1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

Komu sa narodilo babo v oktobri a novembri 2004?

21.01.2007 17:17

Lienočka

Adka poslala som ti SS, aby závideli, že si tu šepkáme, keď sem nechodia Wink Baby majte sa krásne, prajem vám aj drobcom pekný týždeň, padám domov a uvidím čo toho môjho chlapa v lese nespapal nejaký medveď. P.S. Nezabúdajte deliť príspevky a som tu asi cez víkend papa Adka keby si bola v KE volaj papa

 

21.01.2007 18:07

slava

Lienocka aj tebe pekny tyzden, cez vikend ta cakame Wink Nakukam iba na chvilku, lebo ma este caka zehlenie Evil or Very Mad musim sa konecne do toho pustit, lebo uz mam plnu skrinu napranych veci (davame ich do vesiakovej skrine aby nebolo nic vidno :D ). Vlastne musim ozehlit Miskovi pyzamko do skolky, inak by som zase iba stenala ze by som mala zehlit a kaslala by som na to Embarassed Adka, mas nejake nove spravy?

 

21.01.2007 19:14

adka.88

Slávka,nežehli vykašli sa na to,radšej trochu poteš tvoju kamošku Adku. :D No to pyžamko mu teda radšej ožehli aby ťa v školke neobhovárali. Manžel sa vybral sám na WC a keď ho zbadali sestričky tak bolo kriku na celú nemocnicu,že on vôbec nemá chodiť,hýbať sa, len ležať.Zajtra uvidíme kde ho vlastne prevezú. No a má bolesti chrbtice a strašne ho to tlačí a už ho bolia aj kríže od ležania,to ho vždy bolievali aj doma keď dlhšie ležal. Lienočka pa pa,ak pôjdem do tých Košíc tak sa ozvem,neboj sa. Robka a s tebou je čo???????? Slávka prechádzka bola,bola? Ja som už moju krasavicu dala spinkať a mám trochu odychu.Konečne Wink

 

21.01.2007 19:36

adka.88

Tak Lienočka,už som ti urobila aj ticker dúfam,že sa ti bude páčiť. :D :D :D

 

21.01.2007 19:46

Robka

No baby, ja Shocked Shocked Shocked ... toľko ste toho popísali, že nestíham. Len som to prebehla. Tak už som si pohnevala aj Lienočku a mám vybavené všetky. Som spokojná. Adka, dúfam, že manžel bude v poriadku. Slava, postrehla si, že tie dve nás akosi odtiaľto vytláčajú? Laughing No dobre... teraz ste mi to vrátili. Laughing Laughing Laughing Sobota bola Rolling Eyes Embarassed Rolling Eyes Embarassed ... viac nepoviem, ešte budete závidieť. Laughing Trochu sme oslavovali s rodinou svokrovu 60-tku, ak sa to dá tak povedať. Posedeli sme si ako pri zvyčajnej návšteve, žiadne ceremónie. Ideme kúpať a uspávať... a do práce... zajtra myslím.

 

22.01.2007 07:14

Robka

Konečne som si vás prečítala všetky. V práci... tam mám čas. Laughing Rolling Eyes Wink Adka, veľa zdravíčka manželíkovi. Počuj, za koho hrá hokej a v ktorej lige? Adka, tie tickery by som kde našla? My platíme za i-net tiež nejakú malú smiešnu sumu, cca. 300,-/mesiac. A je to nonstop. Musím sa pochváliť s obedom. Vôbec ma nič nenapadlo, čo by som mala uvariť, nakoniec som vymyslela, že budú fašírky - guľky. No ale zmenila som to za chodu a urobila som rolky z mletého mäsa, plnené praženicou a párkom. Keď som mu povedala, že nebudú klasické fašírky, tak ohŕňal nos, ale nakoniec pochválil. Laughing

 

22.01.2007 10:24

slava

Robka musim ti dat zapravdu. Tie dve straky si to tu cez vikend uplne sprivatizovali. A ukecane su az hroza Wink Ale to je dobre, aspon mame co citat. Som zvedava co ma nove Adka. Chudatko, ten vikend nebol pre nu ktovieco Crying or Very sad Adka, ako to je vlastne? Tvoj muz sa moze hybat aj chodit, len mu to zakazuju? Zrejme potrebuju zistit presny rozsah poraneni, tak davaju bacha aby si pohybom zbytocne neublizil. Ma pri sebe aspon mobil? Aj tak ta obdivujem ako to zvladas. Ja by som bola nervozna ako psisko (to si asi aj ty) a vobec by som nemohla s nikym komunikovat. No ale verim ti, ze ti to aspon trochu pomaha mysliet na nieco ine. Ja ked som nervozna tak upratujem. Najcastejsie ked sa ma moj drahy v urcitu hodinu vratit zo sluzobky a nechodi ani sa neozyva, to beham k oknu vzdy ked pocujem prechadzat nejake auto a medzitym upratujem ako besna. Vcera som zehlila do deviatej, velmi sa mi nechcelo ale uz som to chcela mat z krku, konecne je skrina na pradlo prazdna Wink A cez den sme boli aj na prechadzke aj na nakupoch, dokonca sme stihli aj zmrzku.

