1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

Komu sa narodilo babo v oktobri a novembri 2004?

18.03.2006 22:43

eva_a

Jeej Natali, aj my mame take zelene nohavice! (Z TESCO) Teraz sme ich davno nemali na sebe, hladam medzi fotkami....

 

18.03.2006 22:56

eva_a

Tu je jedna aktualna fotka. V stredu takto behala po posteli s koralkami, nechcela sa nechat obliect a vykrikovala "kocka" "kocika". Casto si skusa slova bez vyznamu, ale ked zapasuju, tak sa toho chytime, tak som je povedala, ze s tymi koralkami je kocka a jeden den bola ochotna ukazat na seba ked sme sa spytali : Kde je kocka? Dnes sa uz len uskrna. :D

 

19.03.2006 07:59

patalia

Ahoj Evi, to naozaj vela nezje Sad((, ak jej tie tycinky chutia, tak jej ich kludne daj namiesto piskot, pozor len na orieskove, v ktorych su kusky, ale inak jej mozes dat marhulkovu, slivkovu etc. Skus jej pridat ovocnu desiatku a olovrant, ak jej chuti ovocie! Struhane jablcko+hruska, pomaranc, hrozno, skus do toho zamontovat 2 lyzice ovocneho jogurtu - ja chute menim, baby lubia marhulove, jahodove, broskynove aj cucoriedkove, u nas sa po tom len tak zaprasi. Inak moje baby prave chlebik moc nemusia, asi sa im zle smyka, najradsej ho maju odkusovat na stojaka, ked im ho davam na kocky, obycajne sa s nim hraju a skonci rozmackany v ruckach alebo pohadzany po zemi. Mliecna kasa jej na veceru nechuti? Ja striedam babam na veceru mliecnu (sunarku) a ovsenu s jogurtom a ovocim. Normalna krupica sa odporuca od 3r, este som ju neskusala ani kravske mlieko zatial nedavam. Tie gate su super, my ich mame bezove, nosia ich doma, su prakticke, ze sa im nevyzliekaju. Stali smiesnych 140sk, no nekup to!

 

19.03.2006 12:33

Lienočka

Ahoj kočky. Čudujem sa čo to tu máme za Patáliu, myslela som, že to je nová mamuľka a to je naša Natálka Laughing Laughing Laughing Evka, nezávidím ti tú vyberavosť babuľky, ale to preto podľa mňa, že je ešte kojená, ona potom príde všetkému postupne na chuť. Teraz je najchutnejšie mliečko aj keď viem, že to nestačí. Ale chceli sme aby im chutilo čo najdlhšie a tu je daň. Súhlasím s Natálkou, dávaj veľa ovocia, nakrájaj do misky mix a zobkajte. Pekný deň Razz

 

20.03.2006 09:27

Veronika+Alex

Skusim pridat vynovenu tabulku. Len neviem ako bude vyzerat lebo som sa s nou trapila dlho uz som zabudla ako som robila tu minulu.

 

20.03.2006 09:37

Veronika+Alex

Teraz mi to tam zasa nechce pridat. Ja antitalen Embarassed Crying or Very sad

 

20.03.2006 10:08

Veronika+Alex

Ahojte! Tak dnes napriek tomu, ze je vonku krasne nie je moj den. Najprv mi neslo spravit tu tabulku a potom my to nechcelo odoslat dlhyyyy prispevok. Vypisalo to vseobenu chybu a zmazalo to. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Tak este raz: Vikend sme mali super. V nedelu sme boli v parku na prechadzke. Tatinko trochu hystercil lebo Alex moja zlata musela vsetko vidiet, chytit a kazdemu psovi zahavkat. Vraj ju mam naucit aby pocuvala a posluchala. Ha-Ha-Ha. Mate recept? Evi ta tvoja Ludka vyzera na tej koralkovej fotke velmi vysoka, kolko ma cm? Natali to s tou robotou je z jednej strany dobre trochu vypnes a aj divcatam budes vzacnejsia. Ale zasa na druhej strane je b l b e, ze nemozes s nimi zostat doma dokedy chces. Ani tu u nas to nie je lepsie. Vsak aj nasa Alex chodi do jasliciek aj kvoli jazyku a aj kvoli tomu, ze vzdy ked som mala najviac roboty si aj ona vyzadovala moju pritomnost a ja som robotu odsuvala na druhu kolaj. Da sa ale nie dlho a priznam sa aj financne sme to dost pocitili. Dufam, ze mi to pojde odoslat

 

20.03.2006 10:10

Veronika+Alex

A este toto k nasim sladkostiam.

