1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76

Decembrove babatka 2006

30.08.2006 06:27

pipi

Este k tym porodom, ked si na to spomeniem, bola som na prvy krat teda velky frajer Smile, ale len dovtedy, kym sme nedorazili do porodnice. Nastastie som mala okolo seba uplne skvelu hebamme, ktora presne vedela, co ako a kedy, som velmi zvedava, ako to bude tentokrat, no ja sa na porod fakt naozaj velmi velmi tesim. :D

 

30.08.2006 07:24

emma

Ahoj kocky, ako sa dnes mame? Pipi ten clanok bol velmi zaujimavy, aj ked ja budem urcite riadne vyklepana. Nastastie teraz mi to este nedochadza, ved aj tak by to bolo zbytocne Smile Yuya aj ja som sa chcela na koncert spytat. Vydrzali ste do konca? My sme ho prezili v zdravi a v pohodicke a veeeeeeeeelmi sa nam pacilo :D Aj predkapelka ma milo prekvapila, lebo som ani netusila kto pride. Akurat som vyzerala dost cudne ked som si prezerala vsetky nastavajuce mamicky v sirokom okoli (nastastie som videla len dve) :D

 

30.08.2006 12:01

aksuram

Pipi - ten clanok je fakt zaujimavy. Momentalne mam pocit ze to vsetko zvladnem a akosi ani nemam starch z porodu... ale to casom urcite pride Laughing Teraz ma vacsie obavy moj manzel, ako to zvladneme, ze on o detoch nic nevie, a co budeme robit ak by sa porod blizil prirychlo ... napadaju ho vsakovake mozne komplikacie a ja ho stale musim utesovat ze sak to dobre dopadne a ja mu poviem co ma robit kym pride porodna asistentka Rolling Eyes Ale je to mile ked vidim ako si robi o nas starosti Wink

 

30.08.2006 23:19

yuya

Ahojte holky. Simply Red boly fakt fantastickí. Vydržali sme až do konca. Možno malinké nepočula taký hluk, lebo som si držala kabelku na bruchu, tak mu asi mierne tlmila zvuk. Ale pri konci, keď už ľudia vstávali zo stoličiek, som ani ja neodolala a nechala som aj bábo, nech sa učí, čo je kvalitná muzička. Emma, ja som žiadnu tehuľku nezazrela, asi som nepozorná Rolling Eyes . A máš pravdu, predkapela aj s hosťami neboli na zahodenie. Dnes sme boli na 3D v Hlohovci. Je to naozaj veľmi milý zážitok. Celý čas sme sa s mužom "prihlúplo" usmievali, keď sme videli to naše malinké :D .

 

31.08.2006 09:43

zuzanka9

Ahojte, v pondelok sme boli na 3D v Brne, maličký sa zo začiatku hanbil a schovával sa nám, ale ku koncu sa asi len nad nami zľutoval a hodil zopár grimasiek Laughing Je taký zlatučký, úplne ho milujem. Keď mi ukázali prvý záber, nemohla som veriť vlastným očiam - z profilu to bol celý manžel Surprised . Všetci mi hovoria, že to nie je ešte vidieť, že to skresluje, ale ja tam tú podobu jednoducho vidím. Vy, čo ste už boli na 3D, tiež sa vám zdalo, že sa bábo podobá na niektorého z vás? Skúsim neskôr pripojiť fotečku. Zatiaľ prajem všetkým pekný ( u nás upršaný Crying or Very sad ) deň.

 

31.08.2006 10:12

aksuram

zuzanka9: Ahojte, v pondelok sme boli na 3D v Brne, maličký sa zo začiatku hanbil a schovával sa nám, ale ku koncu sa asi len nad nami zľutoval a hodil zopár grimasiek Laughing Je taký zlatučký, úplne ho milujem. Keď mi ukázali prvý záber, nemohla som veriť vlastným očiam - z profilu to bol celý manžel Surprised . Všetci mi hovoria, že to nie je ešte vidieť, že to skresluje, ale ja tam tú podobu jednoducho vidím. Vy, čo ste už boli na 3D, tiež sa vám zdalo, že sa bábo podobá na niektorého z vás? Skúsim neskôr pripojiť fotečku. Zatiaľ prajem všetkým pekný ( u nás upršaný Crying or Very sad ) deň.
Ja ked som bola na 3D tak nas drobec sa tiez skryval- doslova si pozakryval tvaricku aby sme ho nevideli- ale aj tak sa podoba na manzela- pozakryval sa totiz takym stylom ze vyzeral ako moj manzel ked spi- jedna ruka cez oci a druha cez usta Wink

 

31.08.2006 20:30

emma

Dobry vecer Smile Zuzanka na fotecky sa uz tesime. My s muzickom sme vraveli ze drobcek je cely ocko len pusku ma po mne, ale to bolo skor zo zartu :D Dnes sme zvladli glukozovy test. Mne ta chut vobec nevadila, akurat mi tam uz potom bolo dlho. Inak prijemny predlzeny weekend vsetkym.