 

22.01.2007 10:50

adka.88

Slávka aj ja som nervozna ako ....... ani neviem čo. Twisted Evil Twisted Evil Potim sa ako cap,a bez telefonu sa nepohnem ani na krok. Takže vôbec nejde do Košíc ale do Rimavskej Soboty.V KE by musel čakať na poradovník,rozumiete tomu na poradovník,čo sú je.......y veď to je važny úraz a on má čakať a do kedy či kým sa mu zablokuje celá chrbtica,nervy a ostane na vozíku Confused: Confused: Confused: Ale nebojte sa keby to bol prezident tak sa bere hneď,ten nemusí čakať.Rimavská že ho zobere hneď.Bože dúfam,že pri maďaroch bude niečo rozumieť :D :D :D Už by mal byť prevezený,tak čakám na vysledky vyšetrenia,nechcem mu už zbytočne vyvolávať lebo mu dôjde baterka na mobile a to by už bol asi koniec pre mňa. Už mi z toho pekne šibe,dnes som sa nevedela ani prihlásiť jednoducho som zabudla heslo a skušala som to asi 15 krát,no našťastie ma niečo osvietilo Laughing Robka klikni si na mojom tickeri je v hornom ľavom rohu lilien.com tak tam klikni a otvorí sa ti tá stránka a tam sa robia tie tickeri tam si klikni na birthday ticker a vypln si to podľa tvojich predstáv a potom si to prekopíruješ do svojich nastavení.Ak niečo nebudeš vedieť tak napíš,alebo ti to urobím ja ale potráp sa veď aj tak sa v robote nudíš Laughing Laughing Laughing

 

22.01.2007 12:11

adka.88

Jaaaaaj žienky,moje Idea Idea Idea Už je manželík po vyšetrení a zase ho vezú do Rožnavy naspäť.Neviem načo,do kelu. No nieje to s ním najlepšie.Má silno narazený a zlomený stavec Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Ide sa pýtať do Lučenca len čo príde do Rožnavy ide za doktorom.Ale čo s ním idú robiť tak to ani netuším,dúfam že ho šupnú na dáky mesiac do koryta. Rolling Eyes Rolling Eyes tak výýýýýborne.Mňa už fakt, to ..................................... Twisted Evil Evil or Very Mad Slávka a neboj sa prežila by si to aj ty.Keď som to prežila ja a ja som na takéto veci sraľo,strašne som bojazlivá.Keď mi volal v sobotu čo sa stalo že mám ísť po neho.Bolo to hrozné.Bola som u susedy,ja som sa roztriasla ako osika a nedalo mi povedať jedno súvislé slovo.Normálne mi bolo na odpadnutie.Povedala som len prosím ťa obleč mi malú ja musím ísť domov. Doma to bolo horšie a horšie a normálne som si chcela niečo dať na upokojenie (ale nevedela som čo) a zachranku som nechcela volať aby si zase nebáli naši ešte aj o mňa.Potom som kecala s Lienočkou a to ma trochu uvolnilo.Tak asi tak to prežívam ja.fúúúúúúúúúúúúúúúúúúúj hrozný pocit. Kde ste všetky?Hááááááááááááááááááááá?

 

22.01.2007 12:20

Robka

Adka, ticker som si vybrala, aj som prešla tými 3 krokmi a teraz stojím. Poraď ako ďalej. Veľká vďaka za ochotu. ˇ Vlastne za chodu čítam, držím Ti palčeky, aby ste sa z toho čo najrýchlejšie vylízali.

 

22.01.2007 12:54

adka.88

Mam taký dojem že ti teraz naskočili také tri malé tabuľky,alebo ako by som to nazvala.Tak tú v strede si označ a klikni pravím tlačitkom myši a vyber si kopírovať (mala by to byť taká web.adresa) potom chod do babetko.otvor si tvoje nastavenie a tam kde máš osobné údaje na spodu je Podpis tak si tam zase klikni pravím tlačitkom myši a vyber si vlož.Prekopiruje sa ti to tam a potom to tam už más,malo by ti to naskakovať automaticky keď niečo napíšeš.

 

22.01.2007 14:36

slava

Adka, s tymi prevozmi to je nejake cudne. Nedovolia mu hybat sa a pritom ho vozia hore-dole, ved aj to cestovanie musi byt prenho namahave, nie? A tiez netusim preco ho, do kelu, poriadne nevysetria na nejakom specializovanom pracovisku a neposkytnu mu tam zaroven aj vsetku starostlivost Evil or Very Mad To by asi bolo prilis idealne, ze? Clovek si uvedomi v akom zlom stave je zdravotnictvo az ked sa nieco stane a potrebuje aby mu pomohli. A v tych Kosiciach asi fakt nie su uplne fit, ved taketo stavy by sa mali brat mimo poradovnik, ten sa predsa robi len na pripady, ktore mozu pockat, nie? Ja som z toho jelen Crying or Very sad A malu mas teraz kde? Je s tebou doma?