 

20.03.2006 11:48

Adka1

Ahojte, dnes je tu u nás v Bystrici krásny deň. Slniečko krásne hreje Cool /už je načase/. Poobede ideme k doktorke do poradne budú ho očkovať do ručičky. My máme posunuté zatiaľ všetky očkovania čo sme mali pretože sme mali problém pri očkovaní v pôrodnici kde ho zle pichli do ručičky a dlho sa nám to nechcelo zahojiť stále nám to hnisalo a nikto si stým nevedel dať rady. Prešli sme pľúcnym,kožným..Až po 6 mesiacoch to konečne ustalo. EVI: máš naozaj práce vymyslieť pre tvoju malú pestrú stravu. Ale podľa mňa je dobré keď z každého aspoň trocha skúsi a možno medzi nimi nájde aj to čo jej bude veľmi chutiť a spapá viac.Náš Maroško spapá všetko musím len dávať pozor čo môže a čo ešte nie. Ľúbi všetku zeleninku,ovocie, jogurty,tvaroh, syry/pomenej lebo zapeká ho/. Ale má rád aj sladkosti-ja mu dávam občas piškóty, kukuričné nesolené chrumky, Bebe keksy. A čo sa týka rozprávania zatiaľ sú to tiež len slabiky ale rozumie všetkému až sa človek čuduje.Písali ste aj o rozprávkach , tie ho veľmi nezaujímajú pokiaľ tam nie je hav-hav alebo bába. Ale reklamy to je pre neho to ono. Bude stáť a pozerať s otvorenou pusinkou a tancovať na pesničky, taký je zlatý. :D Zatiaľ sa majte, ahoj Wink

 

20.03.2006 12:20

patalia

Caute kocky, Veronika, moje deti neposluchaju vobec, najma vonku sa okamzite rozletia na vsetky strany, doma ich uz viem celkom dobre zmanazovat Smile)) V stredu idem za sefom, aby som sa konecne dozvedela, ako to vyjde, tak sa tesim, ze to bude len na par hodin a nezameskam vela radosti, ktore mi deti denne nachystaju Smile)) V tabulke nemas moj datum narodenia - ak chces doplnit - 30.04.1973 Smile)) stara korcula Smile)) Adka, aj u nas je dnes krasne! Nam tiez trosku ockovanie hnisalo, ale boli sme s nim na chirurgii, kde to Julii vycistili a zaockovali ju o tyzden neskor ako Lou, ale potom uz vsetko boli ockovane spolu Smile)) Naposledy do pliecka v 15m Smile))) Co este malemu nedavas? Ked pises, ze davas pozor na to, co moze??? My uz davame asi vsetko, este som nedavala strukoviny, kapustoviny, bravcove - lebo to nejeme ani my s manzelom a samozrejme huby a orechy, ale inak vsetko, ale sladkosti obmedzujem samozrejme, na to maju este cas, ovocie a susienky uplne stacia Smile))

 

20.03.2006 21:17

Peterka

Čaute baby! Prosím vás napíšte mi akej značky máte autosedačku a za koľko ste ju kúpili. Budem vám vďačná :D .

 

20.03.2006 21:40

patalia

Ahoj Peterka, my mame Cam Monza (0-18kg, kat. 0-1) - stala cca 3100 sk. Je fajn, pohodlna, ma 15 poloh, akurat pasy sa dost krutia.

 

20.03.2006 22:28

Lienočka

ČAU KOČKY! Tak konečne tu máme jar Razz aspoň dúfam/ Tak s tými sladkosťami sme na tom ako ostatní, papáme chrumky nesolené, BB a iné sušienky a ešte sézamové tyčinky. Už sme papali aj čokoládku. Ale práve zajtra ideme na alergológiu, lebo Matej má na tváričke občas fliačky tak uvidíme. čo nám zakážu. Natali ja dávam Maťkovi strukoviny a veľmi mu chutia. Už by to malo byť súčasťou ich jedálnička. Dnes sme papali pohánku v polievočke. Tá je veľmi zdravá. A na moje počudovanie mu chutila. Ale mne nie. Koreníte niečím? Ja solčankou bez glutamanu, s mors. soľou. Už aj nám pri varení dávam len to. Veronika pozdravujem manžela Laughing veď to, že sú naše deti zvedavé neznamená, že sú nevychované. Muži sú super, keď majú dieťa čo sa k nikomu neozve je zle a ak je veľmi zvedavé tiež. My sme dnes šli peši do obchodu na koniec ulice a trvalo nám to presne hodinu, všetko sme museli chytiť, obehnúť... Ale stálo to zato, Matej spal 4,5 hod. , aj s maminou Razz Razz Razz aspoň raz. Peterka my sme kupovali autosedačku Meggy cez internet /kociky.sk/ je od 9- 36kg., je to firma z Topoľčian, stála 2.390 myslím. Je super pre väčšie dieťa super.Poštovné a balné sa neplatí. Rolling Eyes Tak si užívajte JAR prajeme Vám pekné dni a pozdravujeme kamarátov.