 

02.09.2006 09:50

aksuram

emma: Dobry vecer Smile Dnes sme zvladli glukozovy test. Mne ta chut vobec nevadila, akurat mi tam uz potom bolo dlho. Inak prijemny predlzeny weekend vsetkym.
... ja by som sa chcela opytat k tomu glukozovemu testu- aky zaver sa da z toho urobit ak vyjdu z neho zle vysledky? Pytam sa nato preto, ze o necele 2 tyzdne odchadzam do zahranicia a netusim ci mi to tam budu alebo nebudu robit. A tak teraz stojim pred rozhodnutim, ci presvedcit moju gynekologicku aby mi to dala urobit este do odchodu, alebo to az taky vyznam nema?

 

02.09.2006 10:15

Mia27

Ahojte tehulky! Ja som tu nebola snad asi mesiac. Mozno aj viac. Stale len robota. Baby,co jedavate,aby ste vela nepriberali? Lebo ja uz som pribrala 11 kil a mam z toho depresie. Uz sa bojim pozriet aj na jedlo. A najhorsie na tom je to,ze som otehotnela,ked som prave bola na dobrej ceste s kilami dole. Zacala som chodit do fitka a cvicit kazdy den. Lebo som vazila 70 kilov. No a teraz mam 81 a som z toho uplne vedla. Strie chvalabohu este nemam,ale ked si pomyslim,ze este 3 mesiace,tak to nejake kilo este pojde hore. Jedavam 3 krat denne,uz ani sladke a slane si nedam. Vela ovocia a zeleniny,ale aj tak to stupa. Dajte mi prosim vas nejaky typ,co jedavate na veceru. Ked ja mavam hrozne hlady,az mi byva zle! Pribral niekto tu tiez tolko vela? Sad Sad Sad Sad

 

02.09.2006 10:30

aksuram

Mia27: Ahojte tehulky! Ja som tu nebola snad asi mesiac. Mozno aj viac. Stale len robota. Baby,co jedavate,aby ste vela nepriberali? Lebo ja uz som pribrala 11 kil a mam z toho depresie. Uz sa bojim pozriet aj na jedlo. A najhorsie na tom je to,ze som otehotnela,ked som prave bola na dobrej ceste s kilami dole. Zacala som chodit do fitka a cvicit kazdy den. Lebo som vazila 70 kilov. No a teraz mam 81 a som z toho uplne vedla. Strie chvalabohu este nemam,ale ked si pomyslim,ze este 3 mesiace,tak to nejake kilo este pojde hore. Jedavam 3 krat denne,uz ani sladke a slane si nedam. Vela ovocia a zeleniny,ale aj tak to stupa. Dajte mi prosim vas nejaky typ,co jedavate na veceru. Ked ja mavam hrozne hlady,az mi byva zle! Pribral niekto tu tiez tolko vela? Sad Sad Sad Sad
Podla mna je tvoj problem prave v tom, ze jedavas 3x denne ... je ovela lepsie jest 5 a viac krat denne ale mensie porcie. Tak dodas telu viac potrebnych zivin prave vtedy ked potrebuje. No ak jedavas len 3x denne moze byt u teba aj taky efekt ze telo ma pocit nedostatku prisunu potravin a teda si robi zasoby na "horsie" casy. Ja mavam teraz stale aj druhu veceru- neake ovocie- melon, grep a tak podobne, to naco mam prave chut... ja keby som sla hladna spat tak sa zobudim nato ze mi je zle na zaludku Wink A tiez jem dost ovocia v priebehu dna, a dost mi idu na chut teraz ryby- mnam mnam Laughing A zatial som pribrala asi takych 7-8kg. Tiez som mala trosku vycitky ze budem tucna, a chcela som si korygovat prijem jedla- no manzel mi to vyslovene zakazal, ze na chudnutie budem mat casu dostneskor - teraz musim papat dostatok vyzivneho jedla aby mal drobec vsetko co potrebuje Wink Teraz fakt nieje vhodny cas na diety Razz