 

22.01.2007 14:55

adka.88

Je somnou doma,našťastie spinka.Hlavu mám už z toho ako globus. Ja tiež nerozumiem tým KE ale asi čakajú peniažky,ale ja ich s....m aj s ich podplacaním,to sa už naozaj nič nedá vybaviť na Slovensku bez peňazí. Tak v Rimavskej Sobote mu zistili že je to riadne narazený a zlomený stavec.Povedala som mu nech sa pýta do Banskej Bystrici.Doktor mu na to povedal že ak si vybaví odvoz a obvolá že je tam volne miesto tak bez probléov,ale on ho tam nemôže poslať len tak lebo že žiaden zákrok mu nejdu robiť že to ma našťastie ľahkú formu zlomeniny,bude len ležať a idú mu urobiť akýsi korzet na mieru.Tak teraz vybavujeme prevoz do Lučenca.Vybav si všetko sám.To je sila,načo platíme vlastne do zdravotnej poisťovni???? Nerozumiem. Dnes idem za nim,no aspon dúfam že ho prevezú dnes,lebo ma už šibne. A ja Slávka moja som už z toho muflon Confused

 

22.01.2007 15:00

slava

A kam ho vlastne dnes prevezu? Do Lucenca? A potom ked mu daju ten korzet tak tam este bude lezat alebo ho pustia domov? Jaj, Adka, vobec ti nezavidim, to je na porazenie Evil or Very Mad Ale dufam ze sa potvrdi aspon to ze je to lahka zlomenina a ze sa to casom spravi a ze nebudu ziadne nasledky. Malej si povedala co sa stalo?

 

22.01.2007 15:04

slava

vidis, uz aj ja mam deticky v podpise Wink Len skusam ako to vyzera, mozno ich zmazem. A teraz uz idem zobudit Ivanku a pojdeme pre Miska.

 

22.01.2007 15:11

adka.88

Slávka veď je to krásne nechaj to. Neviem či a ako dlho tam bude ležať.Ani len netuším.No ja len dúfam,že nie celých 6-8 týždnou.To by bolo o držku. Nicole vie o tom jasné,volá mu každú chvíľu,a zároveň ho aj vyzerá z okna kedy zasvietia svetielka (na aute)to tak sme ho čakávali z treningu.

 

22.01.2007 17:23

Robka

Teraz skúšam ten nešťastný ticker.

 

22.01.2007 17:25

Robka

Hurááá, funguje... to znamená, že nie som až taký analfabet. Laughing Laughing Laughing

 

22.01.2007 18:02

slava

Robka, si sikovna, cervene tricko zdravi modre Wink Adka, to uz aj viete ako dlho ten korzet bude mat? A uz viete presne co mu je? Urcite by bolo lepsie keby bol doma (teda ak mu nemaju robit nejake pravidelne denne procedury), aspon by si ho mala pri sebe a nemusela za nim cestovat. Chudacik, je mi ho luto a teba tiez, no ale vydrzte to nejako (co ine ti mozem napisat). Vidis, ako sme sa bavili o tom, ze by si bola rada keby skoncil s hokejom, teraz to mozno bude aj skutocnost, len preco za takych blbych okolnosti Crying or Very sad Tickery su pekne, len ked su dva zabera to uz dost miesta. Ved uvidim.

 

22.01.2007 18:41

adka.88

Korzet mu nasadia až zajtra,lebo dnes ho teda do toho Lučenca nepreviezli,taká som bola nervozna že som aj plakala.Asi sa toho musím chytiť sama,lebo už ma všetko hnevá. Sestrička povedala že tam bude okolo 6 týždnou (čo si ani živo neviem predstaviť Crying or Very sad ) ale že to záleži od okolnosti a od zotavovania sa takže to môže byť len 2-3 týždne.Veď aj on vraví že chce ísť domov že ležať môže aj doma a aspon bude pri mne. Že vždy som chcela byť len s ním tak teraz mám 6-8 tyždnovú možnosť.To je trdlo,ale nie za takýchto okolností. Mad Novidíte aké je to pekné z tými tickermi.Slávka no čo už keď maš dve detičky,neboj sa aj my tam raz budeme mať 2 tickeri.

 

22.01.2007 19:04

slava

A teraz je teda este v tej Rimavskej? Nejako v tom zacinam mat chaos. Verim ti, ze ta to stve, ja by som si tiez poplakala, cloveku sa aspon trochu ulavi uz ked nic nemoze robit. Tak dlho lezat v nemocnici nie je nic moc, keby aspon mohol byt blizsie. Je to na porazenie, ale hadam sa to uz bude lepsit. Vidis, uz zacina aj zartovat, ale tiez mu to urcite nie je jedno - komu by bolo Crying or Very sad A s tymi detmi iba slubujete a skutek utek - no dobre, ty mas teraz objektivne priciny, ale ked bude vsetko v poriadku, tak sup sup - nieze sa zase pohadate Wink Uz musim padat, lebo z obyvky za ozyvaju nejake besne zvuky Wink Adi drz sa, budem na teba mysliet Wink

 

22.01.2007 19:43

adka.88

Nie je v Rožňave.V Rimavskej bol len na tom vyšetrení a doviezli ho naspäť.Zajtra by ho mali konečne doviezť do Lučenca.Nech už môžem ísť za nim a nech ho vidím,lebo už mám toho dosť.A ak ho neprevezú tak pôjdem pre neho sama,do kelu. No ja si teraz nemám s kým urobiť bábo Crying or Very sad Tak nech sa vyjadrí Robka a Lienočka.Lienočka teda chce to sme už čítali.No Robka akosi nikdy neodpísala na túto tému.Prečo Confused: Confused: Confused:

 