 

20.03.2006 22:36

Lienočka

Veronika super ďakujeme za tabuľku Razz Na doplnenie ak budeš mať čas: nar.26.8.1979, rodila som: Košice-Šaca, miery: 3300g,50cm.

 

20.03.2006 22:38

patalia

Ahoj Lienocka, ja som skusala davat babam hrasok a zelenu fazulku, ale nechceli, na hrasku sa im nepacili supky a na fazulke zasa fuziky, fazulu a sosovicu my nejeme, takze som im ju neskusala este davat Smile)) strukoviny sa davaju hlavne kvoli bielkovinam, tie mame v masku a ml. vyrobkoch, tak sa nebojim, ze nam bude nieco chybat Smile)) Ja solim morskou solou ale velmi malo, obcas davam petrzlen alebo oregano, ale babam to moc nechuti Sad myslim, ze aj samotny olivovy olej je dost aromaticky, nech si pekne zvykaju na chut zeleninky Smile najradsej maju aj tak zemiaky, mrkvu a brokolicu Smile Zavidim Ti prechadzky, nase baby su zatial neovladatelne, ked ich vypustime, konecne je tu jar a mozeme zacat chodit trochu viac von a zvykat ich chodit za ruku - vobec nechcu posluchat Sad(( toto obdobie je pre mna dost hrozne, vraj az do 2r to este bude narocnejsie a potom by sa to uz malo lepsit, co vy na to???

 

21.03.2006 09:04

Valika

Peterka, Robko má autosedačku po staršom bratovi, je to Renolux Pegase omega (9-18kg), ale čo stála netuším. Ale teraz ju majú v Babylande 3290,- a neviem, či je to len spomienkový optimizmus, ale mne sa zdá, že pred 4mi rokmi stála výrazne menej. Staršiemu synovi slúžila do 3,5 roka, ale ku koncu mu bola už dosť nepohodlná, vyrástol ju. Jemu sme potom kúpili Römer, kupovaný v Čechách, stál okolo 3,5tis. českých korún (pozri napr. http://www.hej.sk/display-photo/130515.jpg). Kamarátka má drobného synčeka a vozila ho dlho v škrupinke a potom mu kúpili rovno väčšiu autosedačku (9-36kg), niečo ako toto- http://www.hej.sk/display-photo/130513.jpg Podľa mňa sa takáto oplatí viac, dlhšie z nej dieťa nevyrastie a má ešte stále vlastné 5bod. pásy. Inak písala som, že sa už nekojíme. Tak teda už to neplatí, zase sa kojíme Confused ... V piatok v noci sme takmer vôbec nespali, Robko usedavo plakal a stále sa budil, až som mu nakoniec ponúkla prsko, už som fakt netušila, čo s ním. Samozrejme, hneď sa prisal, nezabudol, čo s tým... A ráno mal potom chudáčik takú strašnú hnačku, že som pochopila to jeho nočné vrieskanie... Veronika, ak chceš doplniť tabuľku, rodila som v DS a deti mali 3600/52 (Robko) a 3760/52 (Tomáško). Natália/Patália, prečo máš nové meno?

 

21.03.2006 09:38

patalia

Ahoj Valika, zmenila som znacku, hlavne sa mi nepacil titul expert Smile))) S tym dojcenim Ti nezavidim, ale chapem, ze ked uz nic ine nepomaha, je to najjednoduchsie, mozno sa odstavi aj sam, ked mu ta hnacka prejde Smile))

 

21.03.2006 12:05

Adka1

Ahoj Patalia, ja mu samozrejme dávam všetko, teda v rámci toho čo už na svoj vek môže, ale jeho sestrička je predsa len o niečo staršia a v tom to je. Ona si dá čokoládu,čipsy,malinovku /samozrejme nie stále/ a on, keď vidí že niečo papá tak aj on hneď chce to isté. Čo sa týka korenia v jedlách ja dávam tiež morskú soľ, vegetu bez glutamanu, mletú rascu a petržlenovú vňať hlavne do polievočky. Ale chcem sa spýtať na čom robíte mäsko, alebo zápražky na polievky? Či na masle, oleji...? Zatiaľ len toľko, majte sa Laughing

 

21.03.2006 12:10

Adka1

Ahoj Patalia, ja mu samozrejme dávam všetko, teda v rámci toho čo už na svoj vek môže, ale jeho sestrička je predsa len o niečo staršia a v tom to je. Ona si dá čokoládu,čipsy,malinovku /samozrejme nie stále/ a on, keď vidí že niečo papá tak aj on hneď chce to isté. Čo sa týka korenia v jedlách ja dávam tiež morskú soľ, vegetu bez glutamanu, mletú rascu a petržlenovú vňať hlavne do polievočky. Ale chcem sa spýtať na čom robíte mäsko, alebo zápražky na polievky? Či na masle, oleji...? Zatiaľ len toľko, majte sa Laughing