 

02.09.2006 10:44

Mia27

Ale ja jedavam 3 krat denne normalne jedlo a medzi tym ovocie alebo nieco malicke ked citim hlad. najväcsi problem je,ze nemozem chodit do prace,lebo som krvacala,tak mi to lekar vyslovene zakazal. Chodievam na prechadzky a snazim sa mat dostatok pohybu. Ale doktor mi povedal,ze ziaden stres a vykladat si mam casto nohy.Ja nechcem drzat diety,ani sa o to nepokusam. Ja sa nebojim,ze to nezhodim. Len aby mi napopraskala koza. Natieram sa 2 krat denne. Zatial je to ok. Maruska,jedavas aj cokoladu a oriesky,ked mas na to chut? Ja si dam,ale len jednu kocku cokolady. Na slane nemavam ani chut.

 

02.09.2006 11:41

aksuram

Mia27: Ale ja jedavam 3 krat denne normalne jedlo a medzi tym ovocie alebo nieco malicke ked citim hlad. najväcsi problem je,ze nemozem chodit do prace,lebo som krvacala,tak mi to lekar vyslovene zakazal. Chodievam na prechadzky a snazim sa mat dostatok pohybu. Ale doktor mi povedal,ze ziaden stres a vykladat si mam casto nohy.Ja nechcem drzat diety,ani sa o to nepokusam. Ja sa nebojim,ze to nezhodim. Len aby mi napopraskala koza. Natieram sa 2 krat denne. Zatial je to ok. Maruska,jedavas aj cokoladu a oriesky,ked mas na to chut? Ja si dam,ale len jednu kocku cokolady. Na slane nemavam ani chut.
Inak aj ja som doma - a tiez nic nemozem robit- iba ak lahsie prechadzky Wink Sice som nekrvacala ale mala som krce a zacal sa skracovat krcek maternice- no uz je to OK Laughing Ja akosi na sladkosti ani nemam velmi chut- ale ked mi ide cosi sladke na chut tak si to rozhodne dam- kedysi som mala veeelmi rada cokoladky Mileny - a teraz ked som sla hladna do potravin tak som ju zbadala a hned som si kupila dve- ze akosi pochutim ... ale nakoniec aj jednu som dojedla len preto, ze som ju nechcela nechat nacatu ... mne akosi teraz sladke nechyba - no uvidime dokedy Wink

 

02.09.2006 11:45

aksuram

Mia27- k tej popraskanej kozi ... moja sestra ked bola tehotna bola doslova chuda ... no fakt ja som si robila srandu ze ona ani brusko nemala gulate, lebo jej akoby trcali vsetky casti babatka- nemala tam ziaden tuk, ktory by to prekryl ... a urobili sa jej taaake strieje ze hroza ... a zas moja mamka ked cakala nasu najmladsiu sestru, tak mala tak obrovske brusko akoby cakala dvojcata a aj rokov uz mala dost(41) a ziadne strie sa jej neurobili - cize to je dost individualne komu sa urobia a komu nie Wink Ja mam zo seba zatial pocit, ze na brusku sa mi asi ziadna neurobi(teda dufam) lebo tam aspon zatial nemam ziaden pocit napatia ... skor to vidim tak, ze sa mi obnovia, resp. prehlbia strie ktore mam na bokoch a zadku uz par rokov Confused lebo tam uz citim, ze ta koza je akasi napata, a svrbi- aj ked sa tiez pravidelne natieram roznymi kremikmi Rolling Eyes

 

02.09.2006 11:54

Mia27

Ja tiez nemam pocit,ze by som mala na brusku kozu napätu. To je v pohode. Asi 2 tyzdne ma strasne svrbelo,tak som natierala ako blazniva a je to zatial v pohode. Na bokoch mam uz stare strie,co som kedysi rychlo schudla a z toho sa mi spravili. Zatial som spozorovala len 2 malicke a to na zadku pod nohavickami,co mi az tak nevadi. Dufam,ze sa mi nespravia na brusku. Prajem ti pekny vikend!! Laughing Laughing Laughing Musim ist,lebo mam dohodnuty obed so svokrovcami,nakolko moj muzik je v praci. Som chcela len na chvilku pozriet,co nove a uz som tu viac ako 2 hodiny. A to som si povedala,ze si idem dat dokopy nejake vecicky,co uz mam pre malicku,aby som vedela,co mi este chyba. Smile Smile Smile