22.01.2007 20:10

slava

Adi, nedalo mi to a este sem nazeram ci tu nesedis sama a smutna a nie je nikoho kto by si s tebou pokecal Wink Tak teraz neviem ci si este tu alebo si len dopisala a zmizla. V kazdom pripade na teba myslim Wink Je mi jasne, ze teraz si nemas s kym urobit babo, ved preto som pisala, ze mas objektivne priciny, ale ked uz bude tvoj muz v poriadku, tak treba ist na to (teda ak chcete Wink ). Asi by si ani sama nechcela, aby bol medzi detmi privelky vekovy rozdiel, nech si uziju surodenecke vztahy a nevyrastaju ako dvaja jedinacikovia. Ale to uz musite sami zhodnotit co vam najviac vyhovuje. Ak som dobre vyrozumela, lebo Robka je tajomna a pise iba v naznakoch Wink , tak zrejme pre tazku situaciu doma nechcu robit teraz nejake zasadne rozhodnutia ako druhe dieta urcite je. Robka, ak je to inak, oprav ma. Musim uz naozaj ist, lebo treba urobit vsetky tie vecerne procedury okolo chystania deti do postele a uspavania a ako sa poznam, zaspim aj ja. Zajtra rano nakuknem co je nove. Adka, chod si aj ty lahnut, alebo si pozri nejaky film pri ktorom nemusis rozmyslat.

 

23.01.2007 08:32

Robka

Adka, vďaka za pomoc pri tickeroch. A ešte Ti prajem veľa vnútornej sily, trpezlivosti a pokoja, aby si to zvládla aj za manžela. Ženy sú od prírody veľké bojovníčky, veľa znesú a Ty rozhodne medzi takéto patríš. Veľa zdravíčka manželovi. Druhé dieťa, ako Slava správne poznamenala, v tomto súčasnom stave je veľké rozhodnutie a je treba myslieť na všetky možné riziká a situácie, ktoré nastanú. Bohužiaľ, sú nezvratné. Manžel má toho veľa na pleciach, svokra visí doslova na každom jeho pohybe a slove, veď na koho iného by sa vedela a mohla obrátiť ako na svojho jediného syna. Žije ešte jej 80-ročný otec a ten jej teda tiež na pokoji nepridá tou svojou tvrdohlavosťou. A ešte ten pomer, jej manžel zomiera (bože aké kruté slovo) a jej otec sa teší pomerne dobrému zdraviu. Ja jej to nezazlievam, neviem, ako by som sa zachovala. A potom, keby nechcela a stavala by si hlavu, tak sa mi nemusela ani o malého starať. Určite mi niektoré veci od nej nesedia, nesúhlasím s niečím, poviem to manželovi, čo sa mi nepáči, ja nie som konfliktný typ a potom žijeme pod jednou strechou. To isté by mohla povedať aj o mne, nie? Sú to manželovi rodičia, vychovali z neho dobrého človeka (niekedy som na neho normálne pyšná), má ich rád, tak prečo by som mu ja mala robiť prieky za blbosti, ktoré sa dajú riešiť. Občas nakuknem aj na "svokru" (tu na bábetku), no niekedy fakt zíram, čo tie baby tam popíšu. Veď to nemôže byť ani realita.

 

23.01.2007 10:48

slava

Robka, za takychto okolnosti by som aj ja velmi vahala ci mat dalsie dieta, lenze ... mozno by to bolo tak, keby som bola take mladatko ako je Adka Wink lebo my sme sice mlade a krasne a plne sily (niekedy) a plati to skoro vo vsetkych oblastiach zivota, ale pri detoch bohuzial nie Crying or Very sad Tu nam priroda velmi nedava na vyber (je to riadna svinka Evil or Very Mad ), takze ak by som este dalsie dieta chcela, tak by som sa asi on pokusila aj za takychto okolnosti, lebo je dost mozne, ze cakanim na tie vhodne podmieny by som to mohla presvihnut a dalsie dieta by sa uz nezadarilo Crying or Very sad . Teda neviem ako ste na tom vy, mozno ste uzrozumeni s tym, ze ak sa nic nezmeni, tak budete mat iba jedno dieta, kazdy si musi zhodnotit, co je prenho a pre jeho rodinku to najlepsie, nikde nie je napisane, ze musite mat viac ako jedno dieta. No, uz som ticho, lebo zase iba mudrujem. Adka, co je nove?

 

23.01.2007 11:17

adka.88

Ahojte Sad Dnes sa cítim asi najhoršie.Včera som Slávka hneď po dopísaní vypla PC pozreli sme s Nicolkou Vilomeniny a išli sme pekne spinkať.Bola som unavená ako pes.Ani sa nečudujem.Dnes ráno som chytila také nervy ako zviera.Prevoz sa len vybavuje a vybavuje a figa borová z toho Twisted Evil Twisted Evil tak som sa nasrala a volala ujovi do Lučenca (on robí elektrikára v nemocnici) a ten bol za riaditeľom všetko sa vysvetlilo a dnes ho chvalabohu prevezú. No a čakaj na hokejového viceprezidenta (úplný chrapúň-ale peniažky vie brať) Tak už som pokojnejšia.Tak po obede idem za nim do Lučenca,no a ešte aj tento sneh musel napadnúť teraz keď ho najmenej potrebujem. Evil or Very Mad Twisted Evil To bude cesta,ale keď musím tak musím.A ešte stále sneží,my tu už máme dobrých 10 cm.A čo vy? No a k tomu druhému bábu.My to nahávame na náhodu ak príde príde,ale najradšej by sme chceli tiež do nového bytiku aby sme nemali všetko naraz,prerabku bytu,pôrod a od bába sa dáko behať a vybavovať a prerábať nedá.Takže ideálne by bolo až o rok,no nič sa nestane keď príde aj teraz. Robka aj ja mám chorú maminu ale určite bábo nebudem kôli tomu odiaľovať-to nie.Ozaj môže sa mi stať že rôčky pribudnú a nastanú problémy a nebude sa dariť mať bábo a to by som zažiť teda nechcela,určite by sme si potom nadávali že či sme čakali na toto.