 

21.03.2006 12:15

patalia

Ahoj Adka, jasne, to je podobne u nas, ked my jeme nieco nevhodne Smile)) takze si to radsej doprajeme az vecer, ked baby spia Wink ja pouzivam iba olivovy olej, ked detom jedlo varim (zelenina, masko, zemiaky, cestoviny), tak ho pridavam az ked je to hotove, ak maso robim zvlast, tak ho orestujem na olivovom oleji Smile Omacky baby nechcu, skusala som fazulkovu aj syrovu a nechceli, takze zaprazky nerobim, inak som ju robila s olejom. My s muzom privarky tiez nemusime, takze v tom su deti asi po nas Smile

 

21.03.2006 20:55

eva_a

Tak skusim zareagovat na vsetko co som citala...dost ste popisali za tie dva dni co som sa sem nedostala. Takze, : Ludka, ked sa narodila vazila 3050g a merala 50cm. Bolo to v KE v Saci. Ludkina mamka je stara korcula, lebo sa narodila 21.8.1972. Ludka teraz meria cca 81cm (u Deichmana som ju merala a ukazalo 82 s topankami). Ale posobi vyssie lebo je chuda (ako mamka). . Ja varim vsetko len vo vode a davam tiez olivovy olej do hotoveho. Hrasok som pasirovala koli supkam, ale potom som kupila taky mladucky Bonduelle (mrazeny) a skusila som ci nepokuse a pokusala, velmi sa jej pacilo davat hrasky do pusinky. Skusala som davat aj fazulku ci pokuse, ale ta jej az tak nechuti, tak ju mixujem a miesam so zemiakom. Tiez som ale hladala taku fajnovu nefuzikovu. Zo strukovin som zatial skusila sosovicu- ruzovu lupanu- a ta jej chutila. So zemiakom a par kuskami mrkvy. Vsetko iba malicko solim, ine ochucovadla nedavam, iba do kapusty drvenu rascu. Cokoladu nedavam. Zo sladkeho len piskoty (najradsej ma dlhe Mannerky) a spominane musli tycinky Ego ovocne, bez polevy. Bebe, Marina, Albert ani Club susienky ju nenadchli. Zato jej chutili doma pecene medovniky, tak som piekla este raz koncom januara. Kukuricne chrumky som davala, ale momentalne som to zrusila, lebo sa mi zdalo ze ju z nich prehnalo. Este davam obcas Slane tycinky, ale len take z ktorych sa da obrat sol. Ku . Nuz nas ocko je fajn, ale obcas nevie predpokladat co Ludmila vystroji a tak mu dnes pred kupanim spadla, ze si udrela hlavu o hranu stola. Som zvedava, aka velka bude modrina. Ocko bol dost nestastny, ze ju neustrazil. Je mu jasne ze je zivsia a berie vinu na seba - vraj bol tiez zivy. :D My mame akciovu z CRF asi za 2500 (nepamatam uz ju mame rok a pol), ale to je taka co sa dava dvomi smermi- do 9kg chrbtom a nad 9kg v smere jazdy. Neviem do kolko kg je a nazov je tusim SAFETY BABY. Krabica je vedla, kde (dufam ze uz) spi Ludmila.

 

21.03.2006 21:08

patalia

Ahoj Evi, nase baby meraju Louise cca 81 a Julia cca 85cm Smile)) Julia spi lepsie a viac a preto je aj vyssia, aspon si myslim. Inak Julia je po tatinovi a Louise je po mne a ja som od tatina cca o 5cm vyssia, takze aj baby by mali byt vysoke naopak Smile))) A na kila su rovnake, nieco cez 13kg, presne ako mama s tatinom. S tou lupanou sosovicou je to dobry tip, videla som ju v obchode, tak ju skusim, ako dlho sa to vari? Ten hrasok mam tiez, ale minule nechutil, tak ho mozno skusim znovu. Fazulky nemali uspech vobec (ja osobne sa necudujem, ja vobec nelubim strukoviny - okrem hrasku - ten beriem na milost). Uz davas kapustu? Mala by sa od 18m, ale vlastne to uz nase deti skoro maju Smile))) Z tyciniek babam davam najcastejsie grahamove, celozrnne spaldove, tie nie su vobec slane, este jedia aj ryzove a psenicne racio chlebiky. Mali nejake pekne topanocky u Deichmana, ked si bola? NAse baby budu potrebovat sandalky, uz im je vsetko male!