 

02.09.2006 11:58

aksuram

Mia27- aj tebe pekny vikend a dobru chut k obedu Wink

 

02.09.2006 13:37

yuya

Ahojte babeny. Mia, netráp sa pre tie kilá. Bavili sme sa s kolegyňami v práci o priberaní v tehotenstve a fakt je to individuálne, lebo tie, čo pribrali vyše 20 kg tvrdili, že sa určite neprejedali. Každé telo je iné a niečo iné vyžaduje. Ber to pozitívne, že si ukladáš zásoby na obdobie kojenia, kedy koľkokrát nebudeme mať ani čas na jedlo a ty budeš mať z čoho aspoň čerpať. Ja sa môžem prejedať, koľko chcem a aj tak nepriberiem, je to dispozícia (zatiaľ iba 3 kg). K tomu pnutiu kože, no ja keď sa trochu viac najem, tak sa mi zväčší žalúdok, že vtedy cítim, ako mi to napína kožu, ale nesvrbí ma, je to len tesne po najedení. Ale nie je to 2x príjemné. Zatiaľ sa mi strie nespravili a ani netuším, či sa spravia. Zdá sa mi, že mám kožu na bruchu dosť pružnú, ale zase, keď to bruško začne prudko rásť (lebo teraz ho mám celkom maličké), čakám, že to môže mať riadne následky. Maruška, ty máš starostlivého manželíka, keď dáva pozor na tvoj jedálniček :D , to sa mi páči.

 

02.09.2006 13:51

emma

aksuram: ... ja by som sa chcela opytat k tomu glukozovemu testu- aky zaver sa da z toho urobit ak vyjdu z neho zle vysledky? Pytam sa nato preto, ze o necele 2 tyzdne odchadzam do zahranicia a netusim ci mi to tam budu alebo nebudu robit. A tak teraz stojim pred rozhodnutim, ci presvedcit moju gynekologicku aby mi to dala urobit este do odchodu, alebo to az taky vyznam nema?
Neodvazim sa ti radit, ci treba presviedcat lekarku aby ti to dala urobit, moja lekarka ma nan objednavala automaticky, zaverom by malo byt pripadne podchytenie tehotenskej cukrovky. Pripajam aj jeden link a tam pisu ze sa maju robit rutinne kontroly cukru a pri zvysenom riziku glukozovy test. Ale zase na mamatata som ho nasla medzi povinnymi testmi ktore sa maju urobit do 28tt. http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=2742

 

03.09.2006 09:19

ZuzanaS

Ahojte no zajtra ideme na 3Dultrazvuk tak som sttrašne moc zvedava Laughing Laughing Laughing Laughing na našho drobca.manžel nechce vediet čo budeme mat tak som zvedava či sa to tam bude dat vidiet.Inač malinke sa stale vrti začina sa tlačit,je to uplne super Laughing Mia27-ja som pri prvom tehotenstve pribrala asi 22kil,no nemam pocit ze by som sa prejedala.podarilo sa mi to zhodit a ešte aj 10kil navyše z povodnej vahy.No až ked som prestala kojit.Teraz som pribrala asi 8,5kila.Všetko zavisi od stavby postavy ,aj teraz mi ide vaha hore a neprejedam sa.jNo keed mam chut na sladke dam si,ale zato večeer sa snažim nejest tolko lebo zachvilu by som sa gulala.Aj čo sa tyka strii je to rozne,ako ti ine pisala všetko zavisi od postavy.Hlavne sa nestresuj lebo si nepomožes,a neboj kila pojdu dole teraz to neni doležite Laughing Laughing Laughing Mne strie ostali v podbrušku,no napriek obrovskemu brušku ake som mala,mi neskoršie ostalo ako pred porodom, a bola som silnejšia.A niektorym chudšim sa dokopy nedala zostalo natiahnute.To je fakt rozne.A čo nas po par striach navyše ked mame krasne zdrave babenko no nie? Laughing Laughing Laughing Laughing V Utorok idem po mesiaci do poradne tak som zvedava,kedy a či pojdem na ten glukozovy test Wink Wink

 

03.09.2006 09:25

ZuzanaS

Posielam fotku bruška

 