 

23.01.2007 12:43

Robka

Aj tak si o tom rozhodujeme my dvaja a poznámky a rady iných, a že sa to patrí, ma (nás) nemali zaujímať, ale mám taký blbý pocit, že asi nie som dobrá žena. Pripadá mi to, akoby som nechcela deti. Som si vedomá, že svoje prvé dieťa som mala (podľa iných) dosť neskoro, hoci ja to tak nepociťujem. Tri roky sme bývali u našich v jednej izbe, popri tom sa začala prestavba u svokrovcov (terajší dom) a ja osobne som nechcela, aby som sa nervačila a naháňala po stavbe a taká uštvaná chodila okolo dieťaťa. Ono predsa chce spokojnú a vyrovnanú mamu, veď to cíti. A mali sme šťastie, že máme takých rodičov, akých máme, hlavne svokrovcov, lebo sme mali aj také finančné suchoty, že sme doslova žili z mojej materskej. V opačnom prípade by sme boli neplatiči. Nezveličujem, nepreháňam, nechcem ľútosť, iní sa majú aj horšie a žijú. Kam sa pôjdete sťažovať, keď vám štát neplatí fa a driete ako kôň? Áno, takto sa neuvažuje, dieťa je dieťa a nejaké bývanie, financie alebo pripravenosť po psychickej stránke nehrá rolu. Ale o čom to teda je? A doma (to sa už ráta na týždne, príp. mesiace, nie roky!!!) je tiež dosť vypätá situácia, psychická záťaž na každého člena a kto by trpel? V prvom rade matka (samé viete, čo je to za obdobie) a s ňou dieťa. Dúfam, že to nebudete brať osobne, to je môj názor na danú vec v mojej momentálnej situácii.

 

23.01.2007 13:33

adka.88

Robka ak sme ťa urazili alebo si myslíš že do niečo tlačili tak potom prepáč.Určite sme nechceli vyvolať toto. Jasné že je to len a len vaša vec či chcete druhé bábo alebo nie.Do takeho dôležiteho rozhodnutia netreba nikoho tlačiť ani mu prikazovať ba či navrhovať. Vieš aj ja som vždy túžila po jedináčikovi a stála som za tým aj po pôrode Nicole (a ešte vzhľadom na ten môj pôrod,tak to mi iba pridalo) ale teraz s odstupom času ako Nicole rastie si uvedomujem že jedináčik je len na strach.Ak by sa jej niečo v živote stalo mňa by to zložilo uplne na zem a hádam aj pod zem.Keď máš však ešte ďalšie dieťa to ti dáva silu žiť ďalej a žiť pre neho a ľahšie zvládnuť problémy spojené z prvým dieťaťom. To mi je fakt nesmierne ľúto ako sa to vyvíja u vás doma.Musíš byť z toho už riadne vyčerpaná,a nielen ty ale celá rodina.Určite najviac trpí tvoj manžel (ani sa mu nečudujem) je to jeho otec a on jeho jediný syn. Vidíš napr.aj tvoj manžel nemá surodenca s ktorým by spoločne znášal svoju bolesť a utrpenie.Ano si tu ty,ale rodič je rodič a svokor je svokor - to mi uzná každý.On bol od malinka naviazaný len a len na tých rodičov. Hlavku zodvihni hore a názori ľudí si vypočuj a nikdo ti ich nekáže realizovať.Tak nerealizuj ani naše a nehnevkaj sa ak sme ti ubližili.

 

23.01.2007 13:37

slava

Adka, tak to ti nezavidim ze mas ist v takomto pocasi Crying or Very sad Ty budes soferovat? Ak ano, tak to ta obdivujem, ja by som sa bala. Ale ked sa musi, tak sa vsetko zvladne, ze? V tej nemocnici uz fakt asi nie su normalni, dost ze ma clovek problemy a este takto vsetko komplikuju Evil or Very Mad Robka, mozes sa vykaslat na to co si myslia druhi, svoj zivot predsa zijes ty a nech by si urobila cokolvek, vzdy sa najde niekto kto ti to ofrfle alebo ta za to ohovori, takze ti to naozaj moze byt jedno. Prave to som chcela povedat tym svojim poslednym prispevkom, len sa nejako neviem vykoktat, pisem ako tatar Crying or Very sad Ty predsa sama musis vediet co je pre vas najlepsie. Ja ani nikto iny do situacie u vas doma nevidime. A pokial ide o tie deti, ved my sa len tak v dobrom dotahujeme, ze Adka? Ja som tiez mala Miska az v 27-mich rokoch a to nie preto, ze by sa nam skor nepodarilo, ale preto, ze sme si to tak naplanovali, najskor sme chceli mat svoje byvanie, potom som cakala, kym nebudem mat pracovny pomer na dobu neurcitu (najskor som mala rok na dobu urcitu a potom sa to automaticky menilo na neurcitu) aby som sa mala po materskej kam vratit - vidis, to su tiez racionalne argumenty, takze ja vobec nemam pravo a ani umysel moralizovat, je to kazdeho vec.