 

21.03.2006 21:22

eva_a

Praveze u Deichmana ani nikde inde nemali take co by vyhovovali mojej predstave. Vsade maju len na suchy zips a to je pre take sidlo lahka korist -rozopne to. A vsetky snurovacie sa mi zdali prilis zatvorene. A tiez nam je vsetko male co sme mali do teraz. Takze hladam dalej.

 

21.03.2006 22:21

patalia

Ja som zatial kukala iba u Batu, pacili sa mi taketo....

 

23.03.2006 10:59

Veronika+Alex

Ahojte! Ja len na skok. Taka som zvedava. Natali ako si dopadla. Vela som na teba vcera myslela. Dufam, ze to vyslo podla tvojich predstav. Ja som bola 2 dni mimo tak ma boleli ladviny, ze som ledva chodila. Neviem preco vsak chodim naobliekana, tricko alebo kosela vzdy v nohaviciach. No co staroba. Tabulku aktualizujem a hodim neskor. Nemam zapnuty druhy PC.

 

23.03.2006 13:10

patalia

Ahoj Veronika, dopadla som velmi dobre, aspon si myslim, sef urobil co sa dalo, teraz je to na mne. Od aprila mozem do augusta robit na polovicny uvazok a od augusta mozem robit na cely uvazok, akurat to bude na zastupovanie na MD, za moju timliderku, ona by chcela zostat doma cca 1rok, takze ak vsetko do augusta zvladnem (naucit sa, co robi ona), mohla by som este rok zostat vo firme, co sa mi zda fajn, lebo predsa sa mi bude lepsie hladat miesto z roboty a mam na 1,5roka robotu istu Smile)) Naucim sa nieco nove, dokonca je to celkom lukrativna vec na trhu prace, tak sa tesim! Si zlata, ze si na mna myslela!

 

23.03.2006 23:01

LUCY

Jeeeminena kocky! ja som len tak nahodou po dlhom case sem zabludila a nestacim sa cudovat, jak ste to tu zrestartovali Razz Ved tu bolo taaaaak dlho mrtvo Evil or Very Mad Tak aby som sa pripomenula, hlavne pre nove..... Lienocka, to som sa pousmiala, ze si rodila 26.10 v Saci, to sa pozname asi z ranajok a obedov, lebo ja som si to tam odrodila o den neskor 27.10 Shocked Shocked Takze pripomenutie: mam dvoch nezbednikov, Dominik uz je pomaly 5 rocny "suhajko" a Deniska uz cochvila 1,5 rocna. Ona je taky drobizg, vazi len 9 kg a meria 75 cm, je velmi velmi rtucovita v poslednom case, hadze sa o zem, stale trrrpnem ked ju to chyti hlavne v kuchyni na dlazbe, s jedenim je este tvrdohlavejsia, lebo je zasadne SAMA a mna z toho ide porazit..... viete si asi predstavit, jak sa dokaze sama nakrmit.... este s takymi jedlami, co sa daju napichovat, tak ako-tak ale taka polievka je uplny des, lebo je viac na nej ako v nej....., no ona sa zrejme porovnava s bracekom a chce vsetko robit ako on Surprised Rozumie uz vela veciam, to tak akosi postupne si ani neuvedomujem a zistujem, ze comu vsetkemu uz rozumie a rozprava slova ako napr. mama, tata, pap (papucka), tam, toto, ham, baac, zviratka napodobnuje a najradsej ma hudbu, tancuje takym zvlastnym sposobom, ze vykopava nozky, potom hra rada skryvacky s Dominom a proste od rana do vecera je s nou drina a zabava zarovno Surprised A este ste pisali o telke, tak ja ju musim doslova odhanat a vypinat telku, lebo je maniacka.... rano dokaze pozerat aj cele Telerano na Markize a popri tom cuckat caj.....

 

23.03.2006 23:03

LUCY

Este skusim aktualne foto:

 

24.03.2006 08:13

patalia

Ahoj Lucy, ja mam momentalne obdobie, kedy baby znovu krmim, pred 2t zacali jest krasne vidlickou - napichovali, ale po par dnoch zistili, ze sa s tym da aj pomerne dobre zabavit a zahrat, ttakze z jedenia nic nebolo a nastupila som ja, vsetko roztlacim a sup do ust vidlickou, ale zasa skusime jest same, dufam, ze uz na to zabudli, ako tu strielali mrkvu a zemiaky po izbe...polievocku nedavam vobec, ani si neviem predstavit, ako by som moje zdivene deti nakrmila sama a ony lyzickou velmi nevedia, skor tou vidlickou Smile)))

 