03.09.2006 11:24

aktak

baby mam maly problem, zda sa mi ze mam straaaaaaaaasne velke brusko, aj iny mi to hovoria, som utlejsej postavy, sak sem hodim foto dnes, mi poviete co si myslite, mne sa zda ze je prilis velke a ak bude dalej rast tak porodim asi dinosaurika alebo co Shocked :D

 

03.09.2006 11:36

aktak

tu je foto, zacinam 28 tt, len sa mi to zda alebo si aj vy myslite ze som veeeeeelka? Smile

 

03.09.2006 12:40

yuya

Aktak, myslím, že máš bruško tak akurát :D . Možno fakt tým, že si chudá, sa ti to zdá. Plším ženám sa to má kde rozložiť viac do šírky a chudším viac dopredu. Ja som v 24tt a mne zase všetci vravia, že mám hrozne malé bruško, ale mne sa zdá úplne v pohode. Hlavné je, čo hovorí doktor na ultrazvuku. Mne naposledy na 3D sone povedal, že som o týždeň dlhšie tehotná, ako mi povedali na predposlednom sone, takže vyzerá to, že som predsa len otehotnela 1. apríla :D , ako som si pôvodne myslela. Dúfam, že bábo nebude moc "šialené" Laughing ZuzanaS, zlaté bruško máš tiež.

 

03.09.2006 12:41

yuya

Ešte vám preposielam odkaz na naše fotečky z 3D: http://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbumID=12942

 

03.09.2006 12:58

aktak

yuya krasne fotecky Smile

 

03.09.2006 12:59

emma

Nooo aktak mne sa to brusko vobec nezda privelke a takych ludi co to vravia treba brat s riadnym prehladom. Alebo uz boli aj na bruska zavedene idealne miery? Laughing

 

03.09.2006 18:55

Palvinka

Ahojte, dlhšie som sa neozvala, lebo sme boli na dovolenke. Čitala som čo ste popísali a k tým bruškám - to aké máme veľké bruško je to strašne individuálne. To moje patrí k tým väčším, ale netrápi ma to, mne sa páči lebo vňom mám moju babulku. Teraz mám pocit, že je tak akurát skôr sa obávam ďalších mesiacov, lebo už teraz si pripadám ako taký malý nemotorný macko a keď ešte bruško porastie (čo určite porastie), tak to sa budem už iba gúlať Laughing . No a čo sa týka váhy tak ja som za posledný týždeň pribrala asi tri kg Embarassed , ale na dovolenke som len oddychovala a žiadna naháňačka a stres ktorý je spojený s prácou, takže som len papkala a spokojne priberala. Ale už od budúceho týždňa sa chystám začať cvičiť - DVD Zorababy už mám doma dva týždne a cvičila som iba 1x Embarassed takže sa musím dotoho pustiť. Nejde mi ani tak o chudnutie, ale aspoň o akú takú kondíciu. Pipi vďaka za článok, aj som si ho odložila a prečítam si ho ešte raz v deviatom mesiaci Wink . Yuya krásne foto z 3D :D .

 

03.09.2006 19:58

EvaS

Ahojte tehulky, konečne to tu trochu ožilo. Aktak- Ak toto je veľké bruško, tak moje je ......Jedna známa mi dokonca odhadovala termín na október( horšie je, že sa naň aj cítim Embarassed ), tak si ho viete predstaviť. A keď si ho už predstavíte, tak.....ešte pridajte. Proste.....robí mi problém už i dlhšie sedenie za počítačom, dole ma to celé tlačí, keď sa dvíham z polohy ležmo, tak to je hotový rituál Confused . Každú chvíľu ma niekde pichne, zabolí, no proste "horor". Rolling Eyes Ale teším sa, že čakám bábetko, aby to nevyzeralo, že sa tu len sťažujem. -Nemám pocit, že sa prejedám, zajtra idem do poradne, tak počítam, že som pribrala cca 7-8 kg. Na to, že mi vôbec nebývalo extra zle a nevraciavala som v l. trimestri, je to celkom slušné Smile Inak záha ešte nič, a kŕče tiež. Wink Ale ako zákon schválnosti od zajtra sa mi to určite rozbehne. Razz Najväčšie starosti mi však robi mykóza, ktorej sa neviem zbaviť hádam od začiatku. Musím končiť, čakajú ma dvaja fešáci vo vani Embarassed , samozrejme synovia, zajtra sa ide do škôlky, treba urobiť hĺbkovú očistu. Laughing Ahojte