 

23.01.2007 14:07

Robka

Baby, ja som v pohode. Manžel by mal sestru, ale svokra v šiestom mesiaci potratila, aj s ním mala katastrofický pôrod. Rodila klasicky a po týždni sa postavila !!! z postele. O dieťati je povedali, že ak skončí na ortézach (ak som to dobre napísala, lebo mal niečo s nožičkami), tak to bude víťazstvo. Keď jej ho doniesli ukázať, tak zistila, že má zlomenú klúčnu kosť. Domov ho doniesla v dezolátnom stave (pod pažami mal plieseň). S nožičkami navštívili zopár krát špecialistu a bolo dobre. Ja som bola normálne hotová, keď to rozprávala. A dnes má môj muž akurát ploché nohy. Aj napriek tomu sa odhodlala na druhé, lenže pri prvom dostala transfúzie a medzi nimi bola nakazená toxoplazmózou (? asi tak), asi to bol dôvod toho potratu. Ja som tiež rozmýšľala ako Ty, Slava. Veď čo tí mladí ľudia, ktorí sa zoberú mladí, nemajú ničoho, ani len akú takú prácu, o pár mesiacov do toho príde dieťa a tu začnú problémy, a to málokto vydrží, ak im nikto nepomôže. Chceli by to, potrebovali by tamto, ale z lásky to nejde. Tí starší hovoria, že do roka a do dňa po svadbe potomka, ale nikde to nie je napísané. Aj mňa sa kolegyňa opýtala, že sa nám už konečne pošťastilo, keď sme nemohli mať. My sme si užili dovolenky, lyžovačky, zábavy, postarali sme sa o bývanie, prácu a teraz si môžeme znova užívať dovolenky, lyžovačky a návštevy s dieťaťom. Vtedy to bolo iné, dnes nám to dáva zase iný rozmer. A ste zlaté.

 

23.01.2007 15:55

slava

Robka, klobuk dole pred tvojou svokrou. Asi si vela radosti v zivote neuzila, ze? Ked vsetko ide bez problemov a podla planu, clovek to berie tak nejako samozrejme, ani si neuvedomi, ake ma stastie. Az potom ked sa dozvie o tom, cim vsetkym museli prejst ti, ktori nemali tolko stastia Crying or Very sad Niektore moje spoluziacky zo strednej uz maju deti, ktore pomaly idu na strednu skolu, ale ja som s vekom mojich deti velmi spokojna. Tiez sme sa s manzelom dost vyburili a uzili si slobodny zivot na vysokej skole a potom este aj po nej kym sme boli sami a deti sme mali v dobe ked sme ich uz naozaj chceli, boli planovane a vytuzene. Takto mi to vyhovuje. Adka, boli ste v tej nemocnici? Co je nove?

 

23.01.2007 16:11

adka.88

Žienky ja už dalej nemôžem,vyplakala som sa ako dážď,ani teraz pre slzy neviem čo píšem tak ak dáke chyby tak sorry. Manžela mi vôbec nepreviezli a už ma aj vybitý mobil takže žiadna komunikácia s ním.Je mi nie do revu lebo to už robím ale je mi na skapanie. Crying or Very sad Crying or Very sad Volala som do Rožnavskej nemocnici a spýtala sa v akom je stave a že ho mali previezť dnes do Lučenca a že v LC ešte nieje on ma vybitý mobil takže neviem čo je s ním.Povedala mi že s kade mám prevoz a ja som povedala že sa to predsa vybavuje a dnes už mal byť prevezený.Ona povedala že tam nikdo z nás nebol atď.Tak som jej povedala prepáčte že mám doma malé dieťa,svokru v nemocnici,a nebývam 5 minut od vašej nemocnici.Tak mi povedala že o manžela je dobre postarané,že sa nemusím báť a že som prvá čo sa vôbec spýtala na jeho zdravotný stav a že on patrí pod Zvolen takže prečo LC a k ním nikdo nevolal ohľadom prevozu.Potom som sa rozplakala a povedala som jej všetko že to mál (teda aspon mi tak tvrdí) vybavovať hokejoví viceprezident atď.ona ma ukľudnila a povedala mi že sanitka je už vybavená ale na zajtra a všetko je zaistené a že či chcem rozprávať z manželom že mi ho na chvíľu dá. Tak od Jarda som sa dozvedela že doktor volal do Lučenca primárovi a ten o ničom nevedel,takže viceprezident (daľej ho budem oslovovať chrapúň) nič nevybavoval.Všetko vybavil dnes ráno náš ujo (robí tam elektrikára) takže až zajtra. No povedzte aký je debil a vraj viceprezident? ha ha ha obyčajný chrapúň.Načo mi sluboval že všetko vybaví???? Confused: Confused: Confused: Načo? Bola by som už v nedeľu išla a s ujom všetko vybavila a v pondelok už mohol byť v LC.Asi ma s toho j....... to veď viete čo. A Slávka aj ja mám strach jazdiť v takomto počasí,teda lepšie povedané na snehu som ešte nejazdila,iba vtedy keď už bola cesta celkom pekne upravená,posypaná a na 50% spustená. No keby si bola v takej situácii (čo ti v živote neprajem) sadla by si aj do tanku,alebo do trabanta a išla. Už nevládzem Idea Idea