26.03.2006 12:03

Lienočka

Zdravím všetky mamičky, ktoré sú bez seba, že konečne je JAR!!!!! Ahoj Natália, si zlatá, že sa na nás nebudeš povyšovať tým EXPERTOM Laughing Laughing Laughing Teším sa, že v práci to dopadlo fajn, prajem veľa energie a hlavne ocinovi pevné nervy. Inak tá šošovica lúpaná je uvarená za 5 min, až som bola prekvapená. Ja ju nechávam rozovrieť a pridám zemiačik, zahustím Robili sme už aj kelový prívarok veľmi Maťkovi chutil. Tie topánočky u Bati sú krásne. Viem, že je to namáhavé ísť peši von s jedným, nie s dvoma, tak drž sa. My sme už včera boli na dvore s fúrikom a vedierkom na piesku. To bolo radostiiiiiii Máte pravdu nikdy nekupujte topánky na lepáčiky, ja som mu na zimu kúpila slovenské, kožené za 750sk,- a keď začal vonku behať došiel bez topánky, stále sa rozlepujú.2krát som reklamovala, vraj som ich zle vyskúšala NEUZNANÉ . Tak som dala na zimu za ďalšie 700sk v Bati NA ŠNÚRKY Smile . Vidím, že už pozeráte sandálky, vhúpnete zo zimných rovno do sandálok, alebo máte niečo medzi? Ja mu pozerám ešte kožené bez kožušinky. Vítam Lucy, už som na teba myslela, stretli sme sa raz na Košičankách a vedela som, že sme spolu rodili. Chcela som Ti tam napísať aby si nás navštívila. Pošli sem nejakú svoju fotku či ťa spoznám. ja neviem cez notebook nič poslať. Pozdravujem Dominika a Denisku sú rozkošní Pufíci. Razz

 

26.03.2006 12:08

Lienočka

Ešte som sa chcela spýtať či máte niekto problém s alergiou príp. ekzémom. Maťko má atopický ekzém na líčkach. Neviem zatiaľ z čoho, nespozorovala som žiadne potraviny. Boli sme tento týždeň na alergológii, vzali mu krv na potravinové testy tak uvidíme čoho sa budeme musieť vzdať.

 

26.03.2006 12:20

LUCY

Ahojky Lienocka!!! Sme tu teraz v rovnakom case Laughing Som zmensovala fotku koli tebe, no ja som hrozne nefotogenicka, tak neviem ci ma spoznas Razz A kde ty byvas? My v Barci, ked sa uz teraz takto otepluje, tak by sme mohli dat nejake rande v meste. Co ty na to???? Ja som tiez zvedava, ci ta nespoznam!! Na ktorej izbe si bola? Ja najprv tusim na c. 3 a potom som na vikendik sla na nadstandard na c. 10.

 

26.03.2006 12:23

LUCY

takze foto:

 

26.03.2006 13:05

Anonymous

Lienocka, este ma napadlo v suvislosti s tym ekzemom co spominas...... neskusala si krem s nazvom Lipobase???? Je uplne super, taky mastnejsi ale vstrebe sa a maju ho v lekarnach za cca 130 Sk. A nadherne vonia, ja ho pouzivam detom na licka a take suchsie miesta a pokozka je po nom veru taka anjelska Smile

 

26.03.2006 18:56

Lienočka

ČAU LUCY Razz Škoda,že som ťa nestihla.Díky za radu o kréme,skúsim. Bývame v Poľove, nemám internet, len keď sme u mamy alebo ona u nás. Veľmi radi sa s vami stretneme, mám ešte jednu kamošku ktorá tiež rodila v Šaci 12.10.04 a často chodíme do mesta. Keď pôjdeme tento týždeň ozvem sa. Asi vo štvrtok, podľa počasia. Aj ona bude rada. Pošli mi na mail číslo, pošlem sms, keď nebudem s mamou. Zajtra večer by som tu mala byť. Idem si načítať fotku, lebo to tu mám veľa otvoreného tak to nejde. Papa určite sa ozveme, teším sa Wink

 

26.03.2006 19:00

Lienočka

Ešte som Lucy zabudla- bola som na jednotke a potom po cisáraku som v ten deň keď si rodila došla tuším na 7. A v nedeľu som odchádzala domov.

 

26.03.2006 20:25

patalia

Ahojte kocky, Lienocka, dakujem za infosku o sosovici, tusila som, ze to bude rychle, ked to nema supu Smile)), dufam, ze bude babam chutit, par dni jedia aj hrasok, ale obcas vypluju supky - potvorky Smile)) Na zajtra mam este uvarene, tak to skusim uvarit v utorok Smile))

 