 

03.09.2006 22:20

Katka123

zdravím aj ja po dlhšej dobe :D Aktak nič si z toho nerob, aj ja mam nejak väčšie bruško, som zvedavá kolko som pribrala, lebo ja ani vahu doma nemám Embarassed našťastie :D 14. mám poradnu tak uvidíme, inak som bola na glukozových testoch a nič mi nedali vypiť, len mi zobrali krv Confused: Baby, ja mám strašne hyperaktívne dieťa, moja malá sa mi od obeda do večera hemlesí v brušku Shocked ... ruky, nohy ... všetko používa, dúfam že ked sa narodí, tak bude z tolkého kopkania unavená a bude mi pekne spinkať :D

 

04.09.2006 09:43

Palvinka

Ahojte, tak my od dnes môžme začať strihať meter. Podľa termínu to máme za 100 Laughing Laughing Laughing

 

04.09.2006 10:55

yuya

Ahojte. Dnes som pila tú "sladkú vodičku", ale skôr by som ju nazvala kyselá, lebo ja koza som si tam vyliala šťavu z polky veľkého citróna Laughing . Ale ináč úplne v pohode. Zvláštne je len to, že mi to kázala sestrička vypiť doma a krv mi brali až potom. Na výsledok musím čakať, nemajú svoj prístroj na meranie cukru. Kŕče v lýtkach zatiaľ nemám, ale 3.deň mám pálenie záhy, ale nie je to zatiaľ nejaké nepríjemné. Pavlínka a kde ste dovolenkovali? Smile

 

04.09.2006 13:00

Anonymous

ahojte babulky, uz som sa zlakla, ked tu boli len take, co pribrali 3-4 kila, lebo ja som pribrala 8, atkze som rada, ze nie som sama.inak, trochu ma to aj trapi, lebo vzdy som mala nasvahu, ale manzel mi povedal, ze sa mam trapit az po porode a nie teraz.a potom mi povie, ze nechce, aby jehp dieta hladovalo, tak sa zasmejeme a je po komplexoch. :D :D :D myslim si, ze zdravie babatka je dolezitejsie ako postava, ci strie, aj ked mozme robit, co sa da, ostatne je na prirode. Cool mne tiez nejak nechuti sladke, ale kazdy den by som jedla nejake maso a predtym mi stacilo len raz za tyzden.inak nemam ziadne zvlastne chute.majte sa, pekny tyzden Laughing Laughing Laughing

 

05.09.2006 08:01

ZuzanaS

Ahojte včera sme boli na 3D ultrazvuku a čakame asi chlapčeka Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing strašne moc sa tešime.Bolo to užasne a drobček je krasny.Strašne sa mi podoba na manžela. Laughing Nakoniec on sam sa opytal čo budeme mat pritom to nechcel vediet.Nemame vela fotiek maly akurat spinkal a raz zival .Uz sa nanho tešime.

 

05.09.2006 08:38

yuya

Zuzi, krásny :D

 

05.09.2006 08:50

Palvinka

Yuya - boli sme na chalupe, pri Bánovciach. Super som si oddýchla, a tak som si rýchlo zvykla nič nerobiť a teraz sa mi nechce pracovať, vždy po dovolenke sa mi nejako ťažko rozbieha Confused . Zuzi malý je zlatučký :D . Včera som bola u kamarátky, ona má šesť týždňové babetko - chlapčeka je strašne zlatučký a dobručký - jaj už sa teším, keď bude naša malinká na svete :D .

 

05.09.2006 10:19

emma

Zuzi je to paradny fesak a na Zahradnickej je tusim zona na spanie, aj nas chrobacik si sladko snival Smile Ozaj Palvinka vies ako sa to hovori ze vsetky cudzie deticky su dobrucke Wink ale nie ved ani ja sa uz nemozem drobceka dockat. Jaanka myslim ze s tou vahou to ide hore u kazdej, ved aj my sme sa uz prehupli cez 6 kiliek a to mame od prejedania riadne daleko, aj ked zase nam staci maska pomenej . Zato ovocia sa nemozem dotlacit a sladkosti si tiez neodpustim Smile

 

05.09.2006 14:27

yuya

Holky, včera som neodolala a kúpila som nášmu bábenku súpravičku do pôrodnice. Maniačka, že? Je celá bielunká a je tam body, dupačky, kabátik a čiapočka. Laughing Zato, máme jeden problém. Už máme vyhliadnutý kočár a kamoška má taký istý, tak sme včera skúšali, či nám vojde podvozok do kufra a ono nie a nie Mad ,ale musíme nejaký spôsob, ako ho tam dostať, vymyslieť, lebo podvozky sú zhruba rovnakých rozmerov, tak pochybujem, že nájdeme nejaký špeciálne maličký Confused a auto určite kvôli kočíky nebudeme meniť :D .