 

23.01.2007 17:44

slava

Adka, tak na toto sa uz fakt neda nic povedat. Teda nic slusne Evil or Very Mad Ten viceprezident sa zachoval ako obycajny chrapun. Potom ver slubom Evil or Very Mad Co si clovek nevybavi sam, nema. A v tej nemocnici sa fakt nenajde nikto, kto by mu ten mobil nabil? Ved hadam nema jediny mobil na svete ku ktoremu by tam nemali nabijacku. Tolka ochota, asi by sa im nieco stalo Evil or Very Mad Verim ti, ze si nastvana, najhorsie je ked je clovek bezmocny Crying or Very sad A preco ho vlastne neprevezu do Zvolena, nemala by si to blizsie? Adi, ak si este nejazdila na cerstvo napadnutom snehu, tak si davaj bacha, hlavne udrzuj dostatocny odstup od aut pred tebou, lebo nikdy nemozes vediet co urobia a potom uz nestihnes ubrzdit. Brzdna draha je ovela dlhsia ako za normalnych podmienok a to este pod snehom moze byt lad. Mas pravdu v tom, ze ked musis, tak jednoducho do auta sadnes a ides aj keby traktory padali. A nemozes poprosit niektoreho z muzovych kamaratov aby ta odviezli? Predsa len sa nemusis sustredit tak ako treba ked ti myslienky lietaju niekde uplne inde (co je pochopitelne).

 

23.01.2007 17:57

adka.88

Do Zvolena sme nechceli lebo tam sú doktori ešte na úrovni predpotopnej doby. A neboj zajtra má svokor dovolenku,lebo ide po svokru (aj tá konečne ide domov) tak potom pôjdem za Jardom s ním. Len nech ho už prevezú lebo ak nie tak pôjdeme do Rožnavy mne je to už úplne jedno. Bože a ten sneh to myslí vážne stále padá a padá.Aj u vás?

 

23.01.2007 18:05

slava

Pada aj u nas a este aj k tomu fuci vetrisko, zo skolky sme prisli ako snehuliaci, zato Ivanka sa vytesovala a chodila po tom najhlbsom snehu. Inokedy by sa najradsej nosila celou cestou do skolky a teraz ked by mi to vyhovovalo, tak ani za svet. Museli sme ist pre Miska, lebo manzel mal zase nejake rokovanie a ako vzdy tesne pred koncom pracovnej doby Evil or Very Mad Zvolenska nemocnica nemala nikdy ktovieaku povest, len som si myslela, ze sa to tam odvtedy zmenilo, hlavne ked sa transformovala na nejake Vase zdravie, ci ako sa to vola. A v Lucenci je to lepsie? Ved to je tiez okresna nemocnica. Ale asi ano, inak by ste ho tam nenechavali, ze? To je dobre, ze s tebou moze ist svokor, teraz to na cestach musi byt o drzku, moj muz ide zajtra na sluzobku do Blavy, uz teraz sa bojim. On je sice velmi dobry sofer, ale nikdy nevies co urobia ti ostatni Crying or Very sad Adka, tak rada by som ti pomohla keby to islo Crying or Very sad

 

23.01.2007 18:15

adka.88

Jeeeej Slavka ďakujem,pomáhaš mi aj takto,je lepšie keď cítiš že niekto stojí pri tebe a ja cítim že stojíš blízko mňa. Tak to zajtra tvojmu manželíkovi nezávidím ani ja.Ozaj je to na cestách hrozné akurát mi písala kmotra že dnes videla plno aút v garaboch.A ozaj pravda je že aj keď ty ideš opatrne za tebou alebo pred tebou niekto urobí chybu a už je zle. Aj my sme dnes boli s Nicolkou na obed vonka nachovať prasiatka a odhrňali sme lopatou sneh a ona chcela fúrikovať, a behala po celom dvore, tešila sa ako ozaj malé dieťa.Bola zlatá a boli sme zasnežení ako snehuliaci.

 

23.01.2007 18:16

adka.88

Dnes som si zase urobila šalátik zo zavináčou,mňa aspon z niečoho nech mám radosť a idem si aj nabrať dáko som vyhladla.Pozývam ťa na šalátik,tak ja idem nabrať a ty zatial sem preskoč. :D

 

23.01.2007 18:22

slava

Dakujem za salatik, vonia az sem :D A aky je vyborny Wink Ja ta na oplatku pozyvam na kavicku s talianskymi keksikmi (este zasoby z dovolenky). Tak pekne spapaj salatik, lebo presovar uz syci Wink

 

23.01.2007 18:27

slava

A este mame v spajzi vyborne cervene vino. Nedame si? Opijeme sa a bude nam vsetko jedno Wink

 

23.01.2007 18:43

adka.88

Tak kavičku som už dneska mala,ale na to červené vínko a tie keksíky hmmmmmm z radosťou. Fuuuj od šalatiku len tak fučím ale tvoj tanierik je akýsi plný,dáko z neho neubúda Wink To vy máte ešte keksíky z dovolenky,to nemyslíš vážne u nás by to už dávno bolo spapané. :D A ako bolo na dovolenke,čo nato vravela Ivanka? a boli ste autom?Deti to zvládnli v pohode?

 

23.01.2007 18:51

slava

Tak to si este tie nase zasoby nevidela :D Z dovolenky chodime s plnsim kufrom ako tam ideme, niekedy mam pocit, ze tam chodime iba kvoli tomu aby sme si domov doniesli zasoby keksikov, cestovin, olivoveho oleja, cokolad, cukrikov, sladkeho peciva, kavy, vina ... mam pokracovat? Ale tie spomienky potom. Vzdy mi to pripomenie dovolenku. Chodime autom, s detmi si inak netrufneme. Zatial chodime iba tam, kde su pieskove plaze, aby sa tam mohli do sytosti vyhrat - aj si to vzdy poriadne uziju Wink Ivanka uz bola pri mori dvakrat, prvykrat ked mala 8 mesiacov, este som ju kojila, takze nebol ziaden problem. Detiska jedne, ake maju vyhody. Ja som bola prvykrat pri mori ked som mala 26 rokov a oni pomaly uz od narodenia. Coby od narodenia, Ivanka vlastne bola prvykrat este v mojom brusku, bola som v piatom mesiaci a boli sme so spoluziakmi v Chorvatsku. Moj tanier je uz prazdny, posielam tie keksiky. A ked deti zaspia, tak aj vinko Wink Ja vela neminiem, lebo padnem po prvom pohari, neznesiem vela a ty? Kolko si mam pripravit? Neboj, je ho dost Wink

 

23.01.2007 18:52

slava

Musim ist, lebo tu uz sedim hodinu, ale este hadam nakuknem. Daj si zatial tie keksiky Wink

 

23.01.2007 19:02

adka.88

Tak ja si idem pochutnať na tých keksíkoch pri televiznych novinách.Potom sa ozvem.

 

23.01.2007 19:28

Lienočka

Čaute babuľky som tu, prečítala som vás, ale popíšem neskôr, lebo nestíham Rolling Eyes Mama prespáva u nás takže keď tu večer dojdete keď uložíme deťúrence tak sa teším papa

 

23.01.2007 19:56

adka.88

Ahoj Lienočka, aj ja sa teším len kým ja uložim moju krasavicu tak bude asi aj zo 22,00 hod Sad Skôr neviem či zaspí no skúsim to .

 

23.01.2007 20:17

slava

zeby sa to tu takto na noc rozbiehalo? Skoda, ze tu nemozem byt, aj tak uz mam vycitky, ze tu tolko vysedavam Crying or Very sad za normalnych okolnosti by som sem uz ani nenazerala (az zajtra), ale neda mi. Nechcela som ta tu, Adka, nechat samu, no ale ked je tu Lienocka, tak si v dobrych rukach a ja vam nechavam aj to vinko, dajte si, je vyborne, mozte vypit kolko chcete, pre vas vsetko Wink U nas sa uz rozdavaju zubne kefky, takze budem musiet naklusat aby som nechybala pri scitani Wink Peknu nocku prajem Wink

 

23.01.2007 20:25

adka.88

Slávka vidíš,už dávno som sa chcela opýtať či si Ivanka chce a či si rada umýva zubky. Nicole len chlípe vodu zo zubnej kefky ale umývať nie a nie,niekedy sa mi podarí ju nahovoriť a vydrhnem jej ich ale je to málo kedy,už som z toho zúfala.A už sa jej začína na dvoch spodných zubkoch chytať take čierne okolo zubku. Crying or Very sad Crying or Very sad Twisted Evil Evil or Very Mad Neviem čo s ňou.

 

23.01.2007 22:29

Lienočka

Aďka veľmi krásne ďakujem za ticker. Veľmi som sa potešila. Ale len dovtedy, kým som nezbadala ako ma tie dve šikovnice tromfli . Hrúza ako ste všetky šikovné. Tak konečne sa mi podarilo vytrepať manžela od notebooku, aby ma sem pustil. Trepal, že ja mám do rána čas Laughing Somár, tak som sa tešila, že sa ráno vybláznime s Matejom v snehu a nie v blate a nič Crying or Very sad Aj nasnežlo, ale už prší, do rána bude humus. Ale na víkend v noci 18 mínus Razz

 

23.01.2007 22:34

Lienočka

A delíme, pekne delíme ženičky Wink /príspevky delíme, aby ste si to nejako zle.../ Aďuška čo nové s manželíkom? Mrzia ma tie KE, aj naši chlapi, boli objednaný. To asi kôli miestu, majú nejaké kôli operáciám súrne... Ich vec blbci Evil or Very Mad Asi ťa nepoteším, ale manželova babka mala v lete zlomený stavec, ležala 5 týž. v nemocnici bez Exclamation pohnutia. S tým ho domov nepustia myslím, nemaľujem čerta na stenu Confused

 

23.01.2007 22:42

Lienočka

Tá moja gramatika Rolling Eyes Pod lampou najväčšia tma, ešte že nie som slovenčinárka Wink Aďka ešte som zabudla napísať, keď máš na pláne mať maróda doma, že ja som bola doma s 2-mes. Matejom a manželom s ortézou na nohe a barlami. To bola sranda Cool Teším sa Evil or Very Mad v TV novinách som počula, že už je chrípková epidémia, hlavne na východe. Nech sa nám vyhýba Exclamation Exclamation Exclamation Vidím, že ste tu riešili rozširovanie potomstva Razz ešte sme všetci v teoretickej rovine? Ja teraz po tých antib. čo som požrala Crying or Very sad musím detoxikovať seba a tak uvidíme Wink Kde ste žienky, už spinkáte???