26.03.2006 22:52

eva_a

Som tu par dni nebola, lebo sme chori vsetci traja, ale najviac roboty je s Ludkou, lebo nechce sirupy zobrat a nechce si nechat odsat nos. Takze mam menej casu. Natali, krasne su tie batovske topanocky! U nas mi vraveli pred nejakymi dvomi tyzdnami, ze na taku zapinaciu pracku nemaju, tak som to uz neskusala Sad a po tyzdni vahania som kupila take, ake sme uz mali, len v inej farbe. Niekto sa tu pytal ci vhupneme rovno do sandalkov. Nuz ano, ale nie su az take otvorene a na jesen sme z takych vhupli rovno do zateplenych. Je to preto, lebo na topanockach nechcem setrit - chcem len nevyslapane, teda nove a len kozene, nech sa nepoti nozka. A pri takychto kriteriach si nemozem dovolit kupovat vela parov, takze musia byt dost . Kedze planujeme chodit aj do prirody, planujem kupit este gumaky. Papuce nechce, codi v ponozkach. Vratim sa este k tej sosovici. Na prvy krat ju jedla, na druhy krat velmi nie. Mozno preto ze bola chora Confused:

 

26.03.2006 23:38

LUCY

Lienocka, poslala som ti moje tc ako sukromnu spravu tebe, tak dufam, ze to doslo, lebo k tvojej mailovej adrese som sa akosi nedopatrala Wink Tak sa urcite ozvi, potesim sa!!! PAAA

 

27.03.2006 20:32

Lienočka

Ahoj kočky! Lucy číslo mám, ozvem sa v stredu, lebo asi vo štvrtok pôjdeme do mesta. Záleží od počasia, keď ideme tak poriadne, na dlhšie. Berieme deťom aj papať do misky a papáme v Aide. Oproti máme totiž bývalú kolegyňu a tam im to zohrejeme, takže ak niečo budeš potrebovať dá sa. Náš syn sa rozhodol, že dnes sa nebude spať a vystrája tam blbosti. Ešte do siedmej sme boli na prechádzke, že vraj bude dobre spať Razz možno my. ale on nie. Laughing Tak ja už pomaly pôjdem do postele, lebo som sa rozhodla dať si 2-týž.očistnú kúru-diétku, a akosi ma začína prepadať chuť na papanie. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Ale takto nezhodím nič Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Skúsim do seba naliať minerálku. uvidíme.

 

27.03.2006 20:39

Anonymous

Ok Lienocka, budem k "maaani" vo stvrtok, s tym pocasim to bude asi tazko predvidatelne, lebo co som pozerala na tento tyzden, tak ma byt take vselijake Mad mrholive, prehanky a pod., ale vsak uvidime!!! A ked vypijes tu mineralku, tak este lepsie efekt dosiahnes, ked si po takom litri lahnes na brucho Razz Razz Razz Ale to sa nevyspis, lebo bud budes chodit cikat alebo Confused: PAAAA

 

27.03.2006 20:40

Anonymous

Anonym som ja-Lucy, nechcelo sa mi prihlasovat, sorry... Embarassed

 

27.03.2006 20:49

patalia

Lienocka, posli dietku, ak mas nejaku dobru, ja by som tiez uz mala so sebou nieco robit, nie a nie sa zbavit tej pneumatiky okolo pupku Sad Ja som si akurat nalozila zmrzku k telke a internetu - takto teda urcite neschudnem....

 

27.03.2006 23:28

eva_a

Tak to ja taky problem nemam (dietky), minule ma skoro odfuklo... aj s kociarom. Idem daco zobnut, lebo som zase hladna... U mna to asi len pride, lebo sa napchavam aj po veceroch, ale v noci to vsetko "vykojim". No ked prestanem kojit a apetit mi zostane, tak neviem ako to dopadne...

 

28.03.2006 07:58

patalia

Evi, ked som prisla z porodnice, tak som mala +4kg, tesila som sa, ze pojdu doje s dojcenim, po roku, ked sme sa odstavovali tak som nemala ani o deko menej! Prestala som dojcit a je to stale rovnake (inak jem stale rovnako), mam taky pocit, ze tie kila uz nedam dole, bohuzial po 30, to ide dole horsie). Teraz sa spolieham hlavne na nastup do prace, budem lietat medzi detmi a robotou, ide leto, tak hadam nieco schudnem Smile))

 

31.03.2006 21:50

Lienočka

Ahoj mamičky! Tak je piatok a som tu. No veľa ste toho nepopísali Sad My sme boli vo štvrtok v meste, bolo krásne počasie. stretli sme sa s Lucy a deťúrencami. Malá Deniska sa nám nechcela predviesť, nemala náladku, sedkala si ako Šípková Ruženka. Ale s Dominom si Matej rozumel, pri mravčekoch Razz Razz Razz Natálka tú diétku nepošlem, vydržala som do utorka kým ma nechytil fajn žlčníkový záchvat. Je to ťažké na žalúdok kôli káve ráno, radšej cvičme a nepapajme zmrzky Laughing po šiestej. Schudla som síce, ale kašlem to aj tak preto, že po šiestej som nejedla. Inak som si rada pochutnala.Skôr nebol čas Laughing Dnes som si trošku povyrazila, oslavovali sme Deň učiteľov s kolegyňami. Teraz som došla, Matej už pekne spí u babky tak sa idem pridať. Akosi ma už tá Superstar nebaví. Ešte sa chcem spýtať čo nosia vaše deťúrence obuté doma? Matej má papučky vpredu otvorené a mama ma sprdla, že dieťa nemá mať na nohe do 3rokov nič iné ako pevnú kož. topánku Rolling Eyes Chudák nôžky, celý deň nevetrané??? Idem spať, lebo tí blbci sú schopní vyhodiť Cmoríka skôr ako toho ..... Crying or Very sad Prajeme Vám krásny slnečný víkendík Razz Razz Razz