 

05.09.2006 21:56

Palvinka

Yuya aj Ty už vykúkaš kočíky? Aký si si vybrala? Ja sa ešte neviem rozhodnúť. Mne ani tak na veľkosti nezáleží, auto sme kupovali keď už som bola tehu takže sme vybrali combi a tam sa zmestí aj väčší, ale ja by som chcela na váhu nejaký ľahší a aby sa ľahko skladal, keď sa niekam vyberieme s babulkou samé na aute, aby som to zvládla aj bez manželíkovej pomoci. Taký šup šup rýchlo zložiť a ľachko hodiť do auta. Ale zasa nie moc drahý aby nestál dvadsať tisíc.

 

06.09.2006 09:54

aksuram

Ja keby som mohla tak uz nakupujem ako zjasena Embarassed Ale kedze sa o tyzden v podstate stahujem, tak je zbytocen kupovat veci teraz - to uz nakupim na novom mieste ... sa veeelmi tesim Laughing Ale asi az tak vela nakoniec kupovat nebudem, lebo sme zdedili kopec satociek po synovcoch. TAkze sa chystam "vyburit" na kociariku, autosedacke a postielke. Postielku zatial planujem cestovnu, lebo neviem ako dlho od narodenia drobca sa zdrzime na jednom mieste, a u kociarika ma podmienku aby bola suprava kociar + sedacka- vajicko ... prikladam foto, ale este to nieje definitivne, ale cosi v takom style by som chcela Wink

 

06.09.2006 15:34

yuya

Pavlínka, ja by som chcela Peg Perégo Young - hlboký + športový sedačku. Má ho kamoška a je s ním veľmi spokojná. Jeden mám vyhliadnutý na inzerát, akurát holka, čo ho predáva je z BA a ja z TN, no v nedeľu mám ísť do BA, tak som zvedavá, či mi počká, lebo sú ďalší 2 záujemcovia a pritom, kým som sa jej neozval, ani nikto iný sa neazujímal a to ten inzerát je od apríla ! A včera sa nám podarilo nasúkať do kufra taký starší typ podvozku, tak ešte raz musíme vyskúšať ten nový. Neverím tomu, že by tak výrobca menil rozmery. V najhoršom prípade sa dajú jednoduchým úkonom odistiť 2 kolieska a potom to už vojde :D . Maruška, ja mám tiež kopec oblečenia po neteriach a synovcoch, tak tiež si chcem nákupy vychutnať aspoň na ostatných veciach :D

 

06.09.2006 16:39

Anonymous

yuya, nie si vobec maniacka, :D , ja uz tiez pozeram a nakupujem. Ja si to idem teraz pri tretom babu uzit, ved mozno uz posledny krat kupujem pre svoje babatko vecicky, takze tak. :D

 

06.09.2006 16:40

pipi

to som bola ja

 

06.09.2006 20:43

ZuzanaS

Nie ste sami čo pozerate po vecičkach,teraz ked už viem ze čakame chlapčeka uz ma laka niečo kupit.Sice vela kupovat nebudem,niečo uz mam po malej.No vela veci je ružovych.Niečo tiež podedim ale určite sa aj niečo kupi,to by mi nedalo.Aj do porodnice kupilme drobcovy nove veci.Jaj tak sa už nanho tešime. Laughing Laughing Laughing Laughing Tento tyžden idem na ten glukozovy test no vobec sa neteššim Crying or Very sad Crying or Very sad Teraz mi to niako leti ,ta moja skoro 2,5ročna kvetinka mi dava zabrat Wink ,nie a nie posluchat a uz vobec sa jej nechce počuvat.Obdobie vzdoru nastava Laughing

 

07.09.2006 08:37

emma

Dobre ranko, nakupovanie to sa mi paci :D ved tie male vecicky su take nadherne. Kupovali sme zatial len zopar kuskov, viac menej pre radost. Skoro vzdy po uzv ked sme taki rozciteni :D Ale bola som vcera u kamaratky a odniesla som si celu tasku veciciek. A zajtra alebo v sobotu ma caka taky nakupovaco - obzeraci den. Teda skor obzeraci Smile lebo aj ked mam uz niektore veci vyhliadnute, neda mi nepreskumat aj dalsie moznosti.

 

07.09.2006 09:09

deszki

Ahoj Zuzi a mamičky, trošku vám závidím...aj ja chcem byť tehuhlka....asi ideme skúsiť druhé. Zuzi, keď si písala, že čakáte chlapčeka veľmi som sa potešila.... Chcela by som vás poprosiť či by ste mi poslai hlas v súťaži Milli. http://www.frieslandfoods.sk/sutaze_foto.htm mám tam fotku manžela s malým, sedia za stolom, malý mu mieša kávu a má podbradník. /asi na piatej strane/ Stačí kliknúť - na pridaj bod. Veľmi pekne vám ďakujem. toto je tá fotka

 

07.09.2006 13:21

aksuram

Ja som dnes bola v poradni, a potom jak nas lekarka ubezpecila ze sme Ok som sa po straaaasne dlhej dobe dostala do obchodu so satockami- a mala som co robit aby som nic nekupila ... a to mam doma par krabic veciciek Embarassed

 

07.09.2006 22:01

Palvinka

Aj mňa už chytá nakupavacia mánia. 0d kamarátky som dostala plnú igelitku vecičiek a včera som si ich potriedila podľa veľkosti, aby som vedela čoho mám dosť a čo môžem kupovať. Pokaždé keď sa dostanem do mesta tak niečo kúpim Smile . Aj dnes som kúpila malé dupky úplne najmenšie číslo a aj topánočky - pripájam foto :D . No odolali by ste? Laughing

 

07.09.2006 22:19

Palvinka

Yuya videla som tvoj príspevok na inzerátoch, držím palce nech Ti to výjde Wink . Aj ja pokukávam po Peg Perego, ale ja by som chcela radšej podvozok s tými otáčacími kolečkami.

 

08.09.2006 06:48

j+m

Ahojte kocky :D tak uz som zase medzi Vami, cez vikend sme sa konecne prestahovali (nikdy viac) a vcera nam zapojili net. Nemam sancu vsetko precitat Rolling Eyes Mame sa fajn, mimi bude asi dievcatko Wink meno pravdepodobne Nina, mozte doplnit do tabulky. Aj ja uz som nakupila par drobnosti pre babo a to mam skoro vsetko po Martinke, ale to sa neda odolat Embarassed aj tak ona sa narodila v lete, takze treba par teplejsich veci. Ale musim sa krotit, lebo potom toho aj vela podostavam a nebude to stihat ani nosit. Sa bavite o striach. Mne tak hrozne popraskalo brucho Mad pri Matke nic a teraz, hroza... a to priberam menej ako pri nej... ale zase som sa nenatierala 2x denne ako vtedy Rolling Eyes no co uz, hadam to casom vybledne. Tak sa zatial majte pekne

 

08.09.2006 10:14

yuya

Ahojte kočičky, tak včera nám ten podvozok z kočára, ktorý chcem, vošiel do auta :D . Keď som asistovala ja, muselo to vojsť Laughing . Pavlínka, aj ja som ťa videla v niektorom z inzerátov. Tak dúfam, že aj ty dobre zoženieš Smile . Čo som kúpila tú súpravičku do pôrodnice, je až 62 veľkosť. Myslíte, že som to prehnala? Ale u nás je predpoklad veľkého dieťatka. Obaja s mužom sme vysokí (aj keď chudí - brácho nás volá Hadíci :D ). Muž, keď sa narodil mal 56 cm a 4,5 kg, tak som nechcela riskovať, že bábo bude v dupačkách našponované Shocked

 

08.09.2006 10:18

yuya

Pavlínka, podvozok s otáč. koliečkami je dobrý na leto, ale v zime a na nerovnejšom teréne je to k zošaleniu. Najlepší podvozok je so stredne veľkými kolieskami - vpredu dvojité otáčacie, vzadu pevné - ale bohužiaľ, Peg Pergého ho nemá. Má ho napr. Inglesina (Allum). Tak si to ešte premysli a urob prieskum medzi kamoškami Smile .