (teda po anglicky) potom oblak robí dážd, alebo mesiac mesiac v noci svieti. Alebo stisneš červené tlačitko na klavesnici a objaví sa červená kocka a povie že je to kocka a kocka je červená. Celkom zaujímavé. Ja som sa rozhodla že ju to skôr naučím po slovensky a pomaly budem pridávať anglinu.Dufam,že nám to pôjde a pri hre sa naučí jazyk a veľa veľa vecí. Ale aj tak mohli to dať oveľa lacnejšie.

 

23.11.2006 15:19

slava

Urcite je to super, vela sa tak nauci. My zase strasne vela citame a pri tom sa ucime aj tie veci ako si spominala (tvary, farby, co ktora vec robi, aky zvuk vydava a pod.). Nieco mame aj na DVD, nejake didakticke hry ale zatial ich velmi nevyuzivame. Najviac sa aj tak nauci od Miska. Niekedy len pocujem z izby: "Ivanka a povedz lampion ... a teraz povedz lietadlo" atd :D No su zlati. A vzapati sa samozrejme pobiju o nejaku hracku Crying or Very sad Ale to uz asi k tomu patri. S anglictinou by som chcela zacat u Miska, len neviem najst nejaku vhodnu formu. Zatial ma nejake obrazkove knizky typu Moja prva anglictina - napr. ovocie - obrazky, pri kazdom je napisany nazov po slovensky aj po anglicky (aj s vyslovnostou) - asi by som sa tomu mala zacat viac venovat.

 

23.11.2006 16:36

adka.88

Slávka,prepáč ale akosi mi vypadlo koľko má vlastne Miško rokov? S tou angličtinou my si teda už mala začať a nebud lenivá Laughing je to pre dobro svojho dieťaťa tak šup šup do učenia. Naša Nicole už vie po anglicky pes,mačka,ahoj,ako sa máš, Ale vieš čo keď sme boli v tom Anglicku tak tam sme stretli v obchode jedno dievčatko asi 3 ročné malej niečo vravelo ani ja som poriadne nevedela čo a nakoniec jej povedala bye-bye a mala sa mi od vtedy zdravila tak až kým sme neprišli domov.A ešte stále tam na mňa kričala get up, to ju naučila švagrina.My sa tu s nimi budeme mordovať a trápiť a tam by to išlo same od seba.Bola som s nej naozaj prekvapená.No ale rozprávaj sa doma po anglicky,keď sama poriadne nevieš - teda aspon ja. Laughing A ešte sa chcem spýtať boli ste už s Miškom lyžovať Confused: ,my rozmýšlame malej na vianoce lyže od jednych známych a neviem si ju na nich vôbec predstaviť.

 

23.11.2006 17:17

slava

Adka, Misko mal koncom oktobra 5 rokov, ja viem, ze by som s tou anglictinou uz mozno mala nieco robit, ale ja som hlavne chcela, aby sa najskor naucil poriadne a cisto rozpravat po slovensky. A pri malej to este neskusam vobec. Tvoja Nicole je velmi sikovna ked uz vie tolko anglickych slovicok, Ivanke sa este iba rozvazuje jazyk v slovencine, tak ju nechcem mylit. Inak deti maju fantasticku pamat (keby sme taku mali aj my dospeli), takze je asi aj skoda nevyuzit to. My s muzom nelyzujeme, takze nelyzuje ani Misko, ani si ho neviem predstavit - aj ked ktovie, mozno by ho to bavilo. V zime sa dost chodi lopatovat, teraz skusime aj korculovanie, uvidim ako mu po pojde.

 

23.11.2006 17:30

adka.88

Tak s tou pamäťou je to ozaj suprové.Naša Nicole ju máš až pridobrú.Niekedy sa normálne čudujem skade bere tie slová a hlavne že ich aj správne použije.A s tou anglinou to nám trvalo asi 3 dni tak ja sa chcem isť na to.Len sa jej musím veľa veľa venovať a stále jej to opakovať. Ale je ozaj šikovná.Slovenčinu má peknú zrozumitelnú ,kamoškina malá ktorá je o týždeň mladšia nevie zatial iba mama,papať,oto,pa pa,avoj.Ale každé dieťa vyniká v niečom inom ona zase nemá s nou problém čo sa týka jedenia.U nás je zase to bieda. Ani mi dako nelyžujeme ale keďže bývame pod horou a je tu veľa kopcov chcela by som to využiť aj na lyžovanie,uvidím ako nám to pôjde. Asi bude kopec srandy. A to korčuľovanie to si neviem ani predstaviť aj u vás to bude určite veselé.Ty korčuľuješ?

 

23.11.2006 18:22

slava

praveze ja nekorculujem (ja som celkovo dost drevo Embarassed ) a moj drahy tiez stal na korculiach naposledy ako pubertak, tak to bude vesele. Nicole je naozaj sikovna, Ivanka sice rozprava dost vela (niekedy az prilis :D ) ale netrufam si povedat, ze by to bolo pre kazdeho uplne zrozumitelne (niekedy jej ani vlastna mater nerozumie :D ) - ale aspon sa snazi. Pravdou je, ze kazde dieta ma svoje tempo a niektore cinnosti zvlada skor alebo neskor ako ostatne deti v jeho veku. Misko ma napriklad vybornu pamat (aj vizualnu), ale zase takmer vobec nekresli - nebavi ho to, mozno ma slabsiu jemnu motoriku. Ale ked mam pravdu povedat, nejako to neriesim. Tazko cakat od mojich deti, ze budu genialne, ked nemaju byt po kom :D Hlavne nech su stastne a spokojne, no nie? Ja by som na tvojom mieste to lyzovanie vyskusala, ked mas taku moznost. My tu nemame ani poriadny kopec, preto sme aj predali sanky, lebo nam iba stali v pivnici. Ach jaj, tusim by som sa mala rozhybat, lebo som lemra leniva Embarassed

 

24.11.2006 08:38

adka.88

Dobré ránko Slávka, vidíš moja dieťa je šikovné jazykom ale čo sa týka plienok škoda reči Sad ale už si s toho ťažkú hlavu nerobím veď raz príde aj ten čas keď sa to pekne naučí. Tak s tým korčuľovaním to budete mať zaujímavé Wink Chcela by som vás vidieť,určite berte kameru,bude sa na čo pozerať.A neboj ja som tiež povediať také športové drevo Crying or Very sad A čo sa týky tej lyžovačky tak to vyskúšame,tu býva snehu a snehu.A blízko je aj Poľana -vysokohorské stredisko na lyžovanie.Vidíš tak prídte na poriadnu sankovačku a lyžovačku a guľovačku k nám. Razz Čo ideš dneska robkať? Ja mám toho akosi veľa,trochu som si privstala aby som to postíhala už sa mi aj obed varí.

 

24.11.2006 08:49

slava

Ahoj Adka, iba nakukam, lebo tiez toho musim dnes postihat - si dobra ked uz sa ti obed vari, ja som ledva pripravila ranajky a tiez sa idem pustit do varenia. Poobede som tu ako na koni (dufam).

 

24.11.2006 08:53

adka.88

hmmmmmm,no ja som tu poobede asi nie.Teda okolo 14,00hod určite nakuknem ale o 15,30 hod odchádzam maminej sestre pomáhať skladať a upratovať kuchynu v novom dome chcú to stihnúť do vianoc.Tak moja mamina dnes robí au-pairku s malou Nicole. Tak sa snaž sem nakuknúť aj ty okolo 13-14,00hod.

 

24.11.2006 12:25

slava

Adka, tak ty ides dnes makat? Len trenuj, o chvilu zariadovanie caka aj teba - kedy sa chystate stahovat? Ivanka este nespi, ale prisiel drahy domov na obed, tak som na chvilu odbehla na net. Som rada, ze som ta este stihla. Pomaly uz rozmyslam nad tym, co kupit drobcom na Mikulasa. Co budes kupovat ty? Dnes asi pojdeme na velky nakup, lebo sme uz davno neboli a dost nam toho doma chyba. A este potrebujem kupit nejake vianocne obrusy, sviecky do adventneho kalendara, nieco pre babky detom na Vianoce a tak, je toho dost vela a chcem to vybavit co najskor, lebo tesne pred Vianocami uz nerada chodim po obchodoch ked je vsade vela ludi.

 

24.11.2006 23:30

adka.88

Tak Slávka teraz som prišla domov.Unavená ako ...... Zajtra ráno skoro vstávame ideme do Nitry (ocino si ide kúpiť auto teda ak sa mu bude páčiť) potom sa vrátime domov a idem s manželíkom na zápas bože normálne sa teším lebo ako som ostala tehotná a narodila sa malá nebola som ani na jednom.Idú hrať do Brezna tak som si povedala že to nieje ďaleko tak pôjdem a už potrebujem trochu vypnúť. Laughing Vianoce jéééééj,už nak sú tu.Ja si adventný veniec a všetky vianočné ozdoby robievam sama strašne ma to baví, tak sa už strááááášne teším Razz A dáke darčeky potrebujem ešte aj ja.Mamine máme klobúk a parfum,otcovi sveter,my s manželíkom čo sme potrebovali na oblečenie sme si kúpili v UK a teraz byt tak nám úplne stačí Laughing malej ešte tie lyže od známych a dáku maličkosť,kočárik s bábikou už máme,no neviem čo svokrovcom Rolling Eyes nič ma nenapadá. A začína sa mi zívať a driemať, tak asi utekám do postielky k manželovi.pa pa

 

25.11.2006 14:01

slava

Adka, tu vcerajsiu makacku ti teda nezavidim, musela si byt unavena ako kon. A co auto, kupili ste (teda tatino)? My sme kupovali nove auto koncom juna, museli sme, lebo nasa stara rachotina sa uz viac kazila ako jazdila, tak sme nechceli ostat niekde stat a chystali sme sa aj do zahranicia. No skratka, vsetky nase uspory padli, takze teraz zaciname odznova. Kym sme este nemali deti, chodievali sme sem-tam s drahym na zapasy - na futbal aj hokej, ale odkedy su deti, tak bol raz so svagrom na hokeji a inak nic. Ani do kina nechodievame ani nikam. Raz za cas ideme so svagrovcami na veceru, ale to berieme aj deti, inak len s detmi na prechadzky - ale tie su super, strasne vela sa pri nich rozpravame, viac ako doma. Si sikovna, ak si vies sama porobit vyzdobu, ja na to nemam ani material ani zrucnost, takze mam vsetko kupene. Vcera sme boli na nakupoch ale nekupili sme skoro nic. Ivanka nam zaspala v aute cestou tam, takze sme ju na striedacku nosili. Drahy si kupil zimne topanky (aspon to) a inak uz len nejake potraviny a sviecky. Ale aspon sme obzreli nejake darceky pre deti, manzel to uz iba pojde kupit ked bude sam. Ozaj, pisala si, ze odmerias a odvazis malu - vies uz miery? A aku velkost oblecenia nosi? Ivanka vacsinou 86-ky, aj nejake 92-ky sa najdu, zalezi od strihu a vyrobcu.

 

27.11.2006 16:13

adka.88

Ahoj Slávka, konečne doma.Boli sme v sobotu na tom zápase naši chlapi prehrali Crying or Very sad v nedeľu sme boli oslaviť svokru a ostali sme tam aj spať a dnes teda teraz sme prišli s malou domov.Jej tak dobre sa cítim že som doma. Tak to ste ozaj málo nakúpili,no ale aspon máte obzreté čo dokúpiť. Ano v robení ozdôb sa normálne vyžívam a už sa na to strašne teším zajtra musím urobiť adventný venček keďže cez výkend som nestihla. Nicole tiež nosí 86 sem tam aj 92 ale napríklad jednu súpravu má 80 a je jej ešte aj volná ,veľa záleží aj od strihu. Važi 11 kg a meria 87 cm. Ocino kúpil auto a je celý happy.Kupil Renault Clio od takej mladej baby a ma nabehané len 13000 km tak sa dá povedať nové zabehnuté autíčko.A vy ste aké kúpili? A čo ste robili cez výkend?

 

28.11.2006 08:53

slava

Ahoj Adka, som rada, ze si sa ozvala, cely vikend sem nakukam a nic - aj som si myslela, ze ste niekde mimo domu. My sme zase naopak po dlhej dobe boli doma (stale bud niekam ideme alebo mame vikendovu navstevu u nas). v sobotu sme trochu davali do poriadku byt, boli sme na prechadzke, ja som trochu surfovala a tak. v nedelu poobede sme boli na druhej casti nakupov, takze na zozname uz ostalo len par veci. Som rada, ze sa tvojmu tatinovi podarilo kupit to auto, dufam, ze bude dobre sluzit. My sme kupili Skodu Octaviu, je to uplne ine vozenie ako dovtedy, hlavne ta klimatizacia v lete bola na nezaplatenie. Dnes mam zase doma obidvoch zbojnikov, lebo tatino isiel z domu pred siestou (o osmej ma poradu v BA), teraz ranajkuju, tak vyuzivam cas. Vcera ma bol sused zaockovat proti chripke, tak ma trochu pobolieva lava ruka. Ja som sa povodne ani nechcela dat zaockovat, ale manzel kupil vakcinu aj pre mna, tak co uz s nou :D Za koho vlastne hra tvoj muz? To nevadi, ze prehrali, ved nemozu stale vyhravat :D podstatne je, ze si sa bola trochu "vyvetrat".

 

28.11.2006 09:29

adka.88

Ahojky, tak ja už varím obed a moje dieťa ešte ani neraňajkovalo,ešte spinká. Tak to ti verím že v Octavii sa lepšie vozí,aj môj manžel sníva o Octavke.My mame taký malý vysavač ako to on nazýva Citroen C3 no ja som s ním spokojná lebo sa s ním všade spracem,nacúvam a otočím. Manžel hráva za Lučenec.No a túto sobotu hrajú doma tak sa ideme na neho zase pozrieť aj s Nicolkou. Tak dneska ti bude zase doma veselo a budeš robiť aj policajtku alebo rozhodcu?

 

28.11.2006 12:16

slava

nahodou C3-ka je super auticko, aj ja by som take chcela - drahemu som uz povedala, ze raz ked budeme mat na to, aby sme uzivili dve auta, tak chcem C3-ku. Ale to su len take sny, lebo teraz sme radi, ze uzivime to jedno Crying or Very sad Deti su dnes zatial v pohode, ani sa velmi nebiju :D , zvladame to bez nejakych hnevov. Uvidim co bude dalej. Adka, ty jazdis? Ja som si urobila vodicak pocas prvej MD v r. 2002, odvtedy som jazdila parkrat ku svokrovcom, raz do ZA a raz do BA a inak iba po meste (k lekarom, do roboty a tak). Ale odkedy som na druhej MD, tak som jazdila iba parkrat, viac nie ako ano a nejako ma pomaly chyta blok zo soferovania - neviem sa odhodlat sadnut za volant. Kym sme mali Feliciu, tak sa to este dalo, ale pri tomto novom sa aj bojim aby som ho neposkodila, predsa len, ta aka-taka nadobudnuta zrucnost sa vytratila a aj parkovat som bola zvyknuta s feldou. Ale v kazdom pripade to nechcem vzdat, naco som si potom ten vodicak robila, ze? Budem sa musiet donutit.

 

28.11.2006 13:43

adka.88

Aj ja vravím,že C3 je presne autíčko pre ženy. :D Ja jazdím. Teraz keď je už malá veľká,no to som teda dobre napísala Laughing ,myslím keď je staršia tak jazdím dosť často.Ale tiež ma začína hnevať to že keď ideme do väčšieho mesta ako Zvolen ,Lučenec jazdí manžel.Ale už budem trvať na tom aby som jazdila ja a nabrala odvahu aj v meste,semafori a tak.Lebo naprik.aj zajtra idem s maminou do Zv k doktorovi no ideme autobusom lebo nemám odvahu ísť sama bez manžela autom do mesta.A popritom by nám to bolo oveľa pohodlnejšie, tak som si povedala dosť nabudúce idem ja. Akurát mi volala mamina sestra tak dnes zase ideme k nej ide sa už montovať kuchyna na stenu atd.Tak sa teším Confused Ozaj Slávka, ty ideš dať Ivanku od februára do škôlky?Už to máš vybavené.Napadlo ma to lebo včera sme išli okolo škôlky a detičky sa hrali vonku a malá Nicole zahlási.Mami,jééééj detičky.Tak som rozmýšlala že ju tam skúsim na 2 hodinky zaniesť,čo bude robiť.

 

28.11.2006 14:04

slava

Adka, ja by som mala nastupit do prace od 1. marca, takze vtedy by aj Ivanka mala ist do jasli alebo do skolky. Najradsej by som ju dala do tej skolky ako chodi Misko, ale tam maju momentalne v triede najmensich plny stav - riaditelka ale vravela, ze v priebehu roka zvyknu nejake deticky odist, napr. kvoli stahovaniu a teda aby som sa informovala v januari. Ale podla vsetkeho mi asi ostanu jasle (a budem rada, ak tam vobec budu mat volne miesto), coho sa trochu hrozim, lebo Ivanka tam uz chodila na zaucanie v septembri (povodne som mala nastupit do roboty uz od oktobra) a znasala to velmi zle - ani po troch tyzdnoch si nezvykla, stale plakala, aj doma, bola velmi uzkostliva a stale sa chcela nosit, budila sa aj zo spanku, no skratka, mali sme z toho dost stresy. Teraz sem-tam aj povie, ze do skolky pojde, tak neviem. Chodievame tam pre Miska a vzdy chce nakukat do jeho triedy - ale to mozno iba preto, lebo som pri nej, ktovie co by robila bezomna. Ale aj tak by to bolo pre nas pohodlnejsie keby obidvaja chodili do tej istej skolky a nemuseli sme rano Miska davat do skolky tu na sidlisku a s Ivankou ist do jasli do mesta. No ved uvidime. A ty to s Nicolkou vyskusaj, ked mas taku moznost, aspon budes vidiet ako bude reagovat.

 

28.11.2006 14:22

adka.88

Tak to ti verím, že by to bolo jednoduchšie keby boli obidvaja v jednej školke.Ja si pamätám že aj my s bratom sme chodili do jednej a on bol vždy uplakaný a nechcel chodiť do školky tak keď mali problémy vždy prišla učiteľka po mna (jasné,že som bola v druhej triede) a išla som sa s ním na 20 minut pohrať vysvetliť že za chvíľu prídu rodičia po nás a bolo dobre. Jasné, že to s Nicole vyskýšam už som dohodnutá s jednou kamoškou tak uvidíme potom napíšem ako sme to zvládali. Nemáš strach že si nezvikne,ked to takto skončilo?

 

28.11.2006 14:29

adka.88

Slávka poslala som ti súkromnú správu.

 

28.11.2006 14:49

slava

adka, odpisala som ti na ss, este napisem podrobnejsie ked si pozriem potrebne veci. K tej Ivanke - ja len dufam, ze to bolo tym, ze sme vystihli nespravne obdobie, predsa len, teraz uz bude starsia a hadam aj viac pripravenejsia, ved uvidime. Ozaj, nenapisala si mi, kedy sa planujete stahovat a ci na Vianoce uz budete vo svojom alebo chcete najskor prerabat a zariadovat. My mame zasadu, ze na Stedry den sme vzdy doma a na druhy den ideme ku svokrovcom - tak sme spokojni my aj oni :D Pomaly uz musim zacat s predvianocnou vyzdobou, aby ta atmosfera bola co najdlhsia. Tesim sa velmi.

 

28.11.2006 14:58

adka.88

Aj ja sa veľmi teším.Zajtra idem do toho Zvolena tak si chcem ešte pokúpiť chývajúce doplnky a v piatok si urobím adventný veniec.Na ďalšiu sobotu poupratujem a dorobím ostatné výzdoby a naš domov už bude dýchať vianočnou atmosférou.Aj my si to robievame skôr lebo tie vianoce tak rýchlo ujdu tak takto to prežívame tak dlhšie.Júúúú už sa na to teším. :D A kedy robievate vianočný stromček?My den pred štedrým dnom,ale tento rok ho asi stravím o deň skôr. A čo dobré ideš piecť.Moja mamina pekáva skoro kazdý týždeň tak u nás toho zase bude veľa.My budeme mať štedrý deň doma s našimi potom rozbalíme darčeky a buď pôjdeme k svokrovcom rozbaliť darčeky alebo pôjdeme k ním na druhý deň.Ešte uvidíme.Zvykli sme na k ním chodiť na druhý deň ale teraz už Nicole bude vedieť že aj tam ju čakajú darčeky tak asi bude chceť ísť hned a o polnoci zvykneme chodiť na polnočnú svätú omšu.

 

28.11.2006 15:38

slava

Adka, napisala som ti ss, ale velmi ta v nej asi nepotesim. Inak s tymi Vianocami mas pravdu, clovek sa tesi pol roka, vsetko zhana, chysta, vari, vypeka, ozdobuje a este si ani nestihne vychutnavat tu atmosferu a za dva dni je po Vianociach. My ozdobujeme stromcek rano na Stedry den, mame umely (ale pekny) - mavali sme vzdy zivy, ale vozili sme ho od svokrovcov a nejako nas to prestalo bavit, tak sme kupili umely. ale vzdy mame aj nejake zive vetvicky vo vaze, aby byt aspon trochu vonal ihlicim. S pecenim to velmi neprehanam, lebo potom by to aj tak nemal kto jest, robievam jeden druh slaneho peciva a dva druhy sladkych zakuskov, zvyskom ma zasobuje svokra (vymiename), takze nakoniec je toho aj tak dost. Pekavame medovniky, ale tie ozdobujeme a davame na stromcek. Inak, u nas je to s pecenim trochu problem, lebo Misko je alergicky na orechy (vlasske a arasidy), bielok a med a dost tazko sa hlada kolac, ktory by nieco z toho neobsahoval a my ostatni ho nechceme zbytocne drazdit. Ja mam aj tak najradsej oriesky vsetkych druhov (najma mandle, lieskovce a pistacie) - takze vzdy nakupim tie a tie aj potom zobkame. A este ovocie. Tatino sa sladkych zakuskov naje u svokrovcov a potom je aj rad, ze ich uz nevidi.

 

28.11.2006 15:56

adka.88

Aj my už po dva roky máme umelý stromček,ale je pekný.No a živé vetvičky vo váze a vianočných doplnkoch ktoré robievam nesmú chýbať. Aj môj manžel bol zvyknutý robievať stromček ráno na štedrý deň,ale ja som sa s ním vadila že na štedrý deň nebudeme šušťať s krabicami od bombúť a ani vysavač sa nebude zapínať.Ráno sa pustia vianočné piesne a ja pri nich varím a manžel pozerá TV hrá sa s malou,pripraví do peci ale vtedy si zvykneme zapnúť elektrické kúrenie aby sme mali ozajstný odych a tešili sa s vianočnej atmosféry.Júúúúj Slávka tak sa teším :D a keď uvidím tie rozžiarené očka keď uvidia pod stromčekom vysnívaný kočárik s bábikou,bože tisnú sa mi slzy do očí. Akej farby si robievate stromček?My červeno strieborný aby ladil s obyvačkou lebo tú máme ladenú krémovo červenú.No v sobotu som bola v Tescu a videla som tam také ozdoby slamené aj retiazky a bolo to také krásne.

 

28.11.2006 15:59

adka.88

Posielala som ti SS a neviem či prišla.

 

28.11.2006 16:08

slava

Prisli mi od teba celkovo dve ss, tak neviem ci si posielala aj potom. U nas Stedry den zacina tym, ze manzel ide pre stromcek a ozdoby do pivnice a potom ozdobuju s detmi (nejaky velky neporiadok sa pri tom nenarobi) a ja dam varit kapustnicu, vyberiem rybky aby sa rozmrazovali a idem im pomahat so stromcekom (alebo pacifikovanim deti ak treba :D ). Aj my sme chodili na polnocnu kym neboli deti, teraz ich nemame s kym nechat, tak chodime vsetci spolu na omsu o stvrtej (akoze polnocna pre tych, ktori na nu prist nemozu). Po navrate z kostola este dochystam co treba na stol a ide sa vecerat. Pocas vecere da tatino darceky pod stromcek (veceriame v kuchyni a stromcek je v obyvacke) a potom pride ten hlavny okamih - rozbalovanie darcekov. Fakt som zvedava ako budu deti reagovat, dufam, ze ich darceky potesia. Teraz uz pomalicky koncim, lebo Ivanka sa budi.

 

28.11.2006 16:12

adka.88

Aj ja idem končiť a ja asi idem pomaly budeť Nicole lebo už som aj otvorila dvere na spálni aj búcham aj rozprávam a nič.No a potom ideme k tej maminej sestre. Tak tá SS ti neprišla pošlem ti ju už len zajtra.Tak zatial pa.

 

29.11.2006 08:42

slava

adka, este si sa pytala na farbu stromceka (teda jeho ozdobenia) - povodne som mala predstavu, ze bude modrostrieborny - v Rakusku sme kupili krasne ozdoby - ta modra farba je taka jasnoatramentova a strieborna je nieco medzi bielou a matnoustriebornou - naozaj velmi pekne. Prvy rok tak aj bolo, ale potom sa tam primiesala aj cervena (ziarovky - ine neboli) a detom manzel kupil krasny cerveny mini vlacik s vagonikmi, tak uz je tam aj ten. No a od minuleho roka davame aj tie medovnicky, takze teraz je stromcek uz taky mix, ale este stale to vyzera dobre. Pokial ide o darceky, snazime sa to trochu obmedzovat a davat im jeden vacsi darcek, jeden mensi a knihy. Nase deti totiz maju vsetky sviatky (narodeniny, meniny a k tomu aj Vianoce) v poslednom stvrtroku, takze v relativne kratkom case dostanu strasne vela hraciek (od nas, babiek, svagrovcov), mam pocit, ze sa uz potom z nich ani nedokazu tak tesit. Takze sa vzdy snazime vysondovat, po com im srdiecko tuzi a ak je to splnitelne :D tak im to kupime. Ako bolo vcera? Nemas svalovicu?

 

30.11.2006 08:57

adka.88

Ahoj Slavka, tak svalovicu nemám lebo zatial sme zamontovali len kuchynu a treba ešte dať lišty na plávajúcu to nás čaká v piatok s manželom a v sobotu umývanie okien,podláh tak tá svalovica bude asi v nedeľu. Včera som sem nestihla ani nakuknúť prišli sme so ZV a potom som zase išla s otcom prepísať to auto.No smola nedalo sa lebo tá baba ho ešte neodhlásila v Nitre,takže sme sa tam zbytočne vystáli hodinu. Dnes idem na kontrolu k ženskému a mám taký blbý pocit,bože ja tam tak nerada chodím Crying or Very sad Vy ste dnes s Ivankou samé či máte aj Miška?A čo plánujete robiť?Počasie je zase dáke smutné Mad Idem ti ešte napísať SS

 

30.11.2006 14:17

slava

adka, poslala som ti ss. Dnes sme s Ivankou same, zda sa mi, ze nieco na nu lezie, lebo od rana kycha a ma aj trochu sopliky, dufam, ze to ostane iba pri nadche. Ja idem ku gynekologovi na preventivku zajtra (zase to vyzera, ze sme sa dohodli :D ), odhodlavam sa uz asi pol roka. Tiez tam nerada chodim, citim sa neprijemne, ale co uz, na tu chvilu sa premozem. Snazim sa dodrziavam preventivku raz rocne, nerada by som nieco zanedbala, aby som si potom nenadavala. Dnes mi volal riaditel, ci by som nemohla nastupit od februara, tak teraz ma caka vybavovanie skolky alebo jasli pre Ivanku, ach jaj, uz sa mi to krasne obdobie konci, tak sa mi nechce ist do roboty ... Rozmyslam nad tym, ako by sme sem pritiahli aj ine maminy s detickami vo veku nasich bab. Niezeby si mi nestacila :D , naopak, rada si s tebou pisem, ale nebolo by to super, keby nas bolo viac? Baby - maminy oktobrovych a novembrovych deticiek, kde ste? Ved sa zapojte!

 

30.11.2006 14:42

adka.88

Tak Slávka ja už mám gynekolog.prehliadku za sebou :D Júpí som rada lebo ráno som sa cítila divne ale teraz super.Ja som sa tam brala už od februára po tej mojej operácii prsníka a vidíš je november Surprised Neboj zvládneš to Razz A mňa zase pobolievajú mandle,hrdlo a uška tak sa cítim tiež tak na chripku. Tak to ti teda verím že sa ti veľmi nechce do robotu ale vidíš čo už.A ak sa Ivanke nebude páčiť v školke,v jasliach tak je dones k nám určite by sa s Nicole vyhrali ako veľké dámy Laughing No ja tiež neviem ako prilákať sem aj iné mamičky.Veď somnou bolo tak veeeeeľa mamičiek v pôrodnici a tu sme aktívne dve.Musíme vymyslieť dáke lákadlo.

 

30.11.2006 14:57

slava

zavidim ti, ze uz to mas za sebou, aj ja chcem. A toho Ivankinho zaucania sa hrozim uz teraz, preco nebyvas v TN? Mohli sme baby dat dokopy - aj ked ktovie ako by na seba reagovali. Bezim, lebo Ivanka zacala plakat.

 

30.11.2006 15:05

adka.88

Neboj zvládneš to aj ty zajtra,budem na teba myslieť. Neviem prečo nebývame v Trenčíne :D Už ste vstali alebo sa len Ivanke niečo prisnilo? Moja Nicole dnes spala do 10,30hod a teraz spí od 14,00hod tak som zvedavá do kedy budeme večer hore,manžel ma dnes tréning tak mi bude večer asi veselo. Confused Ozaj moja kamoška je tehuľka a dala sa už vypísať od pondelku na PN tak mi volala či nepôjdem do roboty,že zatial nikoho nemajú.No neviem čo robiť pracovná doba od 8,30 do 17,00-neurčito.Ako kedy.A keď ťa zavola aj večer o 19,00 na 15 minut tak musíš prísť.Tak ja neviem.Keby to bolo aspon priamo tu ale ja musím do Detvy cestovať autobusom prípadne autom a v zime po týchto našich kopcoch asi nie.Tak neviem vaham,váham a váham.

 

30.11.2006 17:38

slava

Tak ten Ivankin plac znamenal definitivne vstavanie, trochu sme sa pomojkali a isli sme pre Miska do skolky. Neviem ci sa jej nieco snivalo, lebo inokedy vstane uplne v pohode, bud ma zavola z postele alebo pride za mnou. Dnes pocas poobedneho spanku plakala dvakrat - prvykrat som ju este uspala a druhykrat uz vstala. Adka, s tou robotou si to dobre zvaz - ale ja na tvojom mieste by som to asi nezobrala - teda ak nie si nutena financne alebo inak - to dochadzanie nie je nic moc a v zime to musi byt uplne na figu. A hlavne to ze musis prist hocikedy na zavolanie by ma dost odradzalo. Ved si zvaz vsetky pre a proti. Mas uz nieco pre malu na Mikulasa? Davas alebo robis jej aj nejaky adventny kalendar?

 

30.11.2006 18:49

adka.88

Nad tou robotou už ani nerozmýšľam.Manžel chodieva neskoro domov tak keď nemá skoro nič s ocka tak nech má aspoň maminu.A basta Wink Kupila som jej takého Mikuláša a je naplnený lentilkami ktoré má rada.A ešte jej kúpim ten adventný kalendár nech má čokoládku na každý deň.Rozmýšľala som však urobiť jej to čo som dostala ja keď som bola malá.Bola to taká malá metla a na nej boli priviazané sladkosti ,ale ja som bola vtedy strašne sklamaná že som bola zlá,lebo mamina nám povedala že sme neposlúchali a preto nám Mikuláš doniesol metly ale že nás potešil aj sladkosťami lebo niekedy sme boli aj dobrý.Teraz keď si nato spomeniem je mi smiešne Laughing ale vtedy dobre že som neplakala Crying or Very sad A ty už niečo máš?

 

01.12.2006 08:30

adka.88

Dobré ránko.Slávka dnes ťa čaká pán doktor tak neboj zvládneš to.A zase budeme mať na chvíľu pokoj.Mňa dnes čaká vybavovanie ..... Wink Potom napíš ako si to prežila a ja čo som vybavila.Idem ešte trochu posurfovať kým malá spí.

 

01.12.2006 10:05

slava

Adka, tak aj ja to uz mam za sebou - a zase na rok pokoj (dufam). Dnes by som sa chcela ist opytat do Miskovej skolky, ci by mi malu od februara nezobrali, lebo inak mi ostanu len tie jasle - rada by som sa im vyhla. A okrem toho ju nechcem zbytocne stresovat, lebo od septembra ju chcem aj tak dat do skolky a takto by si v jasliach ledva stihla zvyknut na ucitelky aj prostredie a uz by sme to zase menili. Vzdy ked jej hovorim o jaslickach ako tam bude chodit a hrat sa, tak mi odpovie ze do jasliciek nie ale do Miskovej skolky Crying or Very sad Tak dufam, ze nam to s tou skolkou vyjde. Ja mam na Mikulasa zatial iba kinder vajicka a lizatka, este im dokupim nejaku drobnost a ovocie. Adventny kalendar tento rok u nas nebude, lebo ten cokoladkovy minuly rok u Miska velky uspech nemal a iny sa mi nepodarilo zohnat. Rozmyslam ze im na pekne maslicky uviazem cukriky a kazdy den jeden pre kazdeho odstrihneme. Aspon si budu vediet predstavit kolko dni este ostava do Vianoc. Uz by som sa ale mala do toho pustit, lebo dnes sa dava prvy, ze? Ako dopadli vybavovacky? Ozaj, co budes ty piect na Vianoce?

 

01.12.2006 15:09

adka.88

Jéééj Slávka, ozaj veď už je prvého.No super tak to jej musíme dať dneska ten adventný kalendár. Čo idem piecť? Kokosky,Venčeky,bohemku,medové rezy,parižske rožky,a ešte uvidím čo si rozkáže suseda lebo aj jej pekávame.U nás sa toho vždy pečie veľa. Nicole mi dnes na obed nespala tak dnes večer o 19,00 bude už tvrdá.No ja si veľmi neodýchnem lebo akurát mi volala mamina sestra či by sme neprišli s Jarinom (môj manžel) pomôcť pribíjať lišty na plávajúcu.Tak moja mamina zase bude robiť aupairku. Bože veď je už zase výkend. Shocked Čo plánujete?

 

01.12.2006 17:03

slava

Taka som vytesena, lebo sa nam podarilo vybavit tu skolku pre Ivanku - teda vlastne vybavil to manzel, jeho som poslala za riaditelkou, lebo on je aj v rade skolky a v minulosti vybavil pre skolku 12 pocitacov, ktore sa u nich v praci vyradovali (inak su bojaschopne, len kupovali pre zamestnancov nove). Takze ked riaditelke povedal, ze by potreboval pre Ivanku skolku, tak mu povedala, ze pre neho vzdy :D Fakt som rada, lebo nam to vela veci ulahci. Inak vy ste ine pekarky, ja len tak poskromne, budem robit vanilkove rozky a suhajdy (ale take so salkom, nie s orechami kvoli Miskovi) a zo slaneho iba tycinky z listkoveho cesta posypane slnecnicou a sezamom. Kvoli tej Miskovej alergii sa tazko hlada nejaky vhodny recept a ja zase ani nie som ktovieaka pekarka a nasi si to nastastie nevyzaduju. Aj ked svokra napecie viac druhov kolacov, Misko si vzdy vypyta radsej keksik. Zajtra doobeda planujeme ist do mesta na nakupy - tatino si potrebuje kupit nejaky kvalitny pulover a Miskovi ideme kupovat uz x-te teplaky a nohavice. Niekedy mam pocit, ze stale kupujeme len teplaky - bud ich stiha zodrat alebo z nich rychlo vyrasta a potrebuje ich po viac kusov do skolky aj na doma. A este nemame nic pre svokrovcov a ani ma nic zatial nenapada - hadam ma zajtra nieco osvieti. Inak budeme iba trochu upratovat, zehlit z hadam troch prani a venovat sa detom a vegetit.

 

02.12.2006 15:08

adka.88

Tak to je super Slávka,že vám ta škôlka vyšla.Budeš to mať oveľa jednoduchšie.A aj jej bude lepšie keď bratček bude na blízku. Už ste doma z nákupov?A pokupili ste niečo? S tými tepláčikami to ti verím,v školke sa veľa zničí a hlavne aj rastie.Ja našťastie zatial na malú tak veľa nenakupujem.Teraz keď sme boli v tom Anglicku tak som robila asi prvý taký nákup vecičiek na nu. :D Ozaj ja viem že je to divné keď má už 2 roky a ja prvý krát na nu nakupujem Rolling Eyes .No mám dobrú švagrinku a švagrika všetko oblečenie jej nosia z tade Laughing .Niekedy sa cítim až trápne. Embarassed Ale na druhej strane super a nesmierne si to važim lebo až teraz som ozaj zistila čo tie malé veci stoja.No zainvestovali sme na prvý krát poriadne,ale má oblečenie do 4 rokov. Tak to sme teda riadne pekárky,akurat dnes tu boli 2 susedy tak si rozkázali venčeky,parižske rožky,anin rez.Tak tieto budeme isto piecť a ešte my zo dva. No u nás sa to rýchlo minie :D .A čo je Miškovi prečo má alergiu Sad ?Kedy ste to zistili? A k tým darčekom ja som už rozhodnutá,mojim rodičom už máme kúpené,svokrovi ideme kúpiť takú masážnu vaničku malú na nohy,lebo ho bolia a najväčší problém je svokra tak to teda ešte neviem. Nicole my zase dnes na obed nechcela zaspať tak sa teraz hráme.Ocko nám išiel na zápas plánovali sme aj my ísť s nimi ale bolí ma hrdlo,kýcham asi namna lezie chripka,tak sme radšej doma.

 

02.12.2006 15:13

adka.88

Slávka ako sa prosím ťa zmenšujú fotky? V čom ak to nieje zložité mohla by si mi to napísať.Díky.

 

02.12.2006 20:06

slava

adka, my sme pri kupovani balika Microsoft Office (Word a Excel) dostali aj Microsoft Picture Manager a v tom aj upravujeme fotky. Takze ak ho mas aj ty, tak v tom ti viem poradit ako postupovat, ale ak ho nemas, tak potom neviem. Misko mal ako male babatko taky ekzemik na lickach, nevyzeralo to velmi pekne, tak sme s tym chodili ku koznej, nakoniec zistila, ze ma atopicky ekzem vo velmi miernej forme, mali sme vylucit vsetku beznu kozmetiku a zacali sme pouzivat Balneum hermal plus do kupela a po kupani natierat Excipialom Lipolotio, pridala nam k tomu aj Fenistil kvapky (uz ich uziva dlhodobo kazdy den 10 kvapiek, pri zhorseni priznakov aj viac - zhorsenim priznakov je ak sa objavuju na pokozke male suche fliaciky a koza pripadne aj oci ho svrbia). Asi pred rokom mu robili testy u alergologicky a tam sa zistili tie alergie na potraviny, takze teraz sa to snazime v strave ustriehnut. Este by mal ist na nejake podrobnejsie testy (s napichavanim koze Crying or Very sad ) niekedy v marci. My sme tiez nekupovali vela veci pre deti ked boli male, lebo jednak mam kopu veci po setrinych dvoch detoch a este si aj s byvalymi spoluziackami navzajom posuvame vecicky, takze som vlastne kupovala len minimum novych, skor take, ktorym som v obchode neodolala :D Zato v Miskovom veku uz kupujeme nove vsetko a je toho dost, lebo rychlo rastie aj nici. Dnes sme boli na poslednych (dufam) velkych nakupoch pred Vianocami, uz by sme mali takmer vsetko mat, iba pre svokru mi nieco chyba, rozmyslam, ze jej kupim nejaky kvalitny fen, lebo ma len taky z druhej svetovej vojny, ktory sa mi takmer rozpadol v rukach Evil or Very Mad ked som si u nich potrebovala vysusit umyte vlasy.

 

03.12.2006 13:12

adka.88

Tak skúsim pohľadať ten program. Dnes si idem urobiť už konečne adventný venček.Júúúúj teškám sa. My sme fén kupili svokre minulé vianoce ale čo je kúpiť teraz ozaj neviem. Chudák Miško myslíš že sa to časom trochu ustáli alebo si bude musieť dávať pozor na určité potraviny vždy? Je to hrozné aj moja mamina je chorá na črevá, zistili jej to tento rok a je to hrozné.Má crohnovú chorobu - je to vlastne zápal čriev ktorý sa totiž nedá liečiť iba udržiavať črevá v kľude ale keď to vypukne je to pohroma.Už ju aj operovali.Strašne sa preto trápim tak viem čo musíte prežívať aj vy. Dobre ideme obedovať potom sa ohlasim.

 

03.12.2006 13:20

adka.88

Slávka pozerala som ten program a našla som len Microsoft photo editor.Nestačí to.

 

03.12.2006 13:33

slava

Adka, ten photo editor je podla nazvu asi urceny na pracu s fotkami, ale nepoznam ho. Skus si na fotku (otvorenu) kliknut pravym tlacitkom mysi a tam by ti malo ponuknut moznost Otvorit v programe a v tom si vyber ten editor, otvori ti fotku v nom a tam uvidis ake dalsie moznosti tam budu - hladaj nieco ako Upravy obrazkov alebo Zmenit velkost alebo ja uz neviem co - nejaky pocitacovy manik by ti vedel poradit, ale ja som len bezny uzivatel a ten Picture Manager ktory mame, je fakt uplne jednoduchy na ovladanie. Ved skus. Crohnovu chorobu poznam, ma ju aj manzelov bratranec, ale ten ma este len 22 rokov, strasne schudol, ale inak sa im to celkom dari udrziavat, chuda tvoja mamina, verim ti, ze sa kvoli tomu trapis. Misko to ma len v takej miernej forme, okrem toho Fenistilu kazdy vecer a premastovania koze to vlastne ani nejako nepocitujeme, aj ked sa mu vytvori nejaky suchy fliacik, tak len taky malicky a iba na vnutornej strane stehien, malokedy na brusku, takze je to celkom znesitelne. Najhorsie je ustriehnut ten bielok v strave, ostatne sa da. ale aj ked nahodou nieco z toho zje, nema ziadnu alergicku reakciu, maximalne zareaguje koza. Uvidime co zistia na tych podrobnejsich testoch. A co veniec? Podaril sa?

 

03.12.2006 14:20

adka.88

Ano aj mamina veľmi schudla keď prišla z nemocnici nemohla som sa na nu pozerať.Je to hnusná choroba.Jej to zistili podľa nás strašne neskoro,hlavne že každú chvíľu chodila k doktorovi a ten ju nikde neposielal.No teraz už celkom pekne pribrala ale niež hocikedy je 2 dni nanič potom dobre potom zase 3 dni zle a tak.A mňa to doslova sere. No veniec ešte nemám.Iba teraz sme doobedovali malu som dala spať a môžem umyť riad trochu si odýchnuť pri nete a hor sa do venčeka. Bože ako neskoro sme dnes obedovali.Včera večer sme boli osláviť kmotru tak sme si ráno trochu prispali,tak aj raňajky aj obed máme posunuté. A ty ideš čo robkať?Či relaxovať?

 

03.12.2006 15:12

slava

my sme az teraz dokoncili adventny kalendar Embarassed , nakoniec sme ho urobili tak, ze sme drevenu listu obalili peknym vianocnym papierom a na nu sme na cervene stuzky naviazali salonky (v cervenozlatom celofanovom baleni) a to vsetko sme pripevnil na policku nad televizorom. Salonky su zelatinove a to moji mali (aj ja) maju radi. Je to len take velmi jednoduche, ale aspon si budu vediet predstavit(hlavne Misko) kolko dni este ostava do Vianoc. A este som balila mikulassku nadielku pre moje krsniatka, zajtra to musim poslat, aj tak to asi do stredy nestihne prist, ale co uz so mnou, ked som taka prispata. Teraz ideme trochu von, lebo Misko sa chce bicyklovat, aspon sa trocha vyvetrame, aj pocasie je take celkom slusne. Ivanke sa zatial spat nechce, mozno sa vonku trocha unavi. Vcera sme az pri prezliekani do pyzamka zistili, ze jej chyba jedna nausnicka, hladali sme po celom byte aj v obleceni (hlavne v rolakoch), ale nic. Vyzera to tak, ze budeme kupovat nove. Nie som velmi nadsena, ale co narobime. Nechcem aby jej dierka zarastla, aj tak si chuda dost vytrpela pri jej prepichovani.