 

31.03.2006 22:28

patalia

Ahoj Lienocka, ja tiez nevydrzim do konca superstar, zachvilu pojdem spat, rano kuknem na webe, koho vyhodili, podla mna vyhodia Mariu, myslim, ze aj minule mala najmenej hlasov z tejto trojky. Viem, aka to je dietka, drzal ju kamos, to by som ani ja nevydrzala.... bola to taka popletena, kombinovalo to viacere dietky... to ja nevydrzim ani den Smile)) Tomu s tymi kozenymi botami by som neverila, nase baby maju doma papuce, ktore si casto vyzuvaju, tak obcas chodia chvilku aj bose, ja som im do roka nedavala ziadne boty, teraz maju doma obycajne papuce a na von platene tenisky a teraz idem kupit nejake sandalky s uzavretou spicou - podla moznosti kozene. Aj ty si ucitelka? Co a kde si ucila?

 

31.03.2006 23:25

Lienočka

Ahoj akosi sa mi nechce spať,hľadám nejaký golfáč na leto. Vedela som, že aspoň ty Natali tu nakukneš, teším sa. Ja som robila vychovávateľku v školskom klube tam kde bývam, asi pol roka dokiaľ som neotehotnela. A na doplnenie úväzku som učila telesnú, výtvarnú, prvouku. Máme len 1.- 4. roč. Ešte sa chystám dokončiť si Mgr. štúdium, mám len Bc. Tak zajtra sa chystám niečo popozerať. S tými topánkami mám rovnaký názor. Najzdravšie je chodiť naboso. Niekedy topánky nepotrebovali. Ale my nosíme papuče, lebo v dome máme drev. podlahu a predsa dom je chlad. ako byt. Odkiaľ vlastne si? Z KE asi nie. Tak dobrú nôcku, zajtra pokecáme o SS.

 

01.04.2006 07:44

patalia

Ahoj Lienocka, to je super, ze si chces dokoncit skolu! Drzim palceky! Ja som studovala tv-nemcinu na ftvs a filozofickej tu, v BA, my sme z BA Smile))) My sme chodili rehabilitovat a reh. lekarka nam povedala, ze je dobre naboso vonku na trave, strku a tak, doma maju mat deti papuce, ale urcite nie kozene topanky Smile)) My mame doma vsade parkety alebo laminat, to je vraj re nozky tvrde, ale moje baby aj tak chodili do roka bose Smile)) Inak deticky este klenbu nemaju, ta sa vyvija asz do 2-3 rokov, a preto niektori lekari odporucaju aby topanocky boli rovne a nemalu podporu na klenbu, aby sa klenba zdvihla sama...ale ini maju opacny nazor, ako napokon na vsetko, a potom si vyber... No ja neviem, mne sa Maria vobec nepaci, jej hlas sa mi vobec nepaci a pesnicky, ktore si vybera, no des. Ale na druhej strane Stroffek zasa nevie bohvieako spievat, obcas je pekne falosny, ale aspon ma styl a aj hudba, ktora sa mu paci, mi je blizsia..... tak asi tak ALE vitaz je aj tak isty od zaciatku....dnes si to este pozriem poobede....

 

01.04.2006 11:28

Lienočka

Cau Natali. Tak fajn, že vypadol Štrofo, spievajú všetci obstojne, ale on mne bol nesympatický Evil or Very Mad S tou školou je to fajn, len aby neostalo pri rozhodnutí. Keď si predstavím, že zas po rokoch preprášiť mozgové závity tak Confused , ale budem musieť, lebo v Prešove sa vychov. nerobí na magisterskom ale na 2 krát. Tak uvidím popozerám aj ostatné možno skončím v Blave Razz Ináč sa tam chystáme koncom leta do Majcichova ku kamoške na dlhšie a určite si nenechám ujsť Blavu, takže ak budeš doma ani teba a dvojky. Laughing S tými papučkami to je pravda. Idem ešte popozerať nejaké boty pre Maťka u Baťi a potom sa vrhnem na školy. Držte palce. Skočím večer a čo ostatné maminy sa vyhrievajú na slniečku